2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontrakt om levering af fjernprint til ATP 2024
Beschreibung: ATP skal anskaffe et System til afsendelse af post på tværs af administrationsforretningens forretningsområder.For at sikre, at Systemet kan anvendes på tværs af administrationsforretningens forretningsområder, er der behov for, at løsningen baseres på så stor grad af fællesoffentlig standard som muligt. Dette skal sikre, at alle forretningsområder i administrationsforretningen med tiden, vil være i stand til at sætte Systemet i anvendelse.Det er målsætningen med Systemet, at det kan anvendes af alle administrationsforretningens forretningsområder som den primære forsendelseskanal for ATP’s udgående post.ATP’s forretningsområder strækker sig over et varierende systemlandskab med en række forskellige fagsystemer som alle kan benytte Fjernprint OIOREST eller tilsvarende. Den valgte leverandør vil bl.a. være underlagt ATP's krav om elektronisk fakturering og betaling, samt ATP's CSR klausuler om bl.a. arbejdsforhold og samfundsansvar.
Interne Kennung: ATP-SOU0001520
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kontrakten udbydes i et offentligt udbud, jf. udbudslovens §§ 56-57. ATP skal udelukke en ansøger fra deltagelse i udbudsproceduren, hvis ansøgeren er omfattet af de i udbudslovens §§ 134a, 135 og 136 nævnte obligatoriske udelukkelsesgrunde. ATP vil herudover udelukke tilbudsgivere fra deltagelse i udbudsproceduren, hvis de er omfattet af en udelukkelsesgrund i udbudslovens § 137, stk. 1, nr. 1-3 eller nr. 5-6. ATP vil dog ikke udelukke en tilbudsgiver, som har fremlagt tilstrækkelig dokumentation for, at denne er pålidelig, jf. udbudslovens § 138. Tilbudsgivere modtager intet honorar for deltagelse i denne udbudsforretning. ATP kan anvende fremgangsmåden i udbudslovens § 159, stk. 5, da ATP ikke har angivet, at en konkret fejl eller mangel vil føre til, at et tilbud skal afvises.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72224100 Planung im Bereich Systemimplementierung, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72266000 Software-Beratung, 72310000 Datenverarbeitung, 79920000 Dienstleistungen des Abfüll- und Verpackungsgewerbes und zugehörige Leistungen
5. Los
Los: LOT-0000