141834-2026 - Ergebnis
Polen – Salz und reines Natriumchlorid – Dostawa soli drogowej w 2026 roku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa soli drogowej w 2026 roku do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa soli drogowej do poszczególnych Rejonów Dróg Wojewódzkich, tj. Jarosław, Jasło, Lubaczów, Łańcut, Mielec, Rymanów, Stalowa Wola, Ustrzyki Dolne. Opis Przedmiotu Zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera OPZ stanowiący Załącznik do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung848651-2025
Interne KennungPZDW/WZP/243/WD/80/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14400000 Salz und reines Natriumchlorid
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34927100 Auftausalz
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp przewiduje możliwość skorzystania z „prawa opcji” tzn. dodatkowych dostaw. 1. W ramach „prawa opcji” mogą zostać zlecone następujące dostawy 2. Maksymalna wartość opcji: do 100 % formularza cenowego – opcja zamówienia 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z „prawa opcji” w przypadku, gdy zakup dodatkowych dostaw będzie leżał w interesie Zamawiającego np. wynikał z jego bieżących potrzeb. 4. „Prawo opcji” jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. „Prawo opcji” stwarza po stronie zamawiającego zobowiązanie do realizacji zamówienia jedynie w zakresie zadeklarowanym, natomiast uprawnieniem zamawiającego jest żądanie realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, z kolei obowiązkiem wykonawcy jest realizacja zamówienia w całości, to jest w zakresie zadeklarowanym i poszerzonym. Wykonawcy nie przysługuje natomiast prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeśli zamawiający nie skorzysta ze swego uprawnienia do opcji w toku realizacji umowy. 5. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu „prawa opcji” albo skorzystania z „prawa opcji” w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu „prawa opcji”, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu „prawa opcji” albo skorzystania z „prawa opcji” w niepełnym zakresie, niewykorzystującym maksymalnego poziomu „prawa opcji”. W szczególności Wykonawca nie może żądać od Zamawiającego realizacji „prawa opcji” ani wnosić roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. 6. W ramach „prawa opcji” dodatkowe dostawy uzależnione będą wyłącznie od potrzeb i możliwości finansowych Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z „prawa opcji” w szczególności, gdy nie uzyska środków finansowych na ten cel. 7. Jeżeli Zamawiający skorzysta z „prawa opcji” obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym „prawem opcji” na warunkach takich jak zamówienie podstawowe. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania zamówienia objętego „Prawem opcji” na podstawie zapisów zawartych w umowie podstawowej. Uruchomienie „prawa opcji” nie będzie wymagało zmiany umowy. 8. W ramach „prawa opcji” dodatkowe dostawy zrealizowane będą po cenach jednostkowych określonych w ofercie. 9. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z „prawa opcji” – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu „prawa opcji”. 10. O zamiarze skorzystania z „prawa opcji” Zamawiający powiadomi Wykonawcę (pisemnie bądź mailem) co najmniej 7 dni przed terminem wykonania. 11. W celu uruchomienia „prawa opcji” Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie woli w przedmiocie skorzystania z „prawa opcji” w określonym zakresie. Oświadczenie będzie stanowiło załącznik do umowy. Nie jest wymagana zgoda Wykonawcy na wykonanie „prawa opcji”. 12. Zamawiający jest uprawniony według własnego wyboru do składania oświadczenia w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach „prawa opcji” kilkakrotnie albo jednokrotnie. 13. W ramach „prawa opcji” Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego albo wyłącznie częściowego wykorzystania zamówień objętych „prawem opcji”, co każdorazowo zostanie sprecyzowane w oświadczeniu o udzieleniu zamówienia.