142203-2026 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Usunięcie drzew i krzewów oraz koszenie roślinności zielnej w obszarach Natura 2000 – VII części
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsunięcie drzew i krzewów oraz koszenie roślinności zielnej w obszarach Natura 2000 – VII części
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje: 1) Część I - wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Żurawce PLH060029 na terenie działek ewidencyjnych nr: 26, 501/3, obręb ewidencyjny Żurawce, gmina Lubycza Królewska oraz działek ewid. nr 375, 365, 364 obręb ewidencyjny Korhynie, gmina Jarczów, na łącznej powierzchni 4 ha 2) Część II - wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Posadów PLH060073 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1591, 1528 obręb Telatyn, gmina Telatyn, powiat tomaszowski, na łącznej powierzchni 1,5 ha 3) Część III - wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 Stawska Góra PLH060018 na terenie działki ewidencyjnych nr: 381 obręb ewid. Staw gmina Chełm, rezerwat przyrody Stawska Góra. Obszar stanowi kamieniste zbocze z licznymi zagłębieniami porośnięte szakłakiem, dereniem, kaliną jeżynami, na łącznej powierzchni 2,15 ha 4) Część IV - wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedliska przyrodniczego Lipiennika Loesela (Liparis loeselii) w obszarze Natura 2000 Komaszyce PLH060063, na łącznej powierzchni 1,85 ha: - 1. płat, położony we wschodniej części obszaru, o powierzchni 1,05 ha na terenie działek ewidencyjnych o nr 957, 958, 959, 960, 961 i 962, obręb 0039 – Wólka Komaszycka. - 2. płat, położony w zachodniej części obszaru, o powierzchni 0,80 ha na terenie działki ewidencyjnej o nr 426, obręb 0039 – Wólka Komaszycka. Teren, na którym prowadzone będą zabiegi ochronne, stanowi własność prywatną. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie zawarła porozumienia z właścicielami działek w 5) Część V - wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedlisk przyrodniczych i siedliska języczki syberyjskiej w obszarze Natura 2000 Torfowisko Sobowice PLH060024, na terenie działek ewidencyjnych: nr 371/5 w obrębie ewidencyjnym Zawadówka; 359/1 i 359/2 w obrębie ewidencyjnym Żółtańce, w gminie Chełm, w województwie lubelskim. Prace te mają polegać przede wszystkim na wycince krzewów, podrostów drzew oraz wycince odrostów wraz z usunięciem biomasy w celu zmniejszenia ocienienia płatów siedlisk przyrodniczych: murawy kserotermiczne 6210, łąki trzęślicowe 6410, torfowiska nakredowe 7230 i świetlista dąbrowa 91I0 oraz stanowisk języczki syberyjskiej, powstałego na skutek postępującej sukcesji ekologicznej, na łącznej powierzchni 20 ha 6) Część VI - wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 Wrzosowisko w Orzechowie PLH060098 na terenie działki ewidencyjnej nr: 378, 379 i 381 położonych w obrębie ewidencyjnym Nowy Orzechów, gmina Sosnowica, powiat parczewski, na łącznej powierzchni 13,44 ha 7) Część VII - wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1/8, 1/9, 1/10, 1/11, 1/12, 1/13, 1/14, obręb Czumów, gmina Hrubieszów, w województwie lubelskim, na łącznej powierzchni 3,21 ha 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
Interne KennungWOA.261.6.1.2026.WM
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement, 90710000 Umweltmanagement
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I - obejmuje prace w obrębie obszaru Natura 2000 Żurawce PLH060029
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Żurawce PLH060029 na terenie działek ewidencyjnych nr: 26, 501/3, obręb ewidencyjny Żurawce, gmina Lubycza Królewska oraz działek ewid. nr 375, 365, 364 obręb ewidencyjny Korhynie, gmina Jarczów, na łącznej powierzchni 4 ha 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
LosLOT-0002
TitelCzęść II - obejmuje prace w obrębie obszaru Natura 2000 Posadów PLH060073
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Posadów PLH060073 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1591, 1528 obręb Telatyn, gmina Telatyn, powiat tomaszowski, na łącznej powierzchni 1,5 ha 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
LosLOT-0003
TitelCzęść III - obejmuje prace w obrębie obszaru Natura 2000 Stawska Góra PLH060018
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 Stawska Góra PLH060018 na terenie działki ewidencyjnych nr: 381 obręb ewid. Staw gmina Chełm, rezerwat przyrody Stawska Góra. Obszar stanowi kamieniste zbocze z licznymi zagłębieniami porośnięte szakłakiem, dereniem, kaliną jeżynami, na łącznej powierzchni 2,15 ha 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
LosLOT-0004
TitelCzęść IV - obejmuje prace w obrębie obszaru Natura 2000 Komaszyce PLH060063
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedliska przyrodniczego Lipiennika Loesela (Liparis loeselii) w obszarze Natura 2000 Komaszyce PLH060063, na łącznej powierzchni 1,85 ha: - 1. płat, położony we wschodniej części obszaru, o powierzchni 1,05 ha na terenie działek ewidencyjnych o nr 957, 958, 959, 960, 961 i 962, obręb 0039 – Wólka Komaszycka. - 2. płat, położony w zachodniej części obszaru, o powierzchni 0,80 ha na terenie działki ewidencyjnej o nr 426, obręb 0039 – Wólka Komaszycka. Teren, na którym prowadzone będą zabiegi ochronne, stanowi własność prywatną. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie zawarła porozumienia z właścicielami działek w sprawie współpracy w zakresie realizacji działań projektu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
LosLOT-0005
TitelCzęść V - obejmuje prace w obrębie obszarów Natura 2000 Torfowisko Sobowice PLH060024
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac poprawiających stan ochrony siedlisk przyrodniczych i siedliska języczki syberyjskiej w obszarze Natura 2000 Torfowisko Sobowice PLH060024, na terenie działek ewidencyjnych: nr 371/5 w obrębie ewidencyjnym Zawadówka; 359/1 i 359/2 w obrębie ewidencyjnym Żółtańce, w gminie Chełm, w województwie lubelskim. Prace te mają polegać przede wszystkim na wycince krzewów, podrostów drzew oraz wycince odrostów wraz z usunięciem biomasy w celu zmniejszenia ocienienia płatów siedlisk przyrodniczych: murawy kserotermiczne 6210, łąki trzęślicowe 6410, torfowiska nakredowe 7230 i świetlista dąbrowa 91I0 oraz stanowisk języczki syberyjskiej, powstałego na skutek postępującej sukcesji ekologicznej, na łącznej powierzchni 20 ha 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
LosLOT-0006
TitelCzęść VI - obejmuje prace w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Wrzosowisko w Orzechowie PLH060098
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 Wrzosowisko w Orzechowie PLH060098 na terenie działki ewidencyjnej nr: 378, 379 i 381 położonych w obrębie ewidencyjnym Nowy Orzechów, gmina Sosnowica, powiat parczewski, na łącznej powierzchni 13,44 ha 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.
LosLOT-0007
TitelCzęść VII - obejmuje prace w specjalnym obszarze ochrony siedlisk Natura 2000 Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 i Horodysko PLH060061
Beschreibung1. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie prac poprawiających warunki siedliskowe w obszarze Natura 2000 Zachodniowołyńska Dolina Bugu PLH060035 na terenie działek ewidencyjnych nr: 1/8, 1/9, 1/10, 1/11, 1/12, 1/13, 1/14, obręb Czumów, gmina Hrubieszów, w województwie lubelskim, na łącznej powierzchni 3,21 ha 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem nr 1 do umowy.