2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie inwentaryzacji dotyczącej występowania inwazyjnych gatunków obcych roślin na obszarze objętych projektem „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji pod nazwą „Wykonanie inwentaryzacji dotyczącej występowania inwazyjnych gatunków obcych roślin na obszarze objętych projektem „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności””, realizowanego w ramach umowy nr FESL.02.14-IZ.01-0781/23 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój", Działanie FESL.02.14 „Ochrona przyrody i bioróżnorodność – tryb niekonkurencyjny”, finansowanego w ramach projektu „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności”, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do Umowy. 2. Zadanie obejmuje wykonanie: a) inwentaryzacji wszystkich inwazyjnych gatunków obcych roślin w granicach obszaru objętych projektem „EKOPARK zielona perła Śląska – podróż do bioróżnorodności” na terenie Parku Śląskiego”, obejmującego swoim zakresem zarówno siedliska lądowe jak i wodne na obszarze ok. 195 ha oraz raportu cząstkowego zawierający pełny wykaz inwazyjnych gatunków obcych roślin wraz z dokumentacją fotograficzną, zbiorczą charakterystyką populacji dla poszczególnych gatunków oraz potencjalnymi źródłami rozprzestrzeniania na obszarze objętym projektem EKOPARK – Etap I, b) dokumentacji opisującej metody ich zwalczania w oparciu o wiedzę ekspercką oraz dostępną literaturę wraz z metodyką prowadzenia monitoringu efektów wykonanych działań, a także zaleceniami wpływającymi na trwałość uzyskanego efektu po zakończeniu zaplanowanych działań – Etap II. 3. Obszar objęty opracowaniem określa mapa stanowiąca Załącznik nr 3 do SWZ. 4. Dodatkowe warunki realizacji zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ oraz SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 702251-2024
Interne Kennung: 37/PN/U/2024/RK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0001