2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rzezawa.
Beschreibung: OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1.Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Rzezawa. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych (zmieszanych i selektywnych) z nieruchomości położonych na terenie Gminy Rzezawa, na których zamieszkują mieszkańcy, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podmiot odbierający selektywnie zebrane odpady komunalne od właścicieli nieruchomości będzie zobowiązany do przekazania odebranych odpadów komunalnych do instalacji odzysku i unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami. Charakterystyka Gminy Rzezawa: Powierzchnia Gminy Rzezawa wynosi 85,48 km2 W skład gminy wchodzi 11 sołectw: Rzezawa, Krzeczów, Jodłówka, Łazy, Ostrów Królewski, Borek, Dąbrówka, Buczków, Dębina , Okulice, Bratucice. Liczba osób objętych systemem wg ewidencji ludności : 11 460 - stan na 21.08.2025 r. Liczba osób wg deklaracji 9818 - stan na 21.08.2025 r. Liczba złożonych deklaracji – 3230 - stan na dzień 21.08.2025 r. Uwaga: powyższe dane o liczbie mieszkańców mogą ulec zmianie na skutek migracji ludności. Liczba nieruchomości zamieszkałych może w niewielkim stopniu ulec zmianie w wyniku oddania do użytku i zamieszkania nowych budynków lub wyludnienia. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej oraz nieruchomości niezamieszkałych przez mieszkańców. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie w okresie objętym zamówieniem: a) zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych zgromadzonych odpowiednio w pojemnikach z budynków mieszkalnych, wystawionych na trasie odbioru (kod odpadu 20 03 01); b) selektywnie zebranych odpadów komunalnych, zgromadzonych w odpowiednio oznakowanych workach z budynków mieszkalnych, wystawionych na trasie odbioru tj.: • tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, metale, odpady opakowaniowe z metali (kod odpadu 15 01 06) • szkło białe i kolorowe, odpady opakowaniowe ze szkła (kod odpadu 15 01 07) • papier, tektura (kod odpadu 15 01 01 lub 20 01 01) • odpady ulegające biodegradacji w tym odpady zielone (kod 20 02 01 lub 20 01 08) c) odpadów wielkogabarytowych kod odpadu 20 03 07 (tj. mebli, kanap, foteli, stołów, łóżek, materacy, pierzyn, dywanów, wózków dziecięcych itp., suszarek na pranie, desek do prasowania, dużych zabawek, umywalek, muszli klozetowych, kaloryferów, lodówek, telewizorów, pralek oraz opon z samochodów osobowych do 8 sztuk bez felg od nieruchomości oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; d) odpadów gromadzonych selektywnie, dowożonych przez mieszkańców do wyznaczonego na nieczynnym składowisku odpadów komunalnych w Borku - Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych; e) zmieszanych odpadów podobnych do komunalnych z terenów ogólnodostępnych w ramach - prowadzonych na terenie gminy akcjach „Sprzątania Świata” i likwidacji tzw. „dzikich wysypisk”. Planowana ilość zebranych w tego typu akcjach szacowana jest na około 1 Mg/rok Odbiór odpadów powinien nastąpić w ciągu 7 dni od zgłoszenia telefonicznego lub mailowego o zakończonej akcji; f) odbiór odpadów z koszy ulicznych, placów zabaw, zielonych siłowni oraz przystanków autobusowych w dniach odbioru odpadów na terenie danej miejscowości zgodnie z harmonogramem zbiórki;
Vorherige Bekanntmachung: 581390-2025
Interne Kennung: RID.ZP.271.1.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung