142457-2026 - Ergebnis
Polen – Medizinische Gase – dostawa gazów medycznych dla potrzeb jednostek Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze z podziałem na 4 zadania na okres 17 miesięcy
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titeldostawa gazów medycznych dla potrzeb jednostek Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze z podziałem na 4 zadania na okres 17 miesięcy
Beschreibungdostawa gazów medycznych
Vorherige Bekanntmachung2056-2026
Interne KennungZP/PN/46/09/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens8. Warunki udziału w postępowaniu, opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków oraz podstawy wykluczenia z postępowania Zamawiający ustala następujące warunki udziału w postępowaniu odpowiednio w zakresie: 1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2. Uprawnień do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej. Zamawiający uzna, że warunek zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca posiada dokumenty zgodnie z którymi to Wykonawca uprawniony jest do produkcji i dystrybucji ciekłego tlenu medycznego tj: - zezwolenie na wytwarzanie ciekłego tlenu medycznego (zadanie nr 3), oraz na wytwarzanie gazów medycznych (zadanie nr 1,2,3,4) wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego, - pozwolenie na dopuszczenie do obrotu ciekłego tlenu medycznego i gazów medycznych potwierdzające jego zgodność z Farmakopeą Europejską wydane przez Ministerstwo Zdrowia, - zezwolenie na prowadzenie Hurtowni Farmaceutycznej umożliwiające sprzedaż ciekłego tlenu medycznego i gazów medycznych spoza miejsc wytwarzania, wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego, - zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej pozwalające na sprzedaż produktów leczniczych oraz wyszczególnione pozwolenia. Wykonawca ma obowiązek posiadania stosownych zezwoleń, pozwoleń, zgód, zgłoszeń, koncesji, licencji, itp. zwanych dalej "zezwoleniami" przez cały okres trwania umowy oraz ich okazywania Zamawiającemu na każde jego wezwanie. 3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej (dotyczy wszystkich pakietów) Wykonawca wykaże spełnienie warunków udziału w zamówieniu gdy przedstawi dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem umowy przez cały okres wykonywania niniejszej umowy. Wykonawca jest zobowiązany utrzymać ubezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej przez cały okres realizacji przedmiotu umowy. Jeżeli ubezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej w tym okresie wygaśnie (upłynie okres obowiązywania) Wykonawca wykupi nowe ubezpieczenie OC i przedłoży je Zamawiającemu, co najmniej na 7 dni wcześniej niż utrata ważności poprzedniego ubezpieczenia. 4. Zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający nie stawia w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 5. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ustawy PZP oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 6. Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy O szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514) w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ustawy, oraz spełniających przesłanki z art. 7, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy PZP. Na podstawie przepisów art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (DZ. Urz. Nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: Rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizujących sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1 ), dalej: Rozporządzenie 2022/576 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ww. ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się: a. wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy, b. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2025 r., poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy, c. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r., poz. 120 ze zm), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy. 7. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na podstawie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy PZP.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24111500 Medizinische Gase
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa ciekłego azotu medycznego dla potrzeb jednostek - Szpital Jelenia Góra ul. Ogińskiego 6, Szpital Kowary ul. Sanatoryjna 27
Beschreibung1. Wykonawca gwarantuje zgodność dostarczanych towarów z wymaganiami technicznymi określonymi Polską Normą. 2. Wykonawca oświadcza, że posiada wszelkie niezbędne zezwolenia wymagane przepisami prawa oraz, że wszystkie oferowane wyroby posiadają wymagane prawem atesty i dopuszczenia w służbie zdrowia na rynku polskim i w każdym czasie na żądanie Zamawiającego dostarczymy wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie. 3. Wykonawca oświadcza, że zaoferowane wyroby posiadają stosowne, ważne dokumenty dopuszczające przedmiot zamówienia do obrotu na terenie RP i posiada odpowiednie koncesje, zezwolenia lub licencje na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym niniejszym zamówieniem publicznym. 4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć gaz (do posiadanych butli Zamawiającego) o odpowiedniej jakości oraz dołączyć do dostawy świadectwa kontroli jakości gazu. Dostarczony gaz powinien posiadać świadectwo rejestracji i atest potwierdzający normy PN.
Interne Kennungpakiet nr 1
LosLOT-0002
TitelDostawa argonu medycznego w butlach wraz z dzierżawą butli dla potrzeb Szpitala w Jeleniej Górze, ul. Ogińskiego 6
Beschreibung1. Wykonawca gwarantuje zgodność dostarczanych towarów z wymaganiami technicznymi określonymi Polską Normą. 2. Wykonawca oświadcza, że posiada wszelkie niezbędne zezwolenia wymagane przepisami prawa oraz, że wszystkie oferowane wyroby posiadają wymagane prawem atesty i dopuszczenia w służbie zdrowia na rynku polskim i w każdym czasie na żądanie Zamawiającego dostarczymy wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie. 3. Wykonawca oświadcza, że zaoferowane wyroby posiadają stosowne, ważne dokumenty dopuszczające przedmiot zamówienia do obrotu na terenie RP i posiada odpowiednie koncesje, zezwolenia lub licencje na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym niniejszym zamówieniem publicznym. 4. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć gaz o odpowiedniej jakości oraz dołączyć do dostawy świadectwa kontroli jakości gazu. Dostarczony gaz powinien posiadać świadectwo rejestracji i atest potwierdzający normy PN. 5. Zamawiający w miesiącu dzierżawić będzie 1 komplet sprzętu, na który składa się : 1 szt. butli do gazu medycznego, 1 szt. zaworu dozującego do gazu medycznego. 6. Dostawca jest zobowiązany do zagwarantowania właściwego stanu technicznego zaworu i butli przez cały okres eksploatacji przez Dzierżawcę. 7. Dostawca jest zobowiązany do poinformowania Dzierżawcy o wszelkich zagrożeniach wynikających z użytkowania wydzierżawionego sprzętu. 8. Dzierżawiona butla z gazem ma mieć wymagane dopuszczenia do obrotu i stosowania/eksploatacji butli z gazem na terytorium RP. 9. Dostawca jest zobowiązany do legalizacji i konserwacji butli przekazanych do użytkowania. 10. Dostawy będą odbywały się w butlach Dostawcy, które będą legalizowane i oznakowane przez Dostawcę zgodnie z obowiązującymi wymogami
Interne Kennungpakiet nr 2
LosLOT-0003
TitelDostawa sprężonego powietrza medycznego oraz tlenu medycznego w butlach o poj. 5 l wraz z dzierżawą butli dla potrzeb Szpitala w Jeleniej Górze, ul. Ogińskiego 6,
Interne Kennungpakiet nr 3
LosLOT-0004
TitelDostawa mieszanki gazów specjalnych w butlach wraz z dzierżawą butli dla potrzeb Szpitala w Jeleniej Górze, ul. Ogińskiego 6
Interne Kennungpakiet nr 4