2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Zgierz" – zamówienie powtórzone do zamówienia GO.271.36.2022
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na: a) odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Miasto Zgierz, b) odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z lokali, w których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, znajdujących się w zamieszkałym budynku wielolokalowym, położonych na terenie Gminy Miasto Zgierz, c) odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących z niezamieszkałych części nieruchomości, na której powstają odpady komunalne znajdującej się na nieruchomości zamieszkałej zabudowanej budynkiem jednorodzinnym, d) utrzymaniu wyposażenia wskazanych aptek w pojemniki do zbierania leków oraz odbieranie i zagospodarowanie zgromadzonych leków, e) odbieraniu i zagospodarowaniu drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z pojemników wskazanych przez Zamawiającego, f) kontynuowaniu prowadzenia na terenie Gminy Miasto Zgierz punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, do którego będą dostarczane odpady komunalne z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Miasto Zgierz, g) dostarczeniu właścicielom nieruchomości harmonogramu odbierania odpadów wraz z materiałami informacyjnymi związanymi z Systemem Gospodarowania Odpadami na terenie Gminy Miasto Zgierz, h) zapewnieniu i dostarczaniu właścicielom nieruchomości worków do selektywnego gromadzenia: metali i tworzyw sztucznych, papieru, szkła. 2. Termin realizacji przedmiotu umowy w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych rozpocznie się 1 marca 2025 r. i będzie trwał do czasu wykonania usług wynikających z umowy na łączną wartość określoną w § 3 ust. 2 umowy, ale nie później niż do 31.12.2025 r. Okresy i terminy realizacji poszczególnych usług i obowiązków określa niniejsza umowa oraz załączniki do niej. Wykonawca zobowiązuje się do pozostania w gotowości do wykonania przedmiotu umowy i rozpoczęcia realizacji przedmiotu umowy w terminie wskazanym powyżej przy czym Wykonawca dostarczy właścicielom nieruchomości harmonogram odbierania odpadów niezwłocznie po otrzymaniu od Zamawiającego, nie później niż do dnia 1 marca 2025 r.
Interne Kennung: GO.271.26.2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90511400 Altpapiersammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Miasto Zgierz" – zamówienie powtórzone do zamówienia GO.271.36.2022
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90511400 Altpapiersammlung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1) Stosownie do treści art. 441 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający przewiduje prawo opcji wraz z określeniem okoliczności, w których nastąpi realizacja prawa opcji. 2) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w sytuacji podjęcia Uchwały Rady Miasta Zgierza w sprawie określenia rodzaju dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Miasto Zgierz w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi oraz zgłoszeń właścicieli nieruchomości na zapotrzebowanie na te usługi. 3) Zamawiający, w zakresie prawa opcji, przewiduje zwiększenie kwoty planowanej do przeznaczenia na realizację usługi będącej przedmiotem zamówienia podstawowego odpowiednio do przedstawionej oferty cenowej. 4) W przypadku uruchomienia prawa opcji, poprzez rozszerzenie zakresu zamówienia, wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia objętego opcją będzie obliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w formularzu cenowym dotyczącym prawa opcji 5) Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego oznacza możliwość zobowiązania Wykonawcy do świadczenia usług dodatkowych poza harmonogramem odbioru odpadów w poniższym zakresie: a) odbiór i zagospodarowanie bioodpadów zgromadzonych w worku 120 l, b) podstawienie kontenera o pojemności 5m3 na bioodpady, jego odbiór i zagospodarowanie odpadów, c) zapewnienie worka o poj. 100120 l na odpady budowlane i remontowe jednego rodzaju, jego odbiór i zagospodarowanie odpadów, d) podstawienie kontenera o pojemności 5m3 na odpady budowlane i remontowe jednego rodzaju, jego odbiór i zagospodarowanie odpadów, e) podstawienie kontenera o pojemności 5m3 na zmieszane odpady budowlane i remontowe, jego odbiór i zagospodarowanie odpadów, f) odbiór i transport do 10 m3odpadów wielkogabarytowych do PSZOK, g) podstawienie kontenera o pojemności 7m3 na odpady wielkogabarytowe i transport odpadów do PSZOK, h) podstawienie kontenera o pojemności 32m3 na odpady wielkogabarytowe i transport odpadów do PSZOK. 6) W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązuje się do wykonania zgłoszonej usługi w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenie przez Zamawiającego po uzgodnieniu terminu z właścicielem nieruchomości. 7) Uruchomienie prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. 8) Uruchomienie prawa opcji wymaga złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w przypadku wejścia w życie uchwały, o której mowa w punkcie 2 i dodatkowe usługi będą realizowane po każdorazowym zgłoszeniu. 9) Prawo opcji nie jest zobowiązaniem Zamawiającego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać, a więc opcja nie jest źródłem zobowiązań Zamawiającego w momencie udzielania zamówienia podstawowego. 10) Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji w terminie wykonania przedmiotu umowy.”