142770-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Labordienste – Kemiske laboratorieanalyser af næringsstoffer o.a. i jord og planteløv
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kemiske laboratorieanalyser af næringsstoffer o.a. i jord og planteløv
Beschreibung: Udbuddet vedrører kemiske laboratorieanalyser af næringsstoffer o.a. i jord og planteløv. Der er tale om en rammeaftale, der løber fra begge parters underskrivelse af aftalen og til 31. december 2027. Aftalen kan forlænges i 2 gange 1 år. Prøverne udtages af ordregiver. Den valgte leverandør skal sørge for levering af emballage, afhentning af prøver, transport, analyse og rapportering mv. Prøverne skal afhentes på flere udspecificerede lokationer i Danmark.
Vorherige Bekanntmachung: 678755-2025
Interne Kennung: 664777
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende én tilbudsfase.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71900000 Labordienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64120000 Kurierdienste
5. Los
Los: LOT-0000