14304-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen – Udbud af tandtekniske ydelser til voksentandplejen i Københavns Kommune 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af tandtekniske ydelser til voksentandplejen i Københavns Kommune 2026
Beschreibung: Ved indeværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på levering af tandtekniske ydelser (laboratorieteknik) både digitalt og konventionelt til Voksentandplejen i Københavns Kommune.Det er Københavns Kommunes hensigt at indgå en 4-årig rammeaftale med én leverandør der kan levere de både de digitale og konventionelle ydelser. Rammeaftalens samlede anslåede værdi er kr. 12. 000.000,- eks moms med en maksimalværdi på kr. 15.000.000,- eks. moms.Tildelingskriteriet er laveste pris- den samlede pris på ydelserne i tilbudslisten- såfremt tilbudsgiver lever op til de krav der stilles i udbudsmaterialet.
Interne Kennung: 25-6235
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som offentligt udbud i overensstemmelse med udbudsloven afsnit II.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85130000 Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33138000 Produkte für Zahnprothesen und Zahnregulierung, 33138100 Künstliche Gebisse
5. Los
Los: LOT-0000