See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lolland Vand og Energi A/S - Indkøb af forsikringer
Beschreibung: Lolland Vand og Energi A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:All risks forsikring, bygning og løsøreÅrsentrepriseforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringArbejdsskadeforsikringMotorkøretøjsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindsbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Interne Kennung: 259925651
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Lolland Vand og Energi A/S ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:All risks forsikring, bygning og løsøreÅrsentrepriseforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringArbejdsskadeforsikringMotorkøretøjsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindsbrudsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lolland Vand og Energi A/S, All risks forsikring
Beschreibung: Lolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risks forsikring
Interne Kennung: 259938188-7
Haupteinstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmateriale
Los: LOT-0002
Titel: Lolland Vand og Energi A/S, Årsentrepriseforsikring
Beschreibung: Lolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Årsentrepriseforsikring
Interne Kennung: 259939338-8
Los: LOT-0003
Titel: Lolland Vand og Energi A/S, Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Lolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung: 259939618-9
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Lolland Vand og Energi A/S, Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Lolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring
Interne Kennung: 259939714-10
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Lolland Vand og Energi A/S, Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Lolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung: 259939750-11
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Lolland Vand og Energi A/S, Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Beschreibung: Lolland Vand og Energi A/S ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Interne Kennung: 259939848-12
Haupteinstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen