143351-2025 - Wettbewerb
Polen – Handwerks- und Kunstbedarf – Dostawa wystawy „Na Fali” wraz z modernizacją wystawy „Rzeka”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wystawy „Na Fali” wraz z modernizacją wystawy „Rzeka”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa Wystawy Na fali wraz z modernizacją i rozbudową Wystawy Rzeka połączonej z antresolą, zwanej dalej Wystawą. Podstawowe informacje: 1) Wystawa adresowana jest do osób indywidualnych, rodzin i grup zorganizowanych, dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych. Młodzież do 13 roku życia przebywać będzie na terenie wystawy pod opieką dorosłych. Grupy zorganizowane przebywać będą na terenie wystawy wyłącznie z opiekunami. 2) Wszystkie eksponaty powinny być dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. 3) Wykonawca, oprócz budowy nowych eksponatów, wchodzących w skład Wystawy Na Fali dokona modernizacji i renowacji wskazanych przez Zamawiającego poszczególnych eksponatów i elementów Wystawy Rzeka. 4) Wykonawca przeprowadzi przegląd techniczny całego koryta rzeki, uwzgledniający wszystkie instalacje oraz wykona wszystkie prace serwisowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania eksponatów znajdujących się w korycie. 5) Uwzględniając powierzchnię Wystawy (487 m2) oraz jej wysokość (około 6 metrów w najwyższym punkcie) Wykonawca zobowiązany będzie do wybudowania kilku wysokich eksponatów. 6) W korycie rzeki Wykonawca zbuduje dodatkowe cztery (4) eksponaty interaktywne. 7) Wykonawca zaaranżuje i zagospodaruje przestrzeń antresoli. Poszczególne stanowiska na antresoli, będą łączyły się z eksponatami znajdującymi się na poniższej kondygnacji. 8) Wszystkie wykonane stanowiska winny być interaktywne, zgodne z wymaganiami zawartymi w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SIWZ 9) Wykonawca stworzy specjalną strefę dla najmłodszych odbiorców. 10) Z uwagi na wodny charakter stanowiska, Wykonawca zabezpieczy podłogę wokół koryta specjalistyczną antypoślizgową nawierzchnią. 11) Wykonawca przygotuje nowy system identyfikacji graficznej wystawy, a dla wszystkich eksponatów zaprojektuje nowe komunikaty ekspozycyjne. Przy wejściu, w pobliżu ściany z logo Wystawy lub w jego najbliższym sąsiedztwie Wykonawca umieści panel informacyjny z opisem wystawy. 12) Zamawiający informuje, że nazwy nadane poszczególnym stanowiskom wystawienniczym są nazwami roboczymi, które mogą ulec zmianie, w szczególności w przypadku zaproponowania przez Wykonawcę innych nazw. 13) W skład obecnej wystawy wchodzą interaktywne stanowiska hands-on, stanowiska multimedialne oraz stanowiska typu mieszanego, łączące oba elementy. Wszystkie stanowiska zaopatrzone są w komunikaty ekspozycyjne. Nowe stanowiska będą w większości stanowiskami typu hands-on wymagające większego zaangażowania użytkownika poprzez pobudzenie procesu myślowego i twórczego zwiedzających - szczegółowe wymagania w zakresie stanowisk typu hands-on zawiera Załącznik nr 1 do SWZ, lub stanowiskami typu mieszanego (hands-on z elementami multimedialnymi). 14) W skład modernizowanej wystawy wejdą następujące elementy: stanowiska, komunikaty ekspozycyjne i panel informacyjny o wystawie, elementy aranżacji wystawy, treści wystawy. 15) Wykonane i wchodzące w skład wystawy stanowiska winny być wyposażone w komunikaty ekspozycyjne i tzw. ciekawostki - szczegółowe wymagania w stosunku do treści komunikatów i ciekawostek zawiera Załącznik nr 1 do SWZ. 16) Wykonane przez Wykonawcę elementy wystawy winny zostać zaprojektowane i wykonane specjalnie dla Zamawiającego, tj. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a co za tym idzie powinny być unikatowe i niepowtarzalne. 17) Wykonane w ramach niniejszego zamówienia elementy Wystawy winny spełniać wymagania edukacyjne określone przez Zamawiającego w treści Załącznika nr 1 do SWZ. 18) Elementy wystawy winny być wykonane z materiałów i w sposób umożliwiający sprawne działanie mimo codziennego, wielokrotnego użytku elementów Wystawy przez Zwiedzających oraz zapewniać wytrzymałość na działania Zwiedzających - również te niezgodne z opisami zawartymi w komunikacie ekspozycyjnym czy instrukcji obsługi stanowiska multimedialnego. 19) Materiały zastosowane do wykonania elementów Wystawy muszą posiadać atesty bezpieczeństwa i spełniać normy europejskie dla tego typu obiektów, być odporne na zużycie, zmywalne i łatwe w konserwacji. 20) Wykonawca, w ramach przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zapewnienia materiałów eksploatacyjnych do każdego z elementów Wystawy na okres sześciu pierwszych miesięcy działania Wystawy. 21) Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ w podziale na wskazane niżej etapy: a) Etap I – Sporządzenie projektów. b) Etap II – Wykonanie prac, dostawa i montaż elementów Wystawy. c) Etap III – Dostawa części zapasowych, dokumentacji powykonawczej i przeszkolenie pracowników. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Dla celów informacyjnych załączono również Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przetłumaczony na język angielski. Wersja angielska jest dołączona tylko dla celów informacyjnych. Ofertę należy przygotować w oparciu o treść opisu w języku polskim. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności pomiędzy wersją polską , a angielską, to wersja w języku polskim jest wersją obowiązującą.
Interne KennungDFA.331.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje możliwości odbycia wizji lokalnej – wizja lokalna nie jest obowiązkowa. 1) Miejsce odbycia wizji – Budynek Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ul. Łokietka 5, Toruń; 2) Miejsce spotkania w celu odbycia wizji – na parterze w holu głównym budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 3) Termin odbycia wizji – 6 lutego 2025 r. godz. 11:00. 4) Sposób udokumentowania odbycia wizji lokalnej – lista Wykonawców obecnych na wizji lokalnej. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (zwaną dalej „Ustawą”) dla zamówień o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Postępowanie określone jest znakiem DFA.331.2.2025. Wszelka korespondencja w sprawach związanych z postępowaniem powinna zawierać znak postępowania. 4. Zamawiający zastrzega, iż najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający żąda złożenia oferty o treści określonej w formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 8. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: 1) plan zagospodarowania wystawy wraz z antresolą, 2) wizualizacje aranżacji przestrzeni wystawy, 3) wizualizacje wszystkich nowych stanowisk i samodzielnych elementów aranżacji wraz z kartami stanowisk/ samodzielnych elementów aranżacji, 4) spis dodatkowych mniejszych elementów aranżacji służących ujednoliceniu wyglądu wystawy. 9. Wykonawca wskaże w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz poda nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 10. Do oferty wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. 11. Przy wypełnianiu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia: 1) w zakresie części IV jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia wykonawca powinien ograniczyć się do wypełniania sekcji α. Jest to wystarczające w celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2) alternatywnie do uzupełnienia załączonego pliku tekstowego wykonawca może skorzystać z załączonego pliku .xml do wygenerowania jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia przy pomocy narzędzia dostępnego na stronie https://espd.uzp.gov.pl/ 3) pomocna może być instrukcja zamieszczona na stronie Urzędu Zamówień Publicznych: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia 12. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 13. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 14. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem strony https://ezamowienia.gov.pl (adres strony przedmiotowego postępowania znajduje się w pkt I.4., alternatywnie postępowanie można wyszukać po nazwie na wskazanej stronie platformy). W przypadku problemów technicznych lub innego powodu uniemożliwiającego komunikację leżącego po stronie strony platformazakupowa.pl możliwa jest również komunikacja za pośrednictwem poczty elektronicznej. 15. Złożenie i wycofanie oferty odbywa się wyłącznie w sposób opisany w rozdziale XIV. 16. Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim i złożona w formie elektronicznej pod rygorem nieważności. Złożenie oferty wymaga od wykonawcy zarejestrowania się i zalogowania na Platformie https://ezamowienia.gov.pl 17. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy. Po wybraniu przycisku „Złóż ofertę” system prezentuje okno składania oferty umożliwiające przekazanie dokumentów elektronicznych, w którym znajdują się dwa pola drag&drop („przeciągnij” i „upuść”) służące do dodawania plików. 18. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 19. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. 20. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 21. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 22. Oferta powinna być złożona przy wykorzystaniu formularza oferty stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. 23. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 37800000 Handwerks- und Kunstbedarf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72212520 Entwicklung von Multimediasoftware, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 39162000 Lehrmaterial, 79956000 Organisation von Messen und Ausstellungen, 32322000 Multimediaausrüstung
5. Los
LosLOT-0001