2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych w gospodarstwach domowych na nieruchomościach zamieszkałych w granicach administracyjnych Miasta Zielonka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych w gospodarstwach domowych na nieruchomościach zamieszkałych w granicach administracyjnych Miasta Zielonka. W ramach niniejszego zamówienia realizowany będzie: a) odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; b) odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych (papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne i bioodpady). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 11 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 666282-2025
Interne Kennung: WIZ.271.1.29.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych i zebranych w gospodarstwach domowych na nieruchomościach zamieszkałych w granicach administracyjnych Miasta Zielonka. W ramach niniejszego zamówienia realizowany będzie: a) odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych; b) odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych (papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne i bioodpady). Rodzaje odpadów komunalnych stanowiących przedmiot zamówienia: Rodzaje odpadów przewidzianych do odbioru Kod odpadu: 1) 15 01 02, 20 01 39, 15 01 05, 15 01 04, 20 01 40 Tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe 2) 15 01 07, 20 01 02 Szkło białe i kolorowe 3) 15 01 01, 20 01 01 Papier 4) 20 02 01, 20 01 08, (20 01 38 choinki) Bioodpady 5) 20 03 01 Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne . Zamawiający zastrzega sobie prawo do rozszerzenia katalogu odpadów w przypadku powstania odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych. Szacowana ilość odpadów stanowiących przedmiot zamówienia do odbioru, transportu i zagospodarowania, w okresie obowiązywania umowy: FRAKCJA ODPADÓW oraz MASA Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne 6 300,00 [Mg] ; Tworzywa sztuczne, szkło oraz papier 3 000,00 [Mg]; Bioodpady 3 900,00 [Mg]. SZACOWANA SUMA ODPADÓW 13 200,00 [Mg]. UWAGA: Zamawiający zastrzega, że ww. ilości odpadów, określone w opisie przedmiotu zamówienia są wielkościami szacowanymi i mogą ulec zmianie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera załącznik nr 11 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że prognozowana w pkt. 6.3. tabela 9 OPZ ilość odpadów może ulec zwiększeniu, przy czym wartość opcji nie przekroczy 20% wysokości wynagrodzenia brutto Wykonawcy, określonego §3 ust. 1 umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego; 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – w terminie trwania umowy; 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. Brak stosownego zamówienia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 4) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia określonej w §3 ust. 1 umowy – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w §5 ust. 2 umowy; 5) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie; 6) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w §3 ust. 2 umowy; 7) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany.