2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale vedrørende indkøb af taxikørsel i Region Midtjylland og Region Syddanmark
Beschreibung: Rammeaftalen vedrører taxikørsel i Region Midtjylland og Region Syddanmark, hvilket defineres efter den adresse, hvor passageren afhentes. Leveringsadressen kan ligge i hele Danmark og har ikke betydning for om rammeaftalen finder anvendelse.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Efter udløb af tilbudsfristen vil ordregiver evaluere alle rettidigt afleverede og konditionsmæssige tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
5. Los
Los: LOT-0000