2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup zapór ogniowych oraz usług z zakresu cyberbezpieczeństwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa centralnego systemu kontroli i zarządzania dostępem do sieci LAN oraz WLAN współpracującego z posiadaną przez Zamawiającego infrastrukturą dostępową wraz z dostarczeniem centralnego systemu logowania, raportowania i korelacji, rozwiązania do monitorowania infrastruktury IT, wdrożeniem serwera pocztowego z system zabezpieczania i filtrowania poczty elektronicznej, dostarczeniem i wdrożeniem rozwiązania zapewniającego zarządzanie dostępem, backupem oraz szkoleniami. Zamówienie swoim zakresem obejmuje również: 1. Zapewnienie serwisu oraz wsparcia technicznego. 2. Utrzymanie gwarancji – zgodnie z wymaganiami w Ofercie technicznej. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu i sposobu realizacji przedmiotu zamówienia zawiera Oferta techniczna oraz Projekt umowy, stanowiące załączniki do niniejszej SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający uzasadnia zastosowanie przyspieszonego terminu składania ofert koniecznością terminowej realizacji projektu współfinansowanego ze środków zewnętrznych, dla którego pozostały okres kwalifikowalności wydatków jest istotnie ograniczony. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację złożonego zakresu rzeczowego, w szczególności: wykonanie wielu wzajemnie powiązanych zadań, wdrożeń systemowych, dostaw specjalistycznego sprzętu, jego instalacji oraz konfiguracji, a także przeprowadzenie niezbędnych testów i uruchomień. Realizacja tych elementów wymaga odpowiedniego czasu, koordynacji działań oraz zachowania ciągłości procesów wdrożeniowych. Zastosowanie standardowych terminów przewidzianych w procedurze przetargowej mogłoby skutkować istotnym opóźnieniem w rozpoczęciu realizacji zamówienia, co z kolei stwarzałoby realne ryzyko niezakończenia projektu w terminie umożliwiającym rozliczenie dofinansowania. Opóźnienie to mogłoby doprowadzić do utraty części lub całości środków finansowych przeznaczonych na realizację projektu, co byłoby sprzeczne z zasadą racjonalnego i efektywnego gospodarowania środkami publicznymi. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Przedmiot zamówienia jest jednoznacznie opisany, dokumentacja przetargowa kompletna, a potencjalni wykonawcy działający na rynku posiadają doświadczenie oraz zasoby umożliwiające przygotowanie ofert w skróconym terminie. Mając na uwadze powyższe, zastosowanie przyspieszonego terminu składania ofert jest uzasadnione obiektywną koniecznością terminowej realizacji projektu oraz ochroną interesu publicznego, przy jednoczesnym zachowaniu zasad przejrzystości i konkurencyjności postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: 1. Zadanie 1a - Dostarczenie systemu zarządzania zaporami ogniowymi. 2. Zadanie 2a - Specjalistyczna analiza identyfikacji i prewencji podatności na cyberzagrożenia w infrastrukturze. 3. Zadanie 3a - Szkolenia dla wszystkich grup użytkowników w terminie zgodnym z harmonogramem i w zakresie pozwalającym na samodzielne korzystanie z systemu, przy czym program szkolenia będzie prezentował najnowsze trendy zagrożeń oraz stosowane mechanizmy ataków informatycznych ze szczególnym nastawieniem na ataki socjotechniczne 4. Zadanie 4a - Rozwiązania backup, które służą przechowywaniu kopii zapasowych w chmurze, replikację danych, bez ograniczeń pojemności na potrzeby Szpitala i elastyczne skalowanie, zaawansowane mechanizmy szyfrowania i ochrony danych, rozwiązanie klasy „Bring Your Own Storage” dla dowolnego oprogramowania backupowego, zaawansowane szyfrowanie i mechanizmy ochrony danych, portal zarządzania, centralne repozytorium kopii zapasowych. 5. Zadanie 5a - Dostarczenie zapór ogniowych oraz centralnego systemu logowania, raportowania i korelacji, umożliwiającego centralizację procesu logowania zdarzeń sieciowych, systemowych oraz bezpieczeństwa w ramach infrastruktury zabezpieczeń. Rozwiązanie musi zostać dostarczone w postaci komercyjnej platformy sprzętowej lub programowej. W przypadku implementacji programowej dostawca musi zapewnić niezbędne platformy sprzętowe wraz z odpowiednio zabezpieczonym systemem operacyjnym. 6. Zadanie 6a - Wdrożenie serwera pocztowego dla systemu FortiMail VM01 w formie maszyn wirtualnych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o. wraz z przedłużeniem wsparcia dla systemu FortiMail VM01 do 27.07.2027 r.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Beschreibung: 1. Zadanie 1b - Rozwiązanie do monitorowania infrastruktury IT – serwerów, urządzeń sieciowych, aplikacji, usług i środowisk chmurowych ma monitorować, zbierać i wizualizować dane, alertować i reagować, analizować i prognozować, a także pozwalać na zarządzenie bezpieczeństwem. 2. Zadanie 2b - Dostarczenie wszystkich elementów fizycznych lub wirtualnych niezbędnych do monitorowania i zarządzania kontrolą dostępu w 20 segmentach sieci zlokalizowanych w 2 lokalizacjach fizycznych.