143717-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Türschlösser – EU udbud - Elektroniske dørgreb til kommunens plejecentre
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU udbud - Elektroniske dørgreb til kommunens plejecentre
Beschreibung: Assens kommune udbyder indkøb af elektroniske dørgreb med evt. tilhørende låsesystem til kommunes plejecentre. Med anskaffelsen ønsker Assens Kommune, med en smidig og lettilgængelig løsning, at fremtidssikre adgangen til plejeboligbeboernes lejligheder. Anskaffelsen skal ligeledes være med til at øge trygheden og sikkerheden i hverdagen på plejecentrene for både borgere og plejepersonalet.
Interne Kennung: 25/758
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44521110 Türschlösser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44520000 Schlösser, Schlüssel und Scharniere, 44521100 Schlösser
5. Los
Los: LOT-0000