2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/243-257/2025 Umowa ramowa na dostawę serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej
Beschreibung: SZP/243-257/2025 Umowa ramowa na dostawę serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie art. 311 ust. 1 pkt 1 w celu zawarcia umowy ramowej z odpowiednim zastosowaniem trybu przetargu nieograniczonego zgodnym z art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2024r., poz. 1320 z późn. zm.), zwanej dalej uPzp. 2. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w celu zawarcia umowy ramowej z 1 (jednym) Wykonawcą. Zamawiający będzie udzielał zamówień, których przedmiot będzie objęty umową ramową, Wykonawcy z którym zawrze umowę ramową na warunkach nie mniej korzystnych niż określone w umowie ramowej na podstawie art. 313 uPzp. Zamawiający będzie udzielał zamówień cząstkowych określonych w umowie ramowej bez przeprowadzania na nie postępowań o udzielenie zamówienia. 3. Na etapie realizacji zamówień cząstkowych ceny (netto) jednostkowe przedmiotu zamówienia nie mogą być wyższe niż w ofercie (ramowej) złożonej w celu zawarcia umowy ramowej (z zastrzeżeniami zgodnie ze wzorem umowy). 4. Przewidywane ilości sprzętu określone w SWZ są ilościami szacunkowymi, które Zamawiający planuje zakupić w okresie obowiązywania umowy ramowej i służą jedynie do porównania ofert (ramowych). Wskazane ilości nie stanowią zobowiązania Zamawiającego do zakupu w tożsamym zakresie. Tym samym, Zamawiający zastrzega, że Politechnika Wrocławska nie jest zobowiązana do wyczerpania w okresie obowiązywania Umowy ramowej swoimi zapotrzebowaniami ilości asortymentu wskazanego w Załączniku nr 6 do SWZ oraz kwoty – wartości umowy Wykonawcy określonego w zawartej Umowie. 5. Ze względu na charakter umowy ramowej - Zamawiający nie określa ilości Zamówien, częstotliwości składania Zamówień, ani wartości minimalnej czy też maksymalnej poszczególnego Zamówienia. 6. Zamawiający dopuszcza możliwość, że zamówienia cząstkowe realizowane w ramach umowy ramowej mogą być finansowane ze środków budżetowych w szczególności środków pochodzący z Unii Europejskiej. Szczegóły w tym zakresie Zamawiający będzie podawał na etapie realizowania zamówień. 7. Umowa ramowa nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do składania zamówień cząstkowych. 8. Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację Umowy ramowej to 6 000 000,00 zł netto (łączna, maksymalna kwota przeznaczona na zamówienia udzielane w ramach umowy ramowej). 9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania całości kwoty wskazanej powyżej bez żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 10. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na (sukcesywną) dostawę serwerów storage wraz z instalacją w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej. Kod CPV: 48800000-6 Systemy i serwery informacyjne. 11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 12. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 13. Termin obowiązywania Umowy ramowej obejmuje okres – do 12 miesięcy od dnia zawarcia Umowy. Realizacja przedmiotu zamówienia następować będzie sukcesywnie zgodnie ze szczegółowymi zapotrzebowaniami Zamawiającego, określonymi w Zamówieniach, tym samym realizacja poszczególnego zamówienia cząstkowego następować będzie w terminie maksymalnie do 42 dni kalendarzowych od złożenia Zamówienia. 14. Szczegóły dotyczące terminu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 15. Zamawiający będzie występował do organu nadzorującego o potwierdzenie, że dany przedmiot zamówienia jest przeznaczony dla placówki oświatowej, co umożliwi zastosowanie stawki 0% VAT. W związku z powyższym, Politechnika Wrocławska po uzyskaniu zaświadczenia, może wymagać od Wykonawcy realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z art. 83 ust. 14 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. W przypadku gdy organ nadzorujący będzie się opóźniał z wydaniem zaświadczenia potwierdzającego prawo do stawki VAT 0%, Wykonawca zobowiązany jest – na żądanie Zamawiającego – do wstrzymania się z realizacją przedmiotu zamówienia do czasu uzyskania zaświadczenia. Taka zmiana terminu realizacji nie będzie uważana za zawinioną ani przez Wykonawcę ani przez Zamawiającego. Wykonawca może wystawić fakturę dla takiego Zamawiającego dopiero po otrzymaniu przez Politechnikę Wrocławską zaświadczenia organu nadzorującego albo po podjęciu przez niego decyzji, że rezygnuje z ubiegania się o takie zaświadczenie. 16. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 17. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Vorherige Bekanntmachung: 708324-2025
Interne Kennung: SZP/243-257/2025 Umowa ramowa na dostawę serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: SZP/243-257/2025 Umowa ramowa na dostawę serwerów storage w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej 1. Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na (sukcesywną) dostawę serwerów storage wraz z instalacją w ramach potrzeb Politechniki Wrocławskiej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Kod CPV: 48820000-2 Serwery.
Interne Kennung: LotA