2. Verfahren
Verfahren
Titel: Køb, vedligehold og mindre installationer af AIA-anlæg
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af automatisk indbruds alarmanlæg til ordregiver. Aftalen omfatter dels anskaffelse af nye anlæg samt kompatible dele/komponenter til installation, service, reparation og vedligeholdelse af eksisterende anlæg. Derudover omfatter aftalen serviceeftersyn, reparationer, vedligeholdelse samt rådgivning til ordregiver i henhold til tilbudslisten. Leverandøren skal således både kunne servicere, vedligeholde og reparere de nye såvel som de eksisterende anlæg.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35000000 Ausrüstung für Sicherheitszwecke, Brandbekämpfung, Polizei und Verteidigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31625300 Einbruchmeldeanlagen, 35121700 Alarmsysteme, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen
5. Los
Los: LOT-0000