145051-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – system HIS
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIntegracja i rozbudowa systemów informatycznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – system HIS
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – system HIS”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Rozszerzenie EDM o nowe dokumenty ustawowe (+9), konfiguracja HIS, 2) Rozbudowa systemu HIS o pulpity anestezjologa i pielęgniarskie, 3) Rozbudowa systemu HIS o Kartę Anestezjologiczną, 4) Rozbudowa systemu HIS o moduł integracyjny (serwer integracji), 5) Rozbudowa systemu HIS o moduł podwójnej autentykacji, 6) Rozbudowa systemu HIS moduł Stacja Dializ, 7) Rozbudowa systemu HIS moduł Bank Krwi z Serologią i integracją z e-Krew, 8) Integracja systemów informatycznych szpitala, służących indeksacji EDM w systemie P1, 9) Integracja z CeZ - karta leczenia – ucyfrowienie i indeksacja. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować Przedmiot Umowy z poszanowaniem zasady „nieczynienia poważnych szkód” (DNSH – Do No Significant Harm) w rozumieniu art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. W szczególności, w ramach wynagrodzenia umownego, Wykonawca gwarantuje, że dostarczone Oprogramowanie oraz sposób jego wdrożenia: 1) Minimalizują zużycie energii: Architektura kodu jest zoptymalizowana pod kątem wydajności, ograniczając zużycie zasobów serwerowych. 2) Wspierają model „Paperless”: Funkcjonalności systemu wspierają proces cyfryzacji dokumentacji medycznej, przyczyniając się do redukcji zużycia papieru i tonerów w placówce Zamawiającego. 3) Chronią cykl życia sprzętu: Wymagania sprzętowe nowej wersji Oprogramowania nie wymuszają na Zamawiającym konieczności wymiany sprawnej technicznie infrastruktury komputerowej (stacji roboczych), która spełniała wymagania poprzedniej wersji systemu . Zamawiający wymaga, aby wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia, spełniał wymagania w zakresie dostępności i równości, tj.: 1) Równe traktowanie i niedyskryminacja a) Oferowany system musi być projektowany i wdrażane zgodnie z zasadą równego traktowania użytkowników, w szczególności bez dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię lub światopogląd. b) przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, c) zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans. 2) Dostępność cyfrowa i funkcjonalna wszystkie dokumenty przeznaczone dla użytkownika, dotyczące obsługi wdrażanych systemów tj. regulaminy, filmy instruktażowe, spełniały standard cyfrowy opisany w załączniku nr 2 Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021–2027 3) Szkolenia i instrukcje a Szkolenia z obsługi sprzętu, powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek lub niepełnosprawność, b) Instrukcje obsługi powinny być przygotowane w sposób dostępny – m.in. czytelnym językiem, w wersji elektronicznej (PDF), z uwzględnieniem potrzeb osób z ograniczeniami wzroku (na żądanie). 4) Równość szans kobiet i mężczyzn. Wykonawca zobowiązuje się prowadzić realizację zamówienia zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn, w tym w szczególności zapewnić brak dyskryminacji w zakresie zatrudniania personelu przewidzianego do realizacji zamówienia. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią niżej wymienione załączniki: Załącznik nr 10 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia- Modyfikacja Załącznik nr 11 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami- Modyfikacja 2
Interne KennungZP250/002/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51000000 Installation (außer Software), 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung, 72265000 Software-Konfiguration, 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: „Integracja i rozbudowa systemów informatycznych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – system HIS”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Rozszerzenie EDM o nowe dokumenty ustawowe (+9), konfiguracja HIS, 2) Rozbudowa systemu HIS o pulpity anestezjologa i pielęgniarskie, 3) Rozbudowa systemu HIS o Kartę Anestezjologiczną, 4) Rozbudowa systemu HIS o moduł integracyjny (serwer integracji), 5) Rozbudowa systemu HIS o moduł podwójnej autentykacji, 6) Rozbudowa systemu HIS moduł Stacja Dializ, 7) Rozbudowa systemu HIS moduł Bank Krwi z Serologią i integracją z e-Krew, 8) Integracja systemów informatycznych szpitala, służących indeksacji EDM w systemie P1, 9) Integracja z CeZ - karta leczenia – ucyfrowienie i indeksacja. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować Przedmiot Umowy z poszanowaniem zasady „nieczynienia poważnych szkód” (DNSH – Do No Significant Harm) w rozumieniu art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. W szczególności, w ramach wynagrodzenia umownego, Wykonawca gwarantuje, że dostarczone Oprogramowanie oraz sposób jego wdrożenia: 1) Minimalizują zużycie energii: Architektura kodu jest zoptymalizowana pod kątem wydajności, ograniczając zużycie zasobów serwerowych. 2) Wspierają model „Paperless”: Funkcjonalności systemu wspierają proces cyfryzacji dokumentacji medycznej, przyczyniając się do redukcji zużycia papieru i tonerów w placówce Zamawiającego. 3) Chronią cykl życia sprzętu: Wymagania sprzętowe nowej wersji Oprogramowania nie wymuszają na Zamawiającym konieczności wymiany sprawnej technicznie infrastruktury komputerowej (stacji roboczych), która spełniała wymagania poprzedniej wersji systemu . Zamawiający wymaga, aby wykonawca, ubiegający się o udzielenie zamówienia, spełniał wymagania w zakresie dostępności i równości, tj.: 1) Równe traktowanie i niedyskryminacja a) Oferowany system musi być projektowany i wdrażane zgodnie z zasadą równego traktowania użytkowników, w szczególności bez dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię lub światopogląd. b) przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej, c) zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans. 2) Dostępność cyfrowa i funkcjonalna wszystkie dokumenty przeznaczone dla użytkownika, dotyczące obsługi wdrażanych systemów tj. regulaminy, filmy instruktażowe, spełniały standard cyfrowy opisany w załączniku nr 2 Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021–2027 3) Szkolenia i instrukcje a Szkolenia z obsługi sprzętu, powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek lub niepełnosprawność, b) Instrukcje obsługi powinny być przygotowane w sposób dostępny – m.in. czytelnym językiem, w wersji elektronicznej (PDF), z uwzględnieniem potrzeb osób z ograniczeniami wzroku (na żądanie). 4) Równość szans kobiet i mężczyzn. Wykonawca zobowiązuje się prowadzić realizację zamówienia zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn, w tym w szczególności zapewnić brak dyskryminacji w zakresie zatrudniania personelu przewidzianego do realizacji zamówienia. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią niżej wymienione załączniki: 1) Opis Przedmiotu Zamówienia – Załącznik nr 10 do SWZ; 2) Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego – Załącznik nr 11 do SWZ