2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa platform sprzętowych do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym - 22 szt.
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa platform sprzętowych do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym - 22 szt. Pozycje wymienione w tabeli OPZ (załącznik nr 4 do SWZ) stanowią 1 zestaw (1 szt. platformy sprzętowej do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym). Całość przedmiotu zamówienia obejmuje 22 zestawy (22 szt. platform sprzętowych do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym). 2. Zamawiający wymaga, aby dostarczony sprzęt stanowiący przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, nieużywany, znajdował się w stanie nieuszkodzonym, technicznie sprawnym, kompletnym i gotowym do użytkowania oraz spełniał wymagane polskim prawem normy i był wolny od wad prawnych. 3. Sposób transportu oraz opakowanie sprzętów muszą zapewniać zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Za szkody powstałe z winy nienależytego opakowania oraz/lub transportu winę ponosi Wykonawca. 4. Dostawa każdej 1 szt. platformy sprzętowej do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym (zestawu wykazanego w tabeli), opisanego w załączniku nr 4 do SWZ musi zostać zrealizowana do jednostek organizacyjnych Skarbu Państwa określonych w dokumentach zamówienia. 5.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Brak podziału zamówienia na części pozwoli na wyposażenie jednostek Państwowej Straży Pożarnej wskazanych Odbiorców w jednolity sprzęt pod względem technicznym, a przede wszystkim użytkowym. Standaryzacja w zakresie wyposażenia, typu oraz funkcji pozwoli w przyszłości na uproszczenie systemu szkoleń i umożliwi poszczególnym użytkownikom obsługę sprzętu z innych jednostek (bez konieczności organizowania dodatkowych szkoleń). Jednocześnie potrzeba skoordynowania działań w przypadku podziału zamówienia na części zagrażałaby prawidłowej realizacji całości zamówienia. W przypadku większej liczby Wykonawców mogłyby wystąpić duże problemy z wyegzekwowaniem roszczeń Zamawiającego odnoszących się do przedmiotu zamówienia. Podział przedmiotu zamówienia nie poszerzy kręgu Wykonawców, a tym samym nie poprawi konkurencyjności zamówienia. Postawione w postępowaniu wymagania nie ograniczają dostępu do zamówienia MŚP. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający nie zamierza zwołać zebrania Wykonawców. 8. Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej ani sprawdzenia przez wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u zamawiającego. 9. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 10. Zamawiający nie zamierza zawierać umowy ramowej. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów w postępowaniu. 12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 13. Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza możliwości złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 14. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 15. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 17. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia o którym mowa w art. 95 ust. 1-2 ustawy Pzp. 18. Zamawiający zastrzega unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 pzp. 19. W formularzu ogłoszenia miejsce realizacji wskazano dane adresowe Zamawiającego z uwagi na obligatoryjne pole ogłoszenia, jednak szczegółowe miejsca dostaw określono w pkt 4 SWZ, oraz załączniku nr 3 do SWZ tj. w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 20. Wykaz oświadczeń i dokumentów składanych wraz z ofertę i na wezwanie zawierają dokumenty zamówienia. 21. Termin związania ofertą wynosi 90 dni tj. do 10.06.2026 r. 22. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy pzp.
Interne Kennung: WL.2371.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 35113000 Schutzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa platform sprzętowych do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym - 22 szt. Pozycje wymienione w tabeli OPZ (załącznik nr 4 do SWZ) stanowią 1 zestaw (1 szt. platformy sprzętowej do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym). Całość przedmiotu zamówienia obejmuje 22 zestawy (22 szt. platform sprzętowych do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym). 2. Zamawiający wymaga, aby dostarczony sprzęt stanowiący przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, nieużywany, znajdował się w stanie nieuszkodzonym, technicznie sprawnym, kompletnym i gotowym do użytkowania oraz spełniał wymagane polskim prawem normy i był wolny od wad prawnych. 3. Sposób transportu oraz opakowanie sprzętów muszą zapewniać zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Za szkody powstałe z winy nienależytego opakowania oraz/lub transportu winę ponosi Wykonawca. 4. Dostawa każdej 1 szt. platformy sprzętowej do realizacji szkoleń specjalistycznych realizowanych w zakresie podstawowym (zestawu wykazanego w tabeli), opisanego w załączniku nr 4 do SWZ musi zostać zrealizowana do jednostek organizacyjnych Skarbu Państwa określonych w dokumentach zamówienia. 5. W formularzu ogłoszenia miejsce realizacji wskazano dane adresowe Zamawiającego z uwagi na obligatoryjne pole ogłoszenia, jednak szczegółowe miejsca dostaw określono w pkt 4 SWZ, oraz załączniku nr 3 do SWZ tj. w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 6. Wskazana w ogłoszeniu początkowa data obowiązywania została uzupełniona z uwagi na obowiązkowe uzupełnienie formularza ogłoszenia, początkowa data będzie tożsama z datą zawarcia umowy.