2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odłów gatunków inwazyjnych (szop pracz oraz norka amerykańska (wizon)) w latach 2026–2027 w ramach projektu GOP2 (OPL2)”
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na obsłudze i kontroli pułapek żywołownych na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec jako realizacja zadania o numerze rozliczeniowym 10-03-6.1-01 pn. „Odłów gatunków inwazyjnych (szop pracz oraz norka amerykańska (wizon) w latach 2026-2027” w ramach projektu ,,Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” nr FENX.01.05 – IW.01 – 0087/24. Usługa polega na kontroli pułapek żywołownych na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec w terminach od 1 maja 2026 roku do 31 października 2026 roku oraz od 1 kwietnia 2027 roku do 30 września 2027 roku, planowana jest redukcja (poprzez odłów) liczebności IGO (inwazyjnych gatunków obcych) ssaków drapieżnych tj.: szopa pracza (Procyon lotor) oraz norki amerykańskiej (wizon (Neovison vison)) do poziomu zagęszczenia, który nie zagrażałby populacji gągoła (Bucephala clangula) i tracza nurogęsi (Mergus merganser). Odłów realizowany będzie w wybranych miesiącach w trybie 4 pułapkonocy tygodniowo, tzn. w poniedziałek wieczorem należy pułapki nastawić zaopatrzyć w przynętę i kontrolować od wtorku do piątku minimum raz na dobę dokładając przynęty oraz sprawdzając stan techniczny pułapki. W piątek otwarte pułapki należy zablokować, tak żeby zwierzęta mogły ewentualnie do niej wchodzić i oswajać się z konstrukcją. Przez weekendy pułapki są nieczynne, kolejny odłów zaczyna się w nocy z poniedziałku na wtorek. Planowane jest posadowienie pułapek służących do odłowu IGO w ilości 10 szt. łącznie. Planowane jest rozlokowanie pułapek wzdłuż linii brzegowej jeziora Wielkie, które wykorzystywane są przez szopa oraz norkę amerykańską (wizon) jako szlaki migracyjne, szczególnie z uwzględnieniem miejsc, gdzie dochodzi do niszczenia lęgów. Eliminacja gatunków inwazyjnych jest zadaniem komplementarnym z tworzeniem oraz utrzymaniem sztucznych miejsc lęgowych dla gągoła i tracza nurogęsi. Zwalczanie i monitoring gatunków inwazyjnych wynika z planów zadań ochronnych. Czas realizacji zadania – 01.05.2026 r.- 30.09.2027 r. Redukcja drapieżników będzie miała miejsce poprzez odłów w pułapki żywołowne, humanitarne uśmiercenie zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt oraz przechowywanie do czasu utylizacji. Odłowy realizowane będą zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 września 2009 w sprawie stosowania pułapek żywołownych. Wykonywanie odłowów wykonawca zgłosi pisemnie właściwemu terytorialnie dzierżawcy obwodu łowieckiego wraz ze wskazaniem lokalizacji odłowu. Tusze zwierząt będą przechowywane w zamrażarce i ewidencjonowane zgodnie z formularzem odłowu drapieżników, a następnie przekazywane do utylizacji (minimum 2 razy w roku) w okresie obowiązywania umowy po uzgodnieniu z Zamawiającym. Koszty humanitarnego uśmiercania, przechowywania oraz utylizacji tusz ponosi wykonawca. Zamawiający udostępni wykonawcy pułapki żywołowne. W celu ewidencji prowadzonych działań Wykonawca dostarczy zdjęcia odłowionych osobników szopa pracza. Fakt odłowu musi być potwierdzony przez pracownika Służby Leśnej. Na żądanie zamawiającego należy zgłosić telefonicznie termin wykonywania monitoringu w terenie. Zamawiający bierze pod uwagę możliwość pobierania z tusz prób do badań naukowych na zasadach ustalonych przez Zamawiającego. Zlecenie charakteryzuje się wysoką specjalistycznością przedsięwzięcia. Wykonawca powinien zgłosić osoby, które będą wykonywały odłów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w następujących dokumentach: • opis przedmiotu zamówienia – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, • tabela z lokalizacją pułapek żywołownych – załącznik nr 2 do SWZ
Interne Kennung: ZG.270.1.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Postępowanie realizowane jest w ramach projektu ,,Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” nr FENX.01.05 – IW.01 – 0087/24
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77610000 Aufstellen von Tierfallen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odłów gatunków inwazyjnych (szop pracz oraz norka amerykańska (wizon)) w latach 2026–2027 w ramach projektu GOP2 (OPL2)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na obsłudze i kontroli pułapek żywołownych na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec jako realizacja zadania o numerze rozliczeniowym 10-03-6.1-01 pn. „Odłów gatunków inwazyjnych (szop pracz oraz norka amerykańska (wizon) w latach 2026-2027” w ramach projektu ,,Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo” nr FENX.01.05 – IW.01 – 0087/24. Usługa polega na kontroli pułapek żywołownych na terenie Nadleśnictwa Bogdaniec w terminach od 1 maja 2026 roku do 31 października 2026 roku oraz od 1 kwietnia 2027 roku do 30 września 2027 roku, planowana jest redukcja (poprzez odłów) liczebności IGO (inwazyjnych gatunków obcych) ssaków drapieżnych tj.: szopa pracza (Procyon lotor) oraz norki amerykańskiej (wizon (Neovison vison)) do poziomu zagęszczenia, który nie zagrażałby populacji gągoła (Bucephala clangula) i tracza nurogęsi (Mergus merganser). Odłów realizowany będzie w wybranych miesiącach w trybie 4 pułapkonocy tygodniowo, tzn. w poniedziałek wieczorem należy pułapki nastawić zaopatrzyć w przynętę i kontrolować od wtorku do piątku minimum raz na dobę dokładając przynęty oraz sprawdzając stan techniczny pułapki. W piątek otwarte pułapki należy zablokować, tak żeby zwierzęta mogły ewentualnie do niej wchodzić i oswajać się z konstrukcją. Przez weekendy pułapki są nieczynne, kolejny odłów zaczyna się w nocy z poniedziałku na wtorek. Planowane jest posadowienie pułapek służących do odłowu IGO w ilości 10 szt. łącznie. Planowane jest rozlokowanie pułapek wzdłuż linii brzegowej jeziora Wielkie, które wykorzystywane są przez szopa oraz norkę amerykańską (wizon) jako szlaki migracyjne, szczególnie z uwzględnieniem miejsc, gdzie dochodzi do niszczenia lęgów. Eliminacja gatunków inwazyjnych jest zadaniem komplementarnym z tworzeniem oraz utrzymaniem sztucznych miejsc lęgowych dla gągoła i tracza nurogęsi. Zwalczanie i monitoring gatunków inwazyjnych wynika z planów zadań ochronnych. Czas realizacji zadania – 01.05.2026 r.- 30.09.2027 r. Redukcja drapieżników będzie miała miejsce poprzez odłów w pułapki żywołowne, humanitarne uśmiercenie zgodnie z Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt oraz przechowywanie do czasu utylizacji. Odłowy realizowane będą zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 29 września 2009 w sprawie stosowania pułapek żywołownych. Wykonywanie odłowów wykonawca zgłosi pisemnie właściwemu terytorialnie dzierżawcy obwodu łowieckiego wraz ze wskazaniem lokalizacji odłowu. Tusze zwierząt będą przechowywane w zamrażarce i ewidencjonowane zgodnie z formularzem odłowu drapieżników, a następnie przekazywane do utylizacji (minimum 2 razy w roku) w okresie obowiązywania umowy po uzgodnieniu z Zamawiającym. Koszty humanitarnego uśmiercania, przechowywania oraz utylizacji tusz ponosi wykonawca. Zamawiający udostępni wykonawcy pułapki żywołowne. W celu ewidencji prowadzonych działań Wykonawca dostarczy zdjęcia odłowionych osobników szopa pracza. Fakt odłowu musi być potwierdzony przez pracownika Służby Leśnej. Na żądanie zamawiającego należy zgłosić telefonicznie termin wykonywania monitoringu w terenie. Zamawiający bierze pod uwagę możliwość pobierania z tusz prób do badań naukowych na zasadach ustalonych przez Zamawiającego. Zlecenie charakteryzuje się wysoką specjalistycznością przedsięwzięcia. Wykonawca powinien zgłosić osoby, które będą wykonywały odłów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w następujących dokumentach: • opis przedmiotu zamówienia – stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, • tabela z lokalizacją pułapek żywołownych – załącznik nr 2 do SWZ