2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie robót budowlanych wraz z konserwacją i serwisowaniem zainstalowanych urządzeń dla zadania inwestycyjnego realizowanego w kompleksie wojskowym w Zielonce: Zadanie 01827: Budowa stacjonarnej bazy magazynowej środków bojowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe i kompletne wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego nr 01827 „Budowa stacjonarnej bazy magazynowej środków bojowych” w kompleksie wojskowym nr 1018 w Zielonce. Nazwy i kody Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): • 45000000-7 – roboty budowlane Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: • Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 11 do Ogłoszenia o zamówieniu • pozostałe załączniki do SWZ (przekazywane Wykonawcom zaproszonym do złożenia oferty) 1) Gwarancja i rękojmia Wymagany okres gwarancji na wykonany przedmiot umowy – 60 miesięcy od daty spisania Protokołu odbioru Wymagany okres rękojmi na wykonany przedmiot umowy – 60 miesięcy od daty spisania Protokołu odbioru Serwis gwarancyjny i konserwacja urządzeń wchodzących w skład przedmiotu umowy - 12 miesięcy począwszy od dnia spisania Protokołu odbioru Gwarancja na urządzenia i materiały – zgodnie z gwarancją udzieloną przez producenta urządzeń (bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od dnia spisania Protokołu odbioru) 2) Termin wykonania zamówienia Czas realizacji zadania inwestycyjnego nr 01827: - zakończenie robót budowlanych potwierdzone spisanym Protokołem odbioru: maksymalnie 1000 dni od daty podpisania umowy. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Interne Kennung: Sprawa 9/01827/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Procedura przyspieszona Stołeczny Zarząd Infrastruktury w Warszawie, zwany dalej Zamawiającym, wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego nr 01827 pn.: „Budowa stacjonarnej bazy magazynowej środków bojowych” K-1018 Zielonka. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa. Zgodnie z art. 411 ust. 7 oraz ust. 16 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) Zamawiający może wyznaczyć termin składania wniosków i ofert krótszy niż termin określony w art.144 ust. 1 oraz art. 411 ust. 13 ustawy Pzp tj.: art. 411 ust. 7 - jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, jednak nie krótszy niż 10 dni od dnia przekazania do publikacji ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. art. 411 ust. 16 - jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania ofert, jednak nie krótszy niż 10 dni od dnia przekazania zaproszenia do składania ofert. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 411 ust. 7 oraz ust. 16 ustawy Pzp w przeprowadzeniu postępowania przetargowego dla zadania inwestycyjnego nr 01827 pn.: „Budowa stacjonarnej bazy magazynowej środków bojowych” K-1018 Zielonka i skrócił termin składania wniosków oraz ofert. Zamawiający, po przeanalizowaniu okoliczności towarzyszących zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie ww. postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem standardowego terminu składania ofert w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania wniosków i ofert wynika z priorytetowości zadania inwestycyjnego, jego realizacja wynika z „Pakietu Wzmocnienia SZ RP, w zakresie zabezpieczenia potrzeb przechowywania środków bojowych (śb) w SZ RP” oraz ma na celu obronność kraju, co w świetle ekonomicznych uwarunkowań geopolitycznych stanowi determinant zapewnienia ciągłości ochrony strategicznych zasobów, zwiększenia interoperacyjności SZ RP i zapewnienia bezpieczeństwa Państwa. Skrócenie terminów jest w pełni proporcjonalne do stopnia pilności sytuacji i umożliwia zachowanie realnego czasu dla Oferentów posiadających doświadczenie w realizacji robót budowlanych podobnych obiektów przy jednoczesnym zapewnieniu zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania i przejrzystości postępowania. Wobec powyższego, w istocie zachodzi bardzo pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składania wniosków i ofert jest w pełni uzasadnione, przez co należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia przedmiotowych terminów w przetargu ograniczonym na wykonanie ww. zadania.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie robót budowlanych wraz z konserwacją i serwisowaniem zainstalowanych urządzeń dla zadania inwestycyjnego realizowanego w kompleksie wojskowym w Zielonce: Zadanie 01827: Budowa stacjonarnej bazy magazynowej środków bojowych.