145268-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Siedlec oraz prowadzenie PSZOK-u na terenie gm. Przemęt
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Siedlec oraz prowadzenie PSZOK-u na terenie gm. Przemęt
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Siedlec oraz prowadzenie PSZOK-u na terenie gm. Przemęt 2. Usługi będące przedmiotem zamówienia winny być realizowane zgodnie z zasadami i warunkami określonymi w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik Nr 1 do SWZ wraz z Załącznikami do OPZ.
Vorherige Bekanntmachung: 756708-2024
Interne Kennung: ZMO.GO.271.20.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W dniu 15 października 2024 r. Zamawiający Związek Międzygminny „Obra” wszczął postępowanie pn. „Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu gmin – uczestników Związku Międzygminnego „Obra” (gm. Przemęt – sektor nr 1; gm. Siedlec – sektor nr 2)” - ZMO.GO.271.9.2024 w którym druga część dotyczyła prowadzenia PSZOK-u na terenie gm. Przemęt a trzecia odbioru odpadów z terenu gm. Siedlec. Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający przeznaczył - dla części nr 2: 531 360,00 zł (słownie: pięćset trzydzieści jeden tysięcy trzysta sześćdziesiąt złotych 00/100) - dla części nr 3: 3 757 849,00 zł (słownie: trzy miliony siedemset pięćdziesiąt siedem tysięcy osiemset czterdzieści dziewięć złotych 00/100). W dniu 26 listopada 2024 r. nastąpiło otwarcie ofert. Po ich przeanalizowaniu stwierdzono, że wartości zaoferowane przez Wykonawców przekraczają możliwości sfinansowania zadań przez Zamawiającego Odbiór odpadów spod nieruchomości jak i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest podyktowane koniecznością ciągłego świadczenia tych usług. Obecna umowa na odbiór odpadów i prowadzenie PSZOK-ów obowiązuje do 31 grudnia 2024 r.. Są to zadania, które nie mogą zostać zatrzymany i konieczne jest ciągłe świadczenie usług odbioru odpadów co może być możliwe tylko i wyłącznie przy skróceniu terminu składania ofert. Jest to podyktowane ochroną interesów mieszkańców, w innym wypadku istnieje możliwość naruszenia interesów związanych z ochroną zdrowia a także środowiska. Zaznaczyć należy, że Zamawiający przeprowadził wcześniej postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, w którego zakres wchodziło wyżej wymienione zadania jednak musiało zostać unieważnione, bowiem jak wyżej wspomniano oferty przekroczyły możliwości Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia. Ze względu na podobieństwo nowego zamówienia do postępowania nr. ZMO.GO.271.9.2024 przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne, a więc skrócony termin na składanie ofert nie wpłynie na konkurencyjność postępowania. Skrócenie terminu składania ofert nie ograniczy również Wykonawcom możliwości udziału w tym postępowaniu w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i uzasadnione jest skrócenie terminu składania ofert zgodnie z art.138 ust. 2 pkt 2 pzp. w postępowaniu pn. „Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Siedlec oraz prowadzenie PSZOK-u na terenie gm. Przemęt” znak postępowania ZMO.GO.271.20.2024.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Prowadzenie PSZOK na terenie Gminy Przemęt (sektor nr 1)
Beschreibung: Prowadzenie PSZOK na terenie Gminy Przemęt (sektor nr 1) -szczegółowy zakres zadań zawiera SWZ wraz z załącznikami oraz OPZ wraz z załącznikami
Menge: 23 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości z terenu gmin – uczestników Związku Międzygminnego „Obra” - gm. Siedlec (sektor nr 2)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Menge: 7 611 Tonnen