See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ochrony osób i mienia na multimodalnym dworcu Łódź Fabryczna oraz na terenie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna wraz z parkingiem podziemnym
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Usługa ochrony osób i mienia na multimodalnym dworcu Łódź Fabryczna oraz na terenie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna wraz z parkingiem podziemnym”. Przedmiot Zamówienia został podzielony na dwa zadania, które zostaną rozpatrywane łącznie (Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych): Zadanie nr 1: Usługa ochrony osób i mienia na multimodalnym dworcu Łódź Fabryczna z wyłączeniem Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna i parkingu podziemnego zwane dalej „częścią kolejową”; Zadanie nr 2: Usługa ochrony osób i mienia na terenie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna i parkingu podziemnego zwane dalej „częścią miejską”. Wykonawca będzie sprawował kompleksową całodobową ochronę osób i mienia na terenie wskazanego Obiektu we wszystkie dni tygodnia (t.j. we wszystkie dni robocze oraz dni ustawowo wolne od pracy). Usługa obejmuje kompleksową całodobową ochronę fizyczną osób i mienia na terenie multimodalnego dworca Łódź Fabryczna oraz na terenie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego i parkingu podziemnego) przez 11 kwalifikowanych pracowników ochrony z podziałem: Zadanie nr 1: 6 kwalifikowanych pracowników ochrony w rozumieniu art. 26 Ustawy o ochronie osób i mienia na każdej zmianie; Zadanie nr 2: 4 kwalifikowanych pracowników ochrony w rozumieniu art. 26 Ustawy o ochronie osób i mienia na każdej zmianie; Dodatkowo wszystkie 12 – godzinne zmiany będą koordynowane przez jednego, wspólnego dowódcę także będącego kwalifikowanym pracownikiem ochrony. Umowa na Zadanie nr 1 zostanie podpisana z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie, Zakładem Linii Kolejowych w Łodzi, a na Zadanie nr 2 zostanie podpisana z Miastem Łódź - Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Oferta musi obejmować jednocześnie całość Zamówienia, tj. Zadanie nr 1 i Zadanie nr 2. Nie ma możliwości podziału zamówienia na części ze względu na potrzebę podejmowania spójnych i kompleksowych działań w zakresie przedmiotu zamówienia, a dokonanie podziału na części stworzy ryzyko utraty kompatybilności zamówienia. Podział zadania na części spowodowałby dezorganizację usługi. Podział wpłynąłby również negatywnie na bezpieczeństwo wydłużając czas reakcji oraz koordynację działań przy wystąpieniu zdarzeń kryzysowych (kontakt między różnymi podmiotami). Ponadto wprowadzałby potrzebę zaangażowania dodatkowego personelu do koordynacji prac, a tym samym generował dodatkowe koszty. Jednocześnie podział zamówienia nie zwiększy grona potencjalnych wykonawców usługi oraz dostępności dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Interne Kennung: 0112/IZ02GM/15811/04388/24/P, PZ.293.1603.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Usługa ochrony osób i mienia na multimodalnym dworcu Łódź Fabryczna oraz na terenie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna wraz z parkingiem podziemnym”. Przedmiot Zamówienia został podzielony na dwa zadania, które zostaną rozpatrywane łącznie (Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych): Zadanie nr 1: Usługa ochrony osób i mienia na multimodalnym dworcu Łódź Fabryczna z wyłączeniem Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna i parkingu podziemnego zwane dalej „częścią kolejową”; Zadanie nr 2: Usługa ochrony osób i mienia na terenie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego Łódź Fabryczna i parkingu podziemnego zwane dalej „częścią miejską” Wykonawca będzie sprawował kompleksową całodobową ochronę osób i mienia na terenie wskazanego Obiektu we wszystkie dni tygodnia (t.j. we wszystkie dni robocze oraz dni ustawowo wolne od pracy). Usługa obejmuje kompleksową całodobową ochronę fizyczną osób i mienia na terenie multimodalnego dworca Łódź Fabryczna oraz na terenie Wielostanowiskowego Przystanku Autobusowego i parkingu podziemnego) przez 11 kwalifikowanych pracowników ochrony z podziałem: Zadanie nr 1: 6 kwalifikowanych pracowników ochrony w rozumieniu art. 26 Ustawy o ochronie osób i mienia na każdej zmianie; Zadanie nr 2: 4 kwalifikowanych pracowników ochrony w rozumieniu art. 26 Ustawy o ochronie osób i mienia na każdej zmianie; Dodatkowo wszystkie 12 – godzinne zmiany będą koordynowane przez jednego, wspólnego dowódcę także będącego kwalifikowanym pracownikiem ochrony. Umowa na Zadanie nr 1 zostanie podpisana z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z siedzibą w Warszawie, Zakładem Linii Kolejowych w Łodzi, a na Zadanie nr 2 zostanie podpisana z Miastem Łódź - Zarządem Dróg i Transportu w Łodzi.