2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDZIELENIE I OBSŁUGA DŁUGOTERMINOWEGO KREDYTU BANKOWEGO DO KWOTY 5 000 000,00 ZŁ NA SFINANSOWANIE PLANOWANEGO DEFICYTU BUDŻETU GMINY CIĘŻKOWICE ORAZ SPŁATĘ WCZEŚNIEJ ZACIĄGNIĘTYCH ZOBOWIĄZAŃ Z TYTUŁU ZACIĄGNIĘTYCH POŻYCZEK I KREDYTÓW
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa udzielenia i obsługi długoterminowego kredytu bankowego zaciąganego w kwocie 5 000 000,00 zł (słownie złotych: pięć milionów złotych 00/100) z przeznaczeniem na: 1) spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w kwocie 2 362 554,00 zł; 2) sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Gminy Ciężkowice w kwocie 2 637 446,00 zł. Działając na podstawie upoważnienia zawartego w §17 ust. 1 Uchwały Budżetowej Gminy Ciężkowice na 2024 rok nr LXII/534/23 Rady Miejskiej w Ciężkowicach z dnia 28 grudnia 2023 r. Burmistrz Gminy Ciężkowice zdecydował o zaciągnięciu kredytu długoterminowego celem realizacji zaplanowanych w budżecie gminy na 2024 rok przychodów z tytułu kredytu w kwocie 5 000 000,00 zł. Zgodnie ze wskazaną wyżej uchwałą oraz uchwałą Nr LXII/535/23 Rady Miejskiej w Ciężkowicach z dnia 28 grudnia 2023 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Ciężkowice na lata 2024-2039 plan przychodów z przedmiotowego kredytu w kwocie 5 000 000,00 zł został zaplanowany w 2024 r. oraz plan rozchodów w tej samej kwocie w latach: 1) 2025 – 50 000,00 zł, 2) 2026 – 50 000,00 zł, 3) 2027 – 50 000,00 zł, 4) 2028 – 50 000,00 zł, 5) 2029 – 50 000,00 zł, 6) 2030 – 400 000,00 zł, 7) 2031 – 400 000,00 zł, 8) 2032 – 450 000,00 zł, 9) 2033 – 500 000,00 zł, 10) 2034 – 500 000,00 zł, 11) 2035 – 500 000,00 zł, 12) 2036 – 500 000,00 zł, 13) 2037 – 500 000,00 zł, 14) 2038 – 500 000,00 zł, 15) 2039 – 500 000,00 zł. Zestawienie zobowiązań Gminy Ciężkowice z tytułu pożyczek i kredytów wg stanu na 01.01.2024 r. stanowi załącznik w materiałach pomocniczych do przetargu. Zadłużenie z tytułu kredytów i pożyczek na dzień 31 grudnia 2023 r. wynosiło 33 442 576,16 zł. Po uwzględnieniu wszystkich zaplanowanych na 2024 r. przychodów i rozchodów zadłużenie z tytułu kredytów i pożyczek na dzień 31 grudnia 2024 r. wyniesie 35 910 023,16 zł. Szczegółowe warunki dla kredytu to: 1) Środki z kredytu posłużą do sfinansowania wydatków majątkowych, których terminy płatności przewidziane są po dacie zawarcia umowy kredytowej oraz zrefundowania wydatków majątkowych wcześniej poniesionych. Kredyt zostanie uruchomiony w formie transz na rachunek podstawowy budżetu gminy, z czego prawdopodobne terminy wypłaty transz to: do 31 października 2024 r. w kwocie 1 000 000,00 zł, do 30 listopada 2024r. w kwocie 2 000 000,00 zł, oraz do 20 grudnia 2024 r. 2 000 000,00 zł. Gmina zastrzega sobie prawo nie pobrania kwoty kredytu w pełnej wysokości, w takim przypadku gmina nie zostanie obciążona kosztami niepobrania kwoty kredytu. 2) Spłata rat kredytu rozpocznie się dnia 31 stycznia 2025r. i potrwa do 31 grudnia 2039r. w okresach miesięcznych do każdego ostatniego dnia miesiąca, począwszy od miesiąca stycznia 2025r. do 31 grudnia 2039r. 3) W celu złożenia oferty Wykonawca zobowiązany jest obliczyć stopę oprocentowania kredytu jako sumę stawki WIBOR 3M (notowanie z dnia ogłoszenia o zamówienia w DZUWE) i stałej marży banku. Wyliczoną stopę oprocentowania należy przyjąć jako stałą w całym okresie kredytowania. Przyjęcie stawki WIBOR 3M z dnia ogłoszenia o zamówieniu ma na celu wyłącznie wybór najkorzystniejszej oferty. 4) Zamawiający dopuszcza możliwość umieszczenia w umowie kredytowej zapisu „W przypadku, gdy stopa referencyjna WIBOR przyjmie wartość 0,00% lub ujemną, Bank do wyliczenia oprocentowania kredytu zastosuje stopę referencyjną w wysokości 0,00%. Wówczas łączne oprocentowanie kredytu równe będzie marży Banku”. 5) Raty płatne na koniec grudnia w latach 2028, 2033, 2034 i 2039 gdzie 31.12. jest dniem wolnym od pracy, będą płatne w ostatnim dniu poprzedzającym dzień ustawowo wolny od pracy pod warunkiem wpływu noty odsetkowej.
Vorherige Bekanntmachung: 504570-2024
Interne Kennung: GI.271.46.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe warunki dla kredytu to: 1) Środki z kredytu posłużą do sfinansowania wydatków majątkowych, których terminy płatności przewidziane są po dacie zawarcia umowy kredytowej oraz zrefundowania wydatków majątkowych wcześniej poniesionych. Kredyt zostanie uruchomiony w formie transz na rachunek podstawowy budżetu gminy, z czego prawdopodobne terminy wypłaty transz to: do 31 października 2024 r. w kwocie 1 000 000,00 zł, do 30 listopada 2024r. w kwocie 2 000 000,00 zł, oraz do 20 grudnia 2024 r. 2 000 000,00 zł. Gmina zastrzega sobie prawo nie pobrania kwoty kredytu w pełnej wysokości, w takim przypadku gmina nie zostanie obciążona kosztami niepobrania kwoty kredytu. 2) Spłata rat kredytu rozpocznie się dnia 31 stycznia 2025r. i potrwa do 31 grudnia 2039r. w okresach miesięcznych do każdego ostatniego dnia miesiąca, począwszy od miesiąca stycznia 2025r. do 31 grudnia 2039r. 3) W celu złożenia oferty Wykonawca zobowiązany jest obliczyć stopę oprocentowania kredytu jako sumę stawki WIBOR 3M (notowanie z dnia ogłoszenia o zamówienia w DZUWE) i stałej marży banku. Wyliczoną stopę oprocentowania należy przyjąć jako stałą w całym okresie kredytowania. Przyjęcie stawki WIBOR 3M z dnia ogłoszenia o zamówieniu ma na celu wyłącznie wybór najkorzystniejszej oferty. 4) Zamawiający dopuszcza możliwość umieszczenia w umowie kredytowej zapisu „W przypadku, gdy stopa referencyjna WIBOR przyjmie wartość 0,00% lub ujemną, Bank do wyliczenia oprocentowania kredytu zastosuje stopę referencyjną w wysokości 0,00%. Wówczas łączne oprocentowanie kredytu równe będzie marży Banku”. 5) Raty płatne na koniec grudnia w latach 2028, 2033, 2034 i 2039 gdzie 31.12. jest dniem wolnym od pracy, będą płatne w ostatnim dniu poprzedzającym dzień ustawowo wolny od pracy pod warunkiem wpływu noty odsetkowej. 3. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 PZP: 1) Wymagania Zamawiającego dotyczące zatrudniania osób na umowę o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę. W ramach przedmiotu świadczenia zamawiający wskazuje następujące czynności; obsługa kredytu tj. m in. wyliczanie należnych odsetek do kredytu, informowanie o bieżącym stanie kredytu których realizacja musi następować w ramach umowy o pracę, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22§1 ustawy z dnia 26 czerwca 1976 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2019, poz. 1040, 1043, 1495 ze zm.) 2) Dokumentowanie zatrudnienia osób wykonujących wskazane w poprzednim pkt czynności będzie polegało na: a. Na etapie ofertowania - Wykonawca składa oświadczenie zgodnie z treścią Załącznika 1 do SWZ, b. Na etapie po zawarciu umowy, a przed przystąpieniem do realizacji robót - Wykonawca w terminie do 5 dni licząc od dnia podpisania umowy będzie zobowiązany do przedstawienia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających sposób zatrudnienia osób wykonujących powyższe czynności tj. wykaz pracowników Wykonawcy i/lub Podwykonawców, o których mowa w ust 3 pkt 1, ze wskazaniem stanowisk i czynności, oraz oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz z podaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy, Wykonawca pozostaje administratorem danych osobowych udostępnianych w związku z realizacją umowy. Nieprzedstawienie we wskazanym terminie ww. dokumentów, bądź przedstawienie dokumentów niekompletnych, nie obejmujących wszystkich wyspecyfikowanych czynności może być podstawą do odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy oraz naliczenia kar umownych, zgodnie z treścią wzoru umowy stanowiącej załącznik do SWZ. c. Na etapie realizacji umowy - Wykonawca na każde pisemne żądanie Zamawiającego w terminie 5 dni roboczych przedkładał będzie Zamawiającemu raport na temat stanu i sposobu zatrudnienia osób zaangażowanych w wykonywanie czynności wskazanych w SWZ, tj. wykaz pracowników Wykonawcy i/lub Podwykonawców, o których mowa w ust. 3 pkt. 1, ze wskazaniem stanowisk i czynności oraz oświadczenie Wykonawcy i/lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. oraz na wezwanie Zamawiającego, poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących do których odnosi się Obowiązek Zatrudnienia (których dotyczy oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy) wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück