146325-2026 - Wettbewerb
Polen – Arzneimittel – Dostawa produktów leczniczych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktów leczniczych
Beschreibung: Dostawa produktów leczniczych do siedziby Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie
Interne Kennung: ZP/04/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 w zw. z art. 138 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) (dalej: „Pzp”), podejmuje decyzję o skróceniu terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu z uwagi na wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć oraz która nie wynika z okoliczności leżących po stronie Zamawiającego.Brak możliwości przedłużenia umowy, przy jednoczesnym obowiązku zapewnienia ciągłości terapii pacjentów zakwalifikowanych do programu lekowego, powoduje konieczność niezwłocznego wyłonienia wykonawcy i zawarcia nowej umowy. Przerwanie dostaw leku skutkowałoby realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów, a także naruszeniem obowiązków Zamawiającego wynikających z umowy z NFZ oraz przepisów dotyczących realizacji programów lekowych.Skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Aflibercept
Beschreibung: Dostawa produktów leczniczych - Aflibercept Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w dokumentacji postępowania.
Interne Kennung: Część nr 1