146394-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa "Śnieżka" w roku 2025 - II postępowanie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa "Śnieżka" w roku 2025 - II postępowanie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego lasu, utrzymania obiektów edukacyjnych, prac związanych z pozyskaniem i zrywką drewna oraz prace związane z produkcją materiału sadzeniowego, ubocznym użytkowaniem lasu oraz nasiennictwem do wykonania na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2025.
Vorherige Bekanntmachung774652-2024
Interne KennungSA.270.1.12.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, iż w dniu 30.09.2024 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach (nr ogłoszenia 2024-OJS190-00584728). Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ponadto działając na podstawie art. 138 ust. 1 pkt 2) PZP, Zamawiający wyznaczył termin krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, podyktowaną brakiem ofert w pierwszym postępowaniu przetargowym. W latach 2022 i 2023 w leśnictwach Jedlinki i Karpacz nie realizowano prac z pozyskania i zrywki drewna w pełnym zaplanowanym zakresie ze względu na brak wykonawcy. W związku z czym wystąpiły duże opóźnienia w realizacji Planu Urządzania Lasu. Skrócenie terminu jest niezbędne w celu zakontraktowania usług i rozpoczęcia prac jak najszybciej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1.1 - leśnictwo Miłków
Interne KennungPakiet 1.1
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet 1.2 - leśnictwo Staniszów pozyskanie i zrywka drewna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu prac związanych z pozyskaniem i zrywką drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2025.
Interne KennungPakiet 1.2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
LosLOT-0003
TitelPakiet 1.3 - leśnictwo Staniszów zagospodarowanie lasu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego lasu, utrzymania obiektów edukacyjnych wykonania na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2025.
Interne KennungPakiet 1.3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
LosLOT-0004
TitelPakiet 3.1 - leśnictwo Karpacz pozyskanie i zrywka drewna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace związane z pozyskaniem i zrywką drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2025.
Interne KennungPakiet 3.1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege
LosLOT-0005
TitelPakiet 3.2 - leśnictwo Karpacz zagospodarowanie lasu, pozyskanie i zrywka 2141 m3 drewna
Interne KennungPakiet 3.2
LosLOT-0006
TitelPakiet 6.1 - leśnictwo Bukowa pozyskanie i zrywka drewna
Interne KennungPakiet 6.1
LosLOT-0007
TitelPakiet 6.2 - leśnictwo Bukowa zagospodarowanie lasu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, zagospodarowania turystycznego lasu, utrzymania obiektów edukacyjnych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2025.
Interne KennungPakiet 6.2
LosLOT-0008
TitelPakiet 6.3 - leśnictwo Jedlinki pozyskanie i zrywka drewna
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace związane z pozyskaniem i zrywką drewna na terenie Nadleśnictwa „Śnieżka” w roku 2025.
Interne KennungPakiet 6.3
LosLOT-0009
TitelPakiet 6.4 - leśnictwo Jedlinki zagospodarowanie lasu
Interne KennungPakiet 6.4