2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż wiat na wskazanych przez Zamawiającego przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wiat na wskazanych przez Zamawiającego przystankach Warszawskiego Transportu Publicznego. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ- Opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 9 do SWZ – projekt umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 37653-2025
Interne Kennung: ZP-5/PN/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Możliwie szybka rozbudowa infrastruktury komunikacji miejskiej jest elementem jednego ze strategicznych celów Miasta, Funkcjonalna Przestrzeń – korzystamy z przyjaznego systemu transportu, dążącego do ograniczenia ilość samochodów osobowych poruszających się po mieście, a co za tym idzie poziomu zanieczyszczenia powietrza, co wpłynie korzystnie dla wszystkich mieszkańców miasta. Wiaty przystankowe są niezbędnym elementem wspomnianej infrastruktury i służą do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania transportu miejskiego w Warszawie. Wiaty stały się ważnym elementem sieci komunikacji tzw. małej architektury miejskiej. Jest to miejsce dające bezpieczeństwo oraz schronienie podróżnym przed warunkami atmosferycznymi, zapewniając komfort podczas oczekiwania na przyjazd autobusu lub tramwaju. W znaczący sposób podnoszą jakość przestrzeni wspólnej. Nowoczesne wiaty przystankowe pełnią również ważną funkcję miastotwórczą. Pozwalają dotrzeć z informacją społeczną i miejską do osób korzystających z warszawskiego transportu miejskiego. Elementem ich wyposażenia są między innymi gabloty informacyjne w wewnątrz których umieszcza się aktualne rozkłady jazdy komunikacji miejskie oraz inne niezbędne informacje dla pasażerów korzystających ze zbiorowej komunikacji miejskiej między informacje o akcjach społecznych, wydarzeniach kulturalnych i uroczystościach o charakterze historycznym, warszawski samorząd informuje o swoich działaniach szerokie grono odbiorców. Miasto st. Warszawa zachęca do korzystania z warszawskiego transportu miejskiego. Jest to część polityki zmierzającej do zmniejszenia ilość samochodów osobowych na stołecznych ulicach, a co za tym idzie, do redukcji poziomu zanieczyszczenia powietrza. Podnoszenie jakości usług związanych z transportem publicznym bezpośrednio wiąże się z rozbudową i modernizacją sieci nowoczesnych wiat przystankowych. Stała rozbudowa sieci połączeń autobusowych i tramwajowych do nowo powstających osiedli wymaga zakupu i montażu nowych obiektów, a w przypadku już wyeksploatowanych technicznie wymiany na nowe. W zawiązku z oczekiwaniami mieszkańców i mieszkanek, dotyczącymi szybkiego i skutecznego rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Warszawie, zwłaszcza w ramach projektów wskazanych w ramach budżetu obywatelskiego oraz w związku z dynamicznym rozwojem miasta na obszarach często zlokalizowanych poza dzielnicami centralnymi, zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44112100 Schutzunterkünfte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44212321 Wartehäuschen an Bushaltestellen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45213315 Bau von überdachten Bushaltestellen, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZP-5/PN/2023
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp w razie zaistnienia takiej konieczności pod warunkiem zapewnienia odpowiednich środków w budżecie Zamawiającego, zgodnie z którym Zamawiający może zlecić Wykonawcy za dodatkowym wynagrodzeniem realizację zamówienia polegającego na: dostawie i montażu we wskazanych miejscach do 30 wiat na terenie m.st. Warszawy. Szczegółowy opis opcji zawiera załącznik nr 1 do SWZ- Opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 9 do SWZ – projekt umowy. Opcje rozliczane będą zgodnie z cenami jednostkowymi zamówienia podstawowego