2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af el-kranbiler med komprimator
Beschreibung: Udbuddet vedrører en kontrakt om levering af 6 nye el-kranbiler med fastmonteret kran og komprimatorkasse inklusive serviceaftale med option på køb af yderligere 2 gange en el-kranbil på 3-akslet chassis og 2 gange en el-kranbil på 4-akslet chasses, som beskrevet i kravsspecifikationen. Alle med serviceaftale på 8 år.
Vorherige Bekanntmachung: 651498-2025
Interne Kennung: 568354
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34142000 Kranwagen und Muldenkipper
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall, 34144512 Müllverdichtungsfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 6 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har mulighed for at tilkøbe følgende option: • 2 gange 1 stk. eldreven kranbil på 3-akslet chassis opbygget med 1-kammer komprimator med bagmonteret topindkast, inklusive service- og vedligeholdelsesaftale, samt • 2 gange 1 stk. eldreven kranbil på 4-akslet chassis opbygget med 2-kammer komprimator med bagmonteret topindkast, • Service- og vedligeholdelsesaftale på 8 år for optionsbiler