See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej (5 zadań częściowych)
Beschreibung: 1. Zamawiającym jest: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Adres: Al. Marszałka J. Piłsudskiego 7/9, 10-575 Olsztyn Regon: 0000514319 NIP: 739-12-64-792 2. Pełnomocnikiem działającym w imieniu Zamawiającego jest: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Adres: 10-521 Olsztyn, ul. Partyzantów 6/8 Regon: 510064784 NIP: 739-020-66-11, tel. +48 47 731-52-00; fax. +48 47 731-52-05 e-mail: zamowienia@ol.policja.gov.pl strona internetowa Pełnomocnika działającego w imieniu Zamawiającego: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl strona internetowa Platformy e-zamowienia: www.ezamowienia.gov.pl 3. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań częściowych: Zadanie nr 1 – dostawa zestawów składających się z przenośnej stacji zasilania, przenośnej baterii, przenośnego panelu słonecznego i przenośnej ładowarki alternatorowej – 7 zestawów w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 1 zestaw w ramach prawa opcji, Zadanie nr 2 – dostawa kopułowych kamer obrotowych – 19 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 1 sztuka w ramach prawa opcji, Zadanie nr 3 – dostawa monokularów termowizyjnych – 20 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 5 sztuk w ramach prawa opcji, Zadanie nr 4 – dostawa specjalistycznych latarek w czterech typach – 255 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 20 sztuk w ramach prawa opcji, Zadanie nr 5 – dostawa lornetek ze stabilizacją obrazu – 70 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 20 sztuk w ramach prawa opcji. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8/1-5 do SWZ oraz Formularze cenowe dla każdego zadania oddzielnie, tj. Załącznik nr 2/1-5 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 744159-2025
Interne Kennung: Z-t-P/56/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych skrócił termin składania ofert (zastosował procedurę przyspieszoną), ponieważ zachodzi pilna potrzeba zakupu sprzętu uzbrojenia i techniki policyjnej o znaczeniu kluczowym dla zapewnienia bezpieczeństwa publicznego, ochrony ludności oraz sprawności działań służb mundurowych w sytuacjach kryzysowych. Sprzęt ten stanowi istotny element systemu reagowania na zagrożenia o charakterze militarnym i niemilitarnym. Postępowanie prowadzone jest w ramach współpracy między Wojewodą Warmińsko-Mazurskim oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie przy realizacji zadania w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026, polegającego na zwiększeniu zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej oraz zapewnieniu ciągłości dostaw na ich utrzymanie i funkcjonowanie w sytuacjach wystąpienia sytuacji kryzysowej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, jeżeli środki, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane w niezbędnym terminie. 2. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego przewiduje nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 3. Z postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy ramowej wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Z postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy ramowej wyklucza się również Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 514). 5. Z postępowania prowadzonego w celu zawarcia umowy ramowej wyklucza się także Wykonawców, w stosunku do których zachodzi okoliczność wskazana w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej rozporządzenie 2022/576, tj. Wykonawcę, który będzie realizować przedmiot zamówienia z udziałem: 1) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; 2) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do podmiotu, o którym mowa w pkt. 1); lub 3) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt. 1) lub 2); - w tym dostawców, podwykonawców lub innych podmiotów, na których zdolnościach polega wykonawca, w przypadku, gdy na te podmioty przypadać będzie ponad 10% wartości zamówienia. 6. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: a) informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1-2 i 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa powyżej – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, w zakresie, o którym mowa powyżej. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy. b) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami i informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wzór stanowi załącznik nr 11 do SWZ, c) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 – wzór stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 7. Na ofertę składają się dokumenty wskazane w pkt 14 Rozdziału XIV Specyfikacji Warunków Zamówienia - dokumenty dostępne na stronie prowadzonego postępowania www.ezamowienia.gov.pl
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38636000 Optische Fachinstrumente
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31422000 Batteriesätze, 31521320 Taschenlampen, 38631000 Ferngläser
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 - dostawa zestawów składających się z przenośnej stacji zasilania, przenośnej baterii, przenośnego panelu słonecznego i przenośnej ładowarki alternatorowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, który w zakresie zadania częściowego nr 1 dotyczy dostawy zestawów składających się z przenośnej stacji zasilania, przenośnej baterii, przenośnego panelu słonecznego i przenośnej ładowarki alternatorowej – 7 zestawów w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 1 zestaw w ramach prawa opcji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8/1 do SWZ oraz Formularz cenowy, tj. Załącznik nr 2/1 do SWZ.
Interne Kennung: Z-t-P/56/2025, Zadanie nr 1
Haupteinstufung (cpv): 31422000 Batteriesätze
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji może zostać zastosowane w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia kolejnych egzemplarzy sprzętu. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji (ilość w sztukach) jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. Prawo opcji będzie polegało na zakupie i dostawie maksymalnie 1 sztuki zaoferowanego towaru. Szczegółowy wykaz ilościowy zamówienia gwarantowanego oraz zamówienia w ramach prawa opcji został określony w Załączniku nr 2/1 do SWZ – Formularz cenowy do zadania częściowego nr 1. 2. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ. 3. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego zastrzega, iż część zamówienia określona jako opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji pisemnie zawiadomi Wykonawcę do dnia 15.12.2025 r. (termin dostawy do dnia 19.12.2025 r.). 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 - dostawa kopułowych kamer obrotowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, który w zakresie zadania częściowego nr 2 dotyczy dostawy kopułowych kamer obrotowych – 19 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 1 sztuka w ramach prawa opcji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8/2 do SWZ oraz Formularz cenowy, tj. Załącznik nr 2/2 do SWZ.
Interne Kennung: Z-t-P/56/2025, Zadanie nr 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji może zostać zastosowane w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia kolejnych egzemplarzy sprzętu. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji (ilość w sztukach) jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. Prawo opcji będzie polegało na zakupie i dostawie maksymalnie 1 sztuki zaoferowanego towaru. Szczegółowy wykaz ilościowy zamówienia gwarantowanego oraz zamówienia w ramach prawa opcji został określony w Załączniku nr 2/2 do SWZ – Formularz cenowy do zadania częściowego nr 2. 2. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ. 3. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego zastrzega, iż część zamówienia określona jako opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji pisemnie zawiadomi Wykonawcę do dnia 15.12.2025 r. (termin dostawy do dnia 19.12.2025 r.). 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 - dostawa monokularów termowizyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, który w zakresie zadania częściowego nr 3 dotyczy dostawy monokularów termowizyjnych – 20 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 5 sztuk w ramach prawa opcji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8/3 do SWZ oraz Formularz cenowy, tj. Załącznik nr 2/3 do SWZ.
Interne Kennung: Z-t-P/56/2025, Zadanie nr 3
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji może zostać zastosowane w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia kolejnych egzemplarzy sprzętu. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji (ilość w sztukach) jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. Prawo opcji będzie polegało na zakupie i dostawie maksymalnie 5 sztuk zaoferowanego towaru. Szczegółowy wykaz ilościowy zamówienia gwarantowanego oraz zamówienia w ramach prawa opcji został określony w Załączniku nr 2/3 do SWZ – Formularz cenowy do zadania częściowego nr 3. 2. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ. 3. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego zastrzega, iż część zamówienia określona jako opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji pisemnie zawiadomi Wykonawcę do dnia 15.12.2025 r. (termin dostawy do dnia 19.12.2025 r.). 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 - dostawa specjalistycznych latarek w czterech typach
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, który w zakresie zadania częściowego nr 4 dotyczy dostawy specjalistycznych latarek w czterech typach – 255 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 20 sztuk w ramach prawa opcji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8/4 do SWZ oraz Formularz cenowy, tj. Załącznik nr 2/4 do SWZ.
Interne Kennung: Z-t-P/56/2025, Zadanie nr 4
Haupteinstufung (cpv): 31521320 Taschenlampen
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji może zostać zastosowane w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia kolejnych egzemplarzy sprzętu. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji (ilość w sztukach) jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. Prawo opcji będzie polegało na zakupie i dostawie maksymalnie 20 sztuk (po 5 sztuk w każdym typie) zaoferowanego towaru. Szczegółowy wykaz ilościowy zamówienia gwarantowanego oraz zamówienia w ramach prawa opcji został określony w Załączniku nr 2/4 do SWZ – Formularz cenowy do zadania częściowego nr 4. 2. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ. 3. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego zastrzega, iż część zamówienia określona jako opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji pisemnie zawiadomi Wykonawcę do dnia 15.12.2025 r. (termin dostawy do dnia 19.12.2025 r.). 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie.
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 - dostawa lornetek ze stabilizacją obrazu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej, który w zakresie zadania częściowego nr 5 dotyczy dostawy lornetek ze stabilizacją obrazu – 70 sztuk w ramach zamówienia gwarantowanego oraz 20 sztuk w ramach prawa opcji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 8/5 do SWZ oraz Formularz cenowy, tj. Załącznik nr 2/5 do SWZ.
Interne Kennung: Z-t-P/56/2025, Zadanie nr 5
Haupteinstufung (cpv): 38631000 Ferngläser
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji może zostać zastosowane w przypadku posiadania środków finansowych oraz potrzeby zamówienia kolejnych egzemplarzy sprzętu. Wartość zamówienia udzielonego w ramach prawa opcji (ilość w sztukach) jest uzależniona od posiadanych środków finansowych. Prawo opcji będzie polegało na zakupie i dostawie maksymalnie 20 sztuk zaoferowanego towaru. Szczegółowy wykaz ilościowy zamówienia gwarantowanego oraz zamówienia w ramach prawa opcji został określony w Załączniku nr 2/5 do SWZ – Formularz cenowy do zadania częściowego nr 5. 2. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym w dokumentach zamówienia, po cenach określonych w ofercie z zastrzeżeniem zapisów projektu umowy, stanowiącej załącznik nr 4 do SWZ. 3. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego zastrzega, iż część zamówienia określona jako opcja jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie powodować żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. 4. Pełnomocnik działający w imieniu Zamawiającego o uruchomieniu prawa opcji pisemnie zawiadomi Wykonawcę do dnia 15.12.2025 r. (termin dostawy do dnia 19.12.2025 r.). 5. W przypadku skorzystania z prawa opcji rozliczenie nastąpi na zasadach ujętych w zawartej umowie.