See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Brændstof til Hedensted, Horsens og Odder Kommuner
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af flydende brændstof i form af Diesel B7, Diesel B0, Benzin Blyfri 95, Fyringsolie, Marinediesel, Specialbenzin og additiver samt GTL iht. norm EN15940 eller tilsvarende til samtlige af ordregivernes institutioner og enheder. Udbuddet omfatter både levering til egne tankanlæg (delaftale 1), tankning på tankstationer via tankkort (delaftale 2) og levering af specialbenzin i tromler og dunke (delaftale 3).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin, 09134100 Dieselöl, 09134200 Dieselkraftstoff, 09135100 Heizöl, 09222000 Spezialbenzine
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Levering til tankanlæg
Beschreibung: Aftalen vedrører indkøb og levering af Diesel B7, Diesel B0, Benzin Blyfri 95, Fyringsolie, Marinediesel og additiver samt GTL iht. norm EN15940 eller tilsvarende til ordregivernes egne tankanlæg.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin, 09134100 Dieselöl, 09134200 Dieselkraftstoff, 09135100 Heizöl
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Hjarnø Færgefart, der forestår færgefart til Hjarnø og Alrø, indgår som option.
Los: LOT-0002
Titel: Levering af tankkort
Beschreibung: Aftalen omfatter levering af Diesel B7 og Benzin Blyfri 95 på tankstationer via tankkort.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09132000 Benzin, 09134100 Dieselöl, 09134200 Dieselkraftstoff
Beschreibung der Optionen: Hedensted Spildevand indgår som option.
Los: LOT-0003
Titel: Levering af specialbenzin
Beschreibung: Aftalen omfatter levering af specialbenzin i form af alkylatbenzin
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09222000 Spezialbenzine