2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeprowadzenie kompleksowych badań ruchu na potrzeby aktualizacji modelu ruchu miasta Gdynia – Gdyńskie Badania Mobilności 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Przeprowadzenie kompleksowych badań ruchu na potrzeby aktualizacji modelu ruchu miasta Gdynia – Gdyńskie Badania Mobilności 2026 (dalej: Gdyńskie Badania Mobilności 2026 lub GBM 2026) obejmuje swoim zakresem przede wszystkim wykonanie badań ankietowych na temat podróży i zachowań transportowych mieszkańców, natężenia ruchu drogowego, w tym ruchu tranzytowego oraz potoku pasażerskiego na obszarze miasta Gdyni w 2026 roku.
Vorherige Bekanntmachung: 29540-2026
Interne Kennung: EZP.271.78.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79330000 Statistische Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) Zamówienie podstawowe: a) Zadanie 1. Badania ankietowe mieszkańców miasta Gdyni w typowy dzień roboczy b) Zadanie 2. Pomiary natężenia ruchu drogowego w Gdyni w typowy dzień roboczy c) Zadanie 3. Pomiary ruchu pasażerskiego w autobusach i trolejbusach w Gdyni w typowy dzień roboczy d) Zadanie 4. Pomiary ruchu pasażerskiego w pociągach w Gdyni w typowy dzień roboczy e) Zadanie 5. Pomiary ruchu tranzytowego w typowy dzień roboczy f) Zadanie 6. Pomiary natężenia ruchu rowerowego i UTO w typowy dzień roboczy g) Zadanie 7. Badania ankietowe na dworcu kolejowym Gdynia Główna w typowy dzień roboczy h) Zadanie 8a. Pomiary ruchu na wjazdach i wyjazdach z centrów handlowych w typowy dzień roboczy 2) Zamówienie na prawach PRAWA OPCJI: a) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. Prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość wykonania badań ankietowych wśród odwiedzających centra handlowe (Zadanie 8b) b) Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu Zadania 8b za pomocą złożenia oświadczenia przekazanego w formie pisma przekazanego za pomocą poczty elektronicznej e-mail o skorzystaniu z prawa opcji (w tym liczba dodatkowych ankiet do realizacji i miejsca realizacji) w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy, c) Uruchomioną opcję należy zrealizować zgodnie z metodyką dla zadania 8b opisaną w OPZ. d) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania, e) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają Załącznik A (OPZ) wraz z załącznikami A1-21 oraz Załącznik nr 9: 1) Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik A oraz Załączniki do OPZ od A1 do A21; 2) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik 9; 3) Umowa powierzenia przetwarzania danych – Załącznik 12.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79330000 Statistische Dienstleistungen, 73110000 Forschungsdienste, 79311200 Durchführung von Umfragen, 71322100 Baukostenberechnung im Tief- und Hochbau
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie na prawach PRAWA OPCJI: a) Zamawiający przewiduje stosownie do art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. Prawo opcji obejmujące swoim zakresem możliwość wykonania badań ankietowych wśród odwiedzających centra handlowe (Zadanie 8b) b) Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na wykonaniu Zadania 8b za pomocą złożenia oświadczenia przekazanego w formie pisma przekazanego za pomocą poczty elektronicznej e-mail o skorzystaniu z prawa opcji (w tym liczba dodatkowych ankiet do realizacji i miejsca realizacji) w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy, c) Uruchomioną opcję należy zrealizować zgodnie z metodyką dla zadania 8b opisaną w OPZ. d) Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Usługi objęte prawem opcji zostaną zlecone w przypadku wystąpienia konieczności ich wykonania, stosownie do wynikłych potrzeb i możliwości ich sfinansowania, e) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.