2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indhentning af interessetilkendegivelser ifm. udbud af mobile tandlægeklinikker til Danmark Fængsler indsatte
Beschreibung: Danmarks Fængsler er ansvarlig for tandlægefaglig betjening af indsatte i Danmarks Fængslers institutioner. Danmarks Fængsler skal derfor indkøbe tandlægefaglig betjening ved mobile tandlægeklinikker, der skal dække en del af Danmarks Fængslers institutioner. Med denne forhåndsmeddelelse efterspørges en interessetilkendegivelse og ikke et tilbud, jf. udbudslovens § 187, stk. 3 Kontrakten opdeles i en delkontrakt for hver fængselskreds (Vest og Øst). Danmarks Fængsler påtænker at indgå kontrakt med én leverandør for hver delaftale. Begge delkontrakten kan vindes af samme leverandør. Tilbudsgivere skal underrette ordregiver om interesse i kontrakten i form af en interessetilkendegivelse for Fængselskreds Øst, Fængselskreds Vest eller begge fængselskredse. Interessetilkendegivelsen sendes til Styrelsen for Danmarks Fængsler gennem udbudssystemet EU-supply.
Interne Kennung: 25-15-0311
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85131000 Dienstleistungen von Zahnarztpraxen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34221000 Fahrbare Großbehälter für besondere Zwecke, 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens, 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens, 85130000 Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen