2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie prac projektowych dotyczących budowy zbiornika retencyjnego wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację robót budowlanych w rej ul. Zarzecze
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych dotyczących budowy zbiornika retencyjnego wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację robót budowlanych w rej. ul. Zarzecze w Krakowie. Zakres zamówienia obejmuje: - opracowanie dokumentacji projektowej (kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego), - Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (ogólnej i szczegółowej), - przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich - uzyskanie wszystkich niezbędnych opinii wraz z uzgodnieniami, zgodami, zgłoszeniami, decyzjami formalno - prawnymi i innymi dokumentami niezbędnymi do złożenia wniosku, złożenie wniosku w imieniu Zamawiającego o decyzję administracyjną na realizację robót oraz - uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznych lub posiadających rygor natychmiastowej wykonalności decyzji zezwalających na realizację robót budowlanych obejmujących budowę: a) zbiornika retencyjnego na działce nr 145/6 obr. K-6 o parametrach określonych w opracowaniu pn. „Inwentaryzacja i modelowanie kanalizacji opadowej zlewni wylotu Nr 68 K – oznaczony jako zbiornik retencyjny ZW5.1 Zadaniem zbiornika jest przechwycenie i zgromadzenie gwałtownego napływu wody prowadzonego przez kanalizację w ul. Na Błonie, a następnie bezpieczne i kontrolowane jej odprowadzenie: b) komory połączeniowej na istniejącym kanale deszczowym o przekroju jajowym 800/1200 zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania ul. Na Błonie i Filtrowej. Wraz z bezobsługowymi urządzeniami rozdzielającymi przepływ według zasady: przepływy niskie i graniczne (określone przez Projektanta) zostają skierowane do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, Część przepływów ponad wartość graniczną kierowany są do projektowanego zbiornika. Lokalizację komory przewidziano na dz.426/14 obr. K-6 c) kanału dolotowego d) kanału odprowadzającego wody opadowe ze zbiornika retencyjnego do kanalizacji 800/1200 w ul. Zarzecze, wraz z komorą połączeniową. Lokalizację komory przewidziano na dz.426/14 obr. K-6 e) komór zasuw umożliwiających odcięcie zbiornika dla celów remontowych f) osadnika części stałych zabezpieczających czaszę zbiornika lub konstrukcję podziemną przed zanieczyszczeniami prowadzonymi w pierwszym napływie wód opadowych g) przekładek kolidującego z projektowaną inwestycją istniejącego uzbrojenia terenu, h) drogi dojazdowej do obsługi zbiornika i infrastruktury z nim związanej i) zagospodarowania terenu działki nr 145/6 obr. K-6 w sposób minimalizujący wpływ projektowanego obiektu na obecny sposób jego użytkowania. 2.Wykonawca zobowiązuje się do wykonania prac zgodnie z zakresem i wymaganiami wskazanymi w: - Załączniku Nr 4 do SWZ tj. Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz załącznikami do OPZ, na podstawie obowiązujących w tym zakresie przepisów i norm, aktualnym poziomem wiedzy technicznej – Załącznik Nr 3 do SWZ tj. Projektowanymi postanowieniami umowy a także przy dołożeniu należytej staranności uwzględniając zasadę oszczędnego i racjonalnego wydatkowania środków finansowych na realizację przedmiotowej inwestycji przy uzyskaniu jak najlepszych standardów jakościowych, stosując rozwiązania projektowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz uwzględniających racjonalne gospodarowanie zasobami według następujących kategorii: dobór materiałów, rozwiązania funkcjonalne, zagospodarowania terenu (zagospodarowanie terenu z poszanowaniem środowiska przyrodniczego). 3. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań (zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp) tj. projekt budowlany zbiornika retencyjnego. W związku z powyższym w zakresie spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia (pkt. 8.8.1 SWZ ) warunku dysponowania potencjałem osobowym (pkt. 8.8.1 lit. b oraz pkt. 17.1 lit. b SWZ) Zamawiający nie dopuszcza korzystania z zasobów podmiotów trzecich. Szczegóły zawarto w pkt. 5.8) Specyfikacji. 4. Zamawiający wymaga minimalnego okresu gwarancji i rękojmi na całość przedmiotu zamówienia – minimum 2 lata (tj. 24 miesiące). Okres gwarancji na przedmiot zamówienia rozpoczyna się od daty zakończenia ostatniego etapu potwierdzony końcowym protokołem zdawczo – odbiorczym. 5. Termin wykonania do 13 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Realizacja zamówienia będzie odbywać się etapowo. Szczegóły zawarto w pkt. 6) Specyfikacji oraz par. 4 PPU
Interne Kennung: OZ.261.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie prac projektowych dotyczących budowy zbiornika retencyjnego wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację robót budowlanych w rej ul. Zarzecze w Krakowie