2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa ochrony osób i mienia w obiektach w Muzeum Zamkowym w Malborku, oddziale w Zamku w Kwidzynie i oddziale w Zamku w Sztumie oraz dozór wystaw i sprzątanie sal wystawienniczych w Muzeum Zamkowym w Malborku
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach w Muzeum Zamkowym w Malborku, oddziale w Zamku w Kwidzynie i oddziale w Zamku w Sztumie oraz dozór i sprzątanie sal wystawienniczych w Muzeum Zamkowym w Malborku. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Wymóg zatrudnienia na umowę o prac: 1)Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. 2)Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności polegające na wykonywaniu usługi ochrony fizycznej i dozorze wystaw wraz ze sprzątaniem sal wystawienniczych. 3)Szczegółowe zapisy w zakresie spełnienia wymogu art. 95 ust. 1 ustawy PZP są uregulowane w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 5. Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia 1) Zgodnie z art. 58 ust. 1 ustawy PZP Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy PZP Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) W przypadku spółki cywilnej Zamawiający przyjmuje, że Wykonawcami w rozumieniu art. 7 pkt. 30) ustawy PZP, są wspólnicy spółki cywilnej, których udział w postępowaniu traktowany jest jako wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy PZP. 3) Oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. 6. Zamawiający nie będzie korzystał z procedury odwróconej uregulowanej w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7) ustawy PZP
Vorherige Bekanntmachung: 790766-2025
Interne Kennung: ZP.2611.28.2025.mw
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85312310 Orientierungsdienste, 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi ochrony osób i mienia w obiektach w Muzeum Zamkowym w Malborku, oddziale w Zamku w Kwidzynie i oddziale w Zamku w Sztumie oraz dozór i sprzątanie sal wystawienniczych w Muzeum Zamkowym w Malborku. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający w ramach prawa opcji zastrzega sobie możliwość zwiększenia jak i zmniejszenia przedmiotu zamówienia poprzez: 1)zwiększenia łącznej ilości godzin do 20% jak i zmniejszenia do 30%, 2)zwiększenia ilości kwalifikowanych pracowników ochrony o 5 osób jak i zmniejszenia o 15 osób, 3)zwiększenia ilości niekwalifikowanych pracowników ochrony o 2 osoby, jak i zmniejszenia o 1 osobę, 4)zwiększenia łącznej ilości godzin do 20%, jak i zmniejszenia do 30%, 5)zwiększenia poza sezonem ilości opiekunów ekspozycji o 10 osób, jak i zmniejszenia o 30 osób 6) zwiększenia w sezonie ilości opiekunów ekspozycji o 30 osób, jak i zmniejszenia o 50 osób, 7)zwiększenia liczby posterunków objętych ochroną i / lub sal wystawienniczych objętych dozorem wystaw, 8)zmniejszenia liczby posterunków objętych ochroną i / lub sal wystawienniczych objętych dozorem wystaw, - pozostałe informacje w zakresie prawa opcji, jego stosowania w ramach niniejszego postępowania są uregulowane w § 15 umowy, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ.