2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie, wdrożenie oraz utrzymanie oprogramowania platformy internetowej „Generacja-L”, realizującej projekt "ZBUDOWANIE SYSTEMU KOORDYNACJI I MONITOROWANIA REGIONALNYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ORAZ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE, W TYM UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, wdrożenie oraz utrzymanie oprogramowania platformy internetowej „Generacja-L”, realizującej projekt "ZBUDOWANIE SYSTEMU KOORDYNACJI I MONITOROWANIA REGIONALNYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ORAZ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE, W TYM UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH". Systemu wielokierunkowej komunikacji pozwalającego na tworzenie, zbieranie, zarządzanie oraz udostępnianie informacji przez interesariuszy. Narzędzia umożliwiającego wygenerowanie siatki powiązań pomiędzy użytkownikami oraz zebranie oferty edukacyjnej i biznesowej województwa lubuskiego. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje Załącznik nr 2 do SWZ - OPZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – Specyfikacja techniczno-funkcjonalna; Załącznik nr 2.2. – Koncepcja Lubuskiego Portalu Informacji Zawodowej "Generacja-L";. Ze względów bezpieczeństwa informatycznego część SWZ tj. dokumentacja Załącznik nr 2.2. – Koncepcja Lubuskiego Portalu Informacji Zawodowej "Generacja-L", oraz Załącznik nr 2.1. – Specyfikacja techniczno-funkcjonalna dostępna jest w siedzibie Zamawiającego tj. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, ul. Chopina 15 A, 65-031 Zielona Góra, pokój nr 208 popodpisaniu deklaracji poufności NDA przez osobę dokonującą wglądu w dokumentację. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Tym samym Wykonawca może złożyć ofertę po sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Ze sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji sporządza się protokół wizyjny, w którym osoba reprezentująca danego wykonawca zobowiązana jest ujawnić podmiot, na rzecz którego działa pod rygorem odrzucenia oferty (dane na protokole wizyjnym muszą pokrywać się z danymi Wykonawcy wynikającymi ze złożonej oferty). Zamawiający nie wymaga załączenia protokołu wizji lokalnej do oferty – weryfikacja przebiegać będzie na podstawie dokumentów będących w posiadaniu Zamawiającego. Niedopełnienie powyższego będzie skutkowało odrzuceniem oferty (art. 226 ust. 1 pkt 18) PZP) Wykonawcy, która zostanie złożona bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 654664-2024
Interne Kennung: 1/KPO/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Termin wykonania zamówienia: 19 miesięcy od dnia podpisania umowy. Termin realizacji zamówienia/miesiące liczone od momentu podpisania umowy na wykonanie/: Etap 0 – Zdefiniowanie danych bazy podmiotów i oferty edukacyjnej. Ma na celu stworzenie arkuszy dla operatorów umożliwiających zbierania danych przed powstaniem oprogramowania. Dane zostaną zaimportowane do bazy oprogramowania. Etap 1 – Skupia się na dostarczeniu wersji umożliwiającej uzupełnianie danych platformy, w szczególności danych podmiotów. Tak aby zespół operatorów mógł rozpocząć pracę. Czas realizacji etapu 0 i 1: 2 miesiące od dnia podpisania Umowy ● Przygotowanie środowiska developerskiego oraz testowego - Frontend, Backend, Android, iOS, DevOps ● Przygotowanie responsywnego interfejsu użytkownika uwzględniający personalizację wyglądu aplikacji w zależności od wybranej roli ● Realizacja modułu Logowanie / Rejestracja ● Realizacja części administracyjnej modułu Edukacja ● Realizacja modułu Podmioty ● Realizacja modułu CMS - Zarządzanie profilem podmiotu ● Realizacja modułu Profil użytkownika (wraz z historią edukacji i szkoleń) ● Realizacja modułu Panel administratora - Zarządzanie użytkownikami, uzupełnianie historii edukacji, plików, certyfikatów, Zarządzanie modułami Edukacja oraz Podmioty, Statystyki portalu ● Stworzenie modelu personalizacji treści portalu w zależności od wybranej roli ● Uruchomienie na docelowym środowisku produkcyjnym. Etap 2 – Rozwinięcie portalu do wersji, w której użytkownik otrzymuje na start asystenta oraz spersonalizowaną stronę główną Czas realizacji: 5 miesięcy od dnia podpisania Umowy ● Realizacja modułu - Widok główny wraz z asystentem SI, zarządzaniem wydarzeniami, kalendarzami ● Tablice uwzględniające dołączanie do grup publicznych oraz prywatnych ● Integracja z WordPress i Joomla ● Rozwój modułu Panel administratora - Zarządzanie zgłoszeniami treści, komunikaty techniczne ● Możliwość dodawania komentarzy (część modułu społeczność) ● Akceptacja, odrzucenie, moderowanie treści przez operatorów ● Obsługa powiadomień w aplikacji mobilnej Etap 3 – Rozwinięcie części edukacyjnej platformy, skupiając się na procesie naborów Czas realizacji: 8 miesięcy od dnia podpisania Umowy ● Rozwinięcie modułu Edukacja - Obsługa naborów ● Rozwinięcie modułu Edukacja - Porównywarka podmiotów edukacyjnych ● Rozwinięcie modułu Edukacja - Zapotrzebowanie edukacyjne ● Realizacja modułu CMS - Zarządzenie zawodami, naborami, kontakty pożytku publicznego, zapotrzebowania na edukację, ankiety Etap 4 – Realizacja czatów tekstowych, audio/wideo, tryb prezentera, możliwość zapisania/odtworzenia czatu. Czas realizacji: 11 miesięcy od dnia podpisania Umowy ● Realizacja modułu Społeczność Etap 5 – Realizacja modułu Pomoc oraz Opinie społeczne, efektem etapu jest pełna wersja portaluopisana w specyfikacji Czas realizacji: 15 miesięcy od dnia podpisania Umowy ● Realizacja modułu Pomoc ● Realizacja modułu Opinie społeczne Etap 6 – Prace dostosowujące do potrzeb interesariuszy wynikających z przeprowadzonych spotkań wdrożeniowych oraz optymalizacji programistycznych Czas realizacji: 19 miesięcy od dnia podpisania Umowy (nie dłużej niż 20 czerwca 2026 r. ). Z chwilą zakończenia etapu 6 Wykonawca przekaże Zamawiającemu przedmiot zamówienia z obowiązkiem świadczenia gwarancji w zakresie opisanym z etapie 7 (okres gwarancyjny). Etap 7 – Okres gwarancyjny a) Wykonawca zapewni środowisko do utrzymania platformy o dostępności 24/7 o każdej porze dnia i nocy, zapewniające 3 sekundowy maksymalny czas otwierania stron /w optymalnym środowisku/, zgodnie ze specyfikacją techniczną OPZ. b) Zamawiający oczekuje utrzymania infrastruktury teleinformatycznej zgodnie ze specyfikacją techniczną OPZ. c) Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego dostarczania nowych wersji środowiska. d) Wykonawca utrzyma zespół wsparcia technicznego helpdesku z dedykowaną infolinią oraz emailem. e) Wykonawca zobowiązuje się przeprowadzać audyty bezpieczeństwa oraz audyty wydajnościowe. f) Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego dostarczania nowych wersji lub uaktualnienia Oprogramowania w przypadku, gdy nastąpią zmiany w obowiązującym prawodawstwie, wymagające nowszej wersji lub uaktualnienia Oprogramowania, dostarczaniu nowych wersji lub uaktualnień. g) Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługę Asysty Technicznej dla Oprogramowania. h) Objęcie platformy ochroną SOC zgodnie z przedstawioną ofertą, oraz zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania oprogramowania oraz danych użytkowników. i) Zobligowany jest do stałego monitoringu obciążenia maszyn wirtualnych, serwerów oraz dostępności oprogramowania. j) Wykonawca zapewni ciągłość działania usługi kopii zapasowej zgodnie ze specyfikacją techniczną OPZ. k) Wykonawca w ramach świadczeń Gwarancji zobowiązany jest do skutecznego rozwiązania zgłoszonych problemów zgodnie ze specyfikacją techniczną OPZ. l) Wykonawca zapewni ciągłość działania kluczy, certyfikatów itp. m) W przypadku zmian funkcjonowania zaimplementowanych w oprogramowaniu zewnętrznych rozwiązań, Wykonawca dostosuje nieodpłatnie oprogramowanie w celu utrzymania pełnej funkcjonalności.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72268000 Bereitstellung von Software, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie, wdrożenie oraz utrzymanie oprogramowania platformy internetowej „Generacja-L”, realizującej projekt "ZBUDOWANIE SYSTEMU KOORDYNACJI I MONITOROWANIA REGIONALNYCH DZIAŁAŃ NA RZECZ KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ORAZ UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE, W TYM UCZENIA SIĘ DOROSŁYCH". Systemu wielokierunkowej komunikacji pozwalającego na tworzenie, zbieranie, zarządzanie oraz udostępnianie informacji przez interesariuszy. Narzędzia umożliwiającego wygenerowanie siatki powiązań pomiędzy użytkownikami oraz zebranie oferty edukacyjnej i biznesowej województwa lubuskiego. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje Załącznik nr 2 do SWZ - OPZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – Specyfikacja techniczno-funkcjonalna; Załącznik nr 2.2. – Koncepcja Lubuskiego Portalu Informacji Zawodowej "Generacja-L";. Ze względów bezpieczeństwa informatycznego część SWZ tj. dokumentacja Załącznik nr 2.2. – Koncepcja Lubuskiego Portalu Informacji Zawodowej "Generacja-L", oraz Załącznik nr 2.1. – Specyfikacja techniczno-funkcjonalna dostępna jest w siedzibie Zamawiającego tj. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, ul. Chopina 15 A, 65-031 Zielona Góra, pokój nr 208 po podpisaniu deklaracji poufności NDA przez osobę dokonującą wglądu w dokumentację. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Tym samym Wykonawca może złożyć ofertę po sprawdzeniu dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Ze sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji sporządza się protokół wizyjny, w którym osoba reprezentująca danego wykonawca zobowiązana jest ujawnić podmiot, na rzecz którego działa pod rygorem odrzucenia oferty (dane na protokole wizyjnym muszą pokrywać się z danymi Wykonawcy wynikającymi ze złożonej oferty). Zamawiający nie wymaga załączenia protokołu wizji lokalnej do oferty – weryfikacja przebiegać będzie na podstawie dokumentów będących w posiadaniu Zamawiającego. Niedopełnienie powyższego będzie skutkowało odrzuceniem oferty (art. 226 ust. 1 pkt 18) PZP) Wykonawcy, która zostanie złożona bez sprawdzenia dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Do realizacji przedmiotowego zamówienia Zespół Wykonawcy musi składać się z min.: 1. Wykonawca powoła koordynatora do realizacji zadania. Zamawiający oczekuje cotygodniowych spotkań koordynatora w swojej siedzibie mieszczącej się pod adresem ul. Chopina 15 A, 65-031 Zielona Góra. Wszystkie realizowane moduły, szablony graficzne i układy stron muszą przed wykonaniem uzyskać akceptację Zamawiającego na ww. spotkaniach. 2. Kierownika projektu (osoby posiadającej min. 3-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami IT oraz wiedzę pozwalającą na przeprowadzenie szkoleń z administracji oraz użytkowania systemu, będącej w stanie wykazać min. 5 zakończonych sukcesem projektów prowadzonych przez niego z wykorzystaniem metodyk SCRUM lub PRINCE2). Kierownik projektu jest dostępny przez cały okres trwania projektu i odpowiada za wszystkie aspekty związane z wdrożeniem oraz utrzymaniem rozwiązania. 3. Analityka (1 osoba posiadająca min. 2 letnie doświadczenie, specjalizująca się w zbieraniu oraz analizie wymagań). 4. Programistów dostępnych przez cały okres trwania projektu, w tym: ▪ dwóch starszych programistów (2 osoby/specjaliści posiadający min. 5-letnie doświadczenie w programowaniu i tworzeniu aplikacji). Starszy programista posiada doświadczenie w technologiach wykorzystywanych w projekcie oraz znajomość najlepszych praktyk programistycznych. Odpowiada za nadzór nad zespołem programistycznym oraz kluczowe decyzje techniczne. Regularnie wykonuje przeglądy kodu, sporządza dokumentację techniczną oraz prowadzi mentoring młodszych programistów zespołu developerskiego. Starszy programista musi posiadać doświadczenie w realizacji min. dwóch projektach, opartych na kryptografii oraz transparentnym szyfrowaniu danych. ▪ jednego programistę fullstack (1 osoba/specjalista posiadający min. dwuletnie doświadczenie, Programista fullstack posiada doświadczenie w technologiach wykorzystywanych w projekcie oraz znajomość najlepszych praktyk programistycznych. Odpowiada za tworzenie, wdrażanie i rozwój aplikacji mobilnych Android / iOS. Programista fullstack posiada doświadczenie w pracy z rozwiązaniami chmurowymi i tworzeniem aplikacji webowych. ▪ Trzech programistów frontend lub backend (3 osoby/specjaliści posiadający min. 2-letnie doświadczenie w programowaniu i tworzeniu aplikacji). Programista posiada doświadczenie w technologiach wykorzystywanych w projekcie oraz znajomość najlepszych praktyk programistycznych. Odpowiada za tworzenie, wdrażanie i rozwój oprogramowania, zgodnie z założeniami projektowymi. Programista regularnie wykonuje przegląd kodu, sporządza dokumentację techniczną oraz posiada doświadczenie w pracy z rozwiązaniami chmurowymi i tworzeniem aplikacji webowych. Co najmniej jedna z podanych osób musi posiadać doświadczenie w projektowaniu i realizacji rozwiązań DevOps.