148198-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Personenkraftwagen – Dynamisk indkøbssystem til køb af personbiler til Sorø Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDynamisk indkøbssystem til køb af personbiler til Sorø Kommune
BeschreibungSorø Kommune har en vognpark på ca. 200 køretøjer fordelt ud på kommunens institutioner og løbende udskifter ca. 10-25 køretøjer årligt afhængig af bilernes alder og tilstand. Kommunen vil pulje anskaffelse af køretøjer og gennemføre dynamisk indkøb i systemet to gange om året i henholdsvis forår og efterår. Det dynamiske indkøbssystem vedrører indkøb og levering af personbiler til samtlige ordregivers enheder og institutioner.
Vorherige Bekanntmachung449483-2022
Interne Kennung305329
VerfahrensartSonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensLukning af et dynamisk indkøbssystem
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34115000 Sonstige Personenkraftwagen, 50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen, 50112100 Reparatur von Personenwagen, 50112200 Wartung von Personenwagen
5. Los
LosLOT-0000