2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Tarnobrzega odbieranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy
Beschreibung: W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest : A. Zorganizować i prowadzić odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych wytwarzanych na nieruchomościach zamieszkałych zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz prawem miejscowym. Usługa obejmuje około 4330 gospodarstw domowych w zabudowie zagrodowej i jednorodzinnej, zamieszkiwanych prze około 10 500 mieszkańców, oraz około 3340 budynków wielolokalowych, w których zamieszkuje około 23 000 mieszkańców. Liczba obsługiwanych nieruchomości w zakresie odbioru odpadów komunalnych może ulec zarówno zwiększeniu jak i zmniejszeniu o maksymalnie 10%. Zmiana taka nie będzie stanowić podstawy zmiany umowy bądź wynagrodzenia Wykonawcy. B. Odebrać w okresie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-22.00, następujące rodzaje odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, bezpośrednio z posesji : a ) zmieszane odpady komunalne, b) selektywnie zebrane odpady komunalne (tj. papier i tektura, metale, szkło, tworzywa sztuczne, popiół, opakowania wielomateriałowe), bioodpady (w okresie poświątecznym choinek ) c ) odpady wielkogabarytowe, d ) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, e ) odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe, f ) zużyte opony, z częstotliwością: 1) zabudowa jednorodzinna : a ) zmieszane odpady komunalne - co dwa tygodnie b ) selektywnie zbierane odpady komunalne: • w terminie od kwietnia do października co dwa tygodnie • w terminie od listopada do marca co cztery tygodnie c) popiół w terminie od października do maja - raz w miesiącu, d) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe, zużyte opony - raz na kwartał zgodnie z ustalonym z przedsiębiorcą odbierającym odpady harmonogramem. Zamiar przekazania odpadów do odbioru sprzed posesji, altany mieszkaniec zgłasza telefonicznie minimum dzień przed planowanym w harmonogramie odbiorem. 2) zabudowa wielorodzinna: a) zmieszane odpady komunalne: trzy razy na tydzień, b) selektywnie zbierane odpady komunalne: - w terminie od kwietnia do października: trzy razy na tydzień, - w terminie od listopada do marca : dwa razy na tydzień, - popiół w terminie od października do maja - raz w miesiącu, c) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe oraz odpady budowlano-remontowe i rozbiórkowe, zużyte opony - 1 raz w miesiącu C. Przygotować i uzgodnić z Zamawiającym harmonogram odbioru odpadów na okres trwania umowy, w nieprzekraczalnym terminie do 5 dni od daty podpisania umowy w spawie zamówienia publicznego. Zmiany harmonogramu podlegają uzgodnieniu z Zamawiającym w terminie do 5 dni od daty zaistnienia przyczyn zmiany. Zmiana harmonogramów nie stanowi zmiany umowy Harmonogram/zmiana harmonogramu: a) powinien być zgodny z postanowieniami niniejszej SWZ b) powinien być tak skonstruowany by odbiór odpadów był regularny i powtarzalny. c) powinien być tak skonstruowany , że jeżeli z przyczyn określonych w lit. b) dzień odbioru odpadów przypadłby w dzień ustawowo wolny od pracy, usługa odbioru odpadów winna być zaplanowana w ciągu 7 dni poprzedzających ten dzień lub 7 dni następujących po tym dniu. Zamawiający dopuszcza odbiór w sobotę jeśli będzie to wygodne dla Wykonawcy. d) zatwierdzony przez Zamawiającego, Wykonawca dostarczy pisemnie każdemu właścicielowi nieruchomości, w oparciu o wykaz przedstawiony przez Zamawiającego, w terminie 15 dni od zatwierdzenia. Dopuszczalna jest zwykła forma insertowania mieszkańcom. e) Wykonawca zamieści na własnej stronie internetowej i eksponować je będzie przez okres obowiązywania umowy. D. Wyposażać właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej, w dniach odbierania odpadów zbieranych selektywnie, w worki o pojemność nie mniejszą niż 120l wykonane z folii LDPE, w następujących kolorach: • żółte – tworzywa sztuczne, metale, odpady z tworzyw sztucznych w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe • zielone – odpady ze szkła w tym odpady opakowaniowe ze szkła, • niebieskie – odpady z papieru, tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury • brązowe – odpady ulegające biodegradacji • czarne – popiół . Ilość worków przekazanych mieszkańcom winna zapewnić właściwą selekcję odpadów w danym gospodarstwie. Minimum worek za worek. Dostarczenie właścicielom nieruchomości worków następuje : • po raz pierwszy po zawarciu umowy - w terminie 7 dni roboczych od dnia podpisania umowy, Zamawiający wymaga dostarczenia pakietu startowego w ilości 25 szt. (5 szt. z każdego koloru). • dla nowych nieruchomości w terminie 7 dni roboczych od zgłoszenia przez Zamawiającego. E. Zorganizować i prowadzić na terenie miasta Tarnobrzega punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) Utworzenie PSZOK musi nastąpić w ciągu 3 miesięcy od obowiązywania umowy. Do czasu uruchomienia PSZOK Wykonawca zobowiązany jest poza harmonogramem odbioru odpadów, odbierać spod wiat śmietnikowych wielkogabaryty, odpady elektro, budowlane, opony na zgłoszenie Zamawiającego. Zamawiający dysponuje promesą uzyskaną od właściciela terenu, na którym można ewentualnie zorganizować punkt selektywnej zbiórki odpadów tj. Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Teren ten jest zlokalizowany przy ul. Rusinowskiego 1 w Tarnobrzegu i jest to teren ogrodzony i utwardzony. Udostępnienie terenu nastąpi na podstawie umowy dzierżawy zawartej pomiędzy Wykonawcą w Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową. Koszt dzierżawy terenu przez cały okres świadczenia usługi Wykonawca winien uzgodnić z właścicielem terenu i wkalkulować w cenę oferty. Wszystkie formalności związane z organizacją punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych, leżą po stronie Wykonawcy.
Vorherige Bekanntmachung: 581470-2024
Interne Kennung: BZP-I.271.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: BZP-I.271.34.2024