2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wyposażenia medycznego, urządzeń medycznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa wyposażenia medycznego, urządzeń medycznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego.
Interne Kennung: ZP/1/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę na podstawie: 1) art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy Pzp, tj. Wykonawcę: 1.1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego, b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego, e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe, h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 1.2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1.1); 1.3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności; 1.4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne; 1.5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie; 1.6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia. 2) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022); 3) art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514). 4) art. 109 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, tj. Wykonawcę: 1.1) który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy, będącego osobą fizyczną skazanego prawomocnie za przestępstwo przeciwko środowisku, o którym mowa w rozdziale XXII Kodeksu karnego lub za przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, o którym mowa w rozdziale XXVIII Kodeksu karnego, lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego. 1.2) który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy, będącego osobą fizyczną prawomocnie ukaranego za wykroczenie przeciwko prawom pracownika lub wykroczenie przeciwko środowisku, jeżeli za jego popełnienie wymierzono karę aresztu, ograniczenia wolności lub karę grzywny. 1.3) który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy, wobec którego wydano ostateczną decyzję administracyjną o naruszeniu obowiązków wynikających z prawa ochrony środowiska, prawa pracy lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym, jeżeli wymierzono tą decyzją karę pieniężną.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33192100 Medizinische Betten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: łóżko szpitalne z materacem – 20 szt., łóżko szpitalne z materacem i wagą – 10 szt. , szafka przyłóżkowa z blatem bocznym – 30 szt., materac zmiennociśnieniowy p/odleżynowy– 20 szt., parawan mobilny – 2 szt., taboret lekarski – 2 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: stolik typ przyjaciel – 10 szt., stolik zabiegowy - 2 szt., wózek transportowo/zabiegowy – 1 szt., wózek zabiegowo-reanimacyjny – 1 szt., wózek zabiegowy – 2 szt., wózek opatrunkowy – 2 szt., pasy do transportu pacjenta – 5 szt., wózek wanna – 3 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: pompa do żywienia dojelitowego - 10 szt., pompa infuzyjna 20 szt., pompa do żywienia pozajelitowego - 10 szt., respirator stacjonarny - 6 szt., kardiomonitor - 6 szt., lampa zabiegowa mobilna - 1 szt., myjnia dezynfektor - 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: ssak elektryczny - 30 szt., zestaw do reanimacji - 2 kpl., pulsoksymetr stacjonarny - 2 szt., samosprężarny worek oddechowy z maską twarzową - 2 szt., aparat ekg - 3 szt., respirator transportowy - 2 szt., defibrylator - 2 szt., system do oczyszczania dróg oddechowych - 2 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: inhalator - 3 szt., glukometr - 30 szt., aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi - 20 szt., pulsoksymetr napalcowy - 20 szt., dozownik tlenu z nawilżaczem - 30 szt., stetoskop - 20 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: kabina ugul z wyposażeniem - 2 kpl., stół rehabilitacyjny - 2 szt., cykloergometr - 2 szt., rotor rehabilitacyjny - 3 szt., materac rehabilitacyjny jednoczęściowy - 10 szt., drabinki rehabilitacyjne - 4 szt., poręcze do nauki chodzenia - 2 szt., aparat do elektroterapi - 3 szt., stół do terapii zajęciowej - 1 szt., lampa do terapii światłem podczerwonym - 2 szt., tor do nauki chodzenia z przeszkodami - 1 szt., pionizator rehabilitacyjny - 3 szt., platforma balansowa - 2 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są: kule łokciowe - 40 szt., balkonik rehabilitacyjny - 15 szt., chodzik - 10 szt., wózek inwalidzki - 15 szt., wózek inwalidzki z podparciem głowy - 5 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia