148899-2026 - Ergebnis
Dänemark – Schlösser, Schlüssel und Scharniere – Låse og låsesmedsservice
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLåse og låsesmedsservice
BeschreibungUdbuddet omfatter tre rammeaftaler på levering af mekaniske låse og låsesmedsservice samt et mindre omfang af dørpumper. Udbuddet omfatter ligeledes ydelser som midlertidig skalsikring, oplukning og levering af nøgler.
Vorherige Bekanntmachung700023-2025
Interne Kennung139315
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44520000 Schlösser, Schlüssel und Scharniere
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44521110 Türschlösser, 44521100 Schlösser, 98395000 Schlosserdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1
BeschreibungAftale om levering af låse og låsesmedsservice for opgaver under 100.000 kr. i område Nord og Øst (se bilag 4 Vejledende områdeopdeling)
Interne Kennung587812
Optionen
Beschreibung der OptionenAftaleforlængelse
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2
BeschreibungAftale om levering af låse og låsesmedsservice for opgaver under 100.000 kr. i område Vest og Syd (se bilag 4 Vejledende områdeopdeling)
Interne Kennung587813
Beschreibung der OptionenForlængelse af aftalen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3
BeschreibungMiniudbud på levering af låse for opgaver over 100.000 kr. i hele Aarhus Kommune
Interne Kennung587814
Beschreibung der OptionenForlængelse