1491-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPoprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie
BeschreibungPrzedmiotem umowy jest realizacja zamówienia pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie” realizowanego wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym w ramach którego zostaną wykonane następujące zadania: 1) Zadanie 1. Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chełmie, Obręb 12, Nr działki 134, Identyfikator działki 066201_1.0012.134, Właściciel: Miasto Chełm 2) Zadanie 2. Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Chełmie, Obręb 0015, działka numer 95, identyfikator działki 066201_1.0015.95. Właściciel działek: Miasto Chełm 3) Zadanie 3. Poprawa efektywności energetycznej budynku Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie, Obręb 0011, działka numer 389, identyfikator działki 066201_1.0011.389, Obręb 0011, działka numer 390, identyfikator działki 066201_1.0011.390. Właściciel działek: Miasto Chełm Inwestycja jest przewidziana do dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zgodnie z Umową o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0133/24 dotyczącą realizacji przez Miasto Chełm Inwestycji pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie”. Szczegółowy zakres i sposób wykonania przedmiotu umowy określa specyfikacja warunków zamówienia, zwana dalej „SWZ”, wraz z załącznikami i ewentualnymi zmianami, modyfikacjami, wyjaśnieniami, które są załącznikami do umowy i stanowią jej integralne części. Na przedmiot zamówienia składają się: 1) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w skład której wchodzą: a) projekt architektoniczno – budowlany z zagospodarowaniem terenu, wielobranżowe projekty techniczne i wykonawcze zgodnie z przepisami techniczno – budowlanymi, normami i wytycznymi w tym zakresie, b) projekty czasowej organizacji ruchu na czas trwania robót, c) projekt stałej organizacji ruchu; d) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - STWiOR); e) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia; f) uzgodnienie dokumentacji projektowej z właścicielami i gestorami wszystkich sieci uzbrojenia terenu, wystąpienie o uzgodnienia branżowe i wszystkie niezbędne opinie i uzgodnienia konieczne do uzyskania decyzji umożliwiających wykonanie robót, przekazanie Zamawiającemu kopii wystąpień z kompletem materiałów wymaganych przez poszczególne instytucje do uzyskania uzgodnień; g) pozyskanie we własnym zakresie wszystkich koniecznych materiałów do sporządzenia kompletnej dokumentacji projektowej w tym m.in. map do celów projektowych, badań geotechnicznych, warunków przyłączenia do sieci (jeżeli będą konieczne) oraz uzgodnienia projektowanych rozwiązań z odpowiednimi instytucjami (jeżeli będą konieczne); h) przekazanie Zamawiającemu całości opracowanej dokumentacji w formie papierowej i cyfrowej oraz uzyskanie akceptacji Zamawiającego wykonanej dokumentacji - akceptacja projektu przez Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za błędy projektowe lub niezgodności projektu ze stanem istniejącym; i) uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i przekazanie Zamawiającemu wszelkich decyzji i zezwoleń koniecznych do dopuszczenia Inwestycji do użytkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana) j) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia / pozwoleń na budowę (o ile będzie potrzebne) oraz innych pozwoleń lub zgłoszeń jeżeli będą wymagane; k) przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie dla wszystkich projektów; 2) wykonanie robót budowlanych wg opracowanej dokumentacji projektowej w tym również: a) opracowanie oraz dostarczenie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, b) sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, c) dokonanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego wszelkich zgłoszeń i uzgodnień oraz uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i przekazanie Zamawiającemu wszelkich ostatecznych i bezwarunkowych decyzji i zezwoleń koniecznych do dopuszczenia Inwestycji do użytkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana), d) przekazanie Zamawiającemu Inwestycji do użytkowania, e) opracowanie harmonogramu rzeczowo – finansowego robót budowlanych, f) zrealizowanie robót budowlanych w oparciu o zatwierdzoną dokumentację oraz prawomocna decyzje o pozwoleniu na budowę lub brak sprzeciwu do realizacji robót budowlanych na podstawie zgłoszenie; g) przeprowadzanie pomiarów kontrolnych w trakcie realizacji robót w tym robót zanikających oraz po zakończeniu robót i przedstawianie wyników badań do akceptacji przez Zamawiającego lub ustanowionego Inspektora nadzoru w odpowiedniej specjalności. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia środki w wysokości 13.996.692,75zł brutto
Interne KennungBZP.271.5.76.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrensprzetarg nieograniczony
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71220000 Architekturentwurf, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71350000 Wissenschaftliche und technische Dienstleistungen im Ingenieurwesen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 45111300 Abbauarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45442000 Auftrag von Schutzanstrichen, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45260000 Dachdeckarbeiten und Spezialbauarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45261900 Dachreparatur und Dachwartung, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem umowy jest realizacja zamówienia pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie” realizowanego wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym w ramach którego zostaną wykonane następujące zadania: 1) Zadanie 1. Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3 w Chełmie, Obręb 12, Nr działki 134, Identyfikator działki 066201_1.0012.134, Właściciel: Miasto Chełm 2) Zadanie 2. Poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Chełmie, Obręb 0015, działka numer 95, identyfikator działki 066201_1.0015.95. Właściciel działek: Miasto Chełm 3) Zadanie 3. Poprawa efektywności energetycznej budynku Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie, Obręb 0011, działka numer 389, identyfikator działki 066201_1.0011.389, Obręb 0011, działka numer 390, identyfikator działki 066201_1.0011.390. Właściciel działek: Miasto Chełm Inwestycja jest przewidziana do dofinansowania z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, zgodnie z Umową o objęcie przedsięwzięcia wsparciem bezzwrotnym z planu rozwojowego nr KPOD.03.05-IW.04-0133/24 dotyczącą realizacji przez Miasto Chełm Inwestycji pn.: „Poprawa efektywności energetycznej budynków Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Przedszkola Miejskiego nr 10 w Chełmie”. Szczegółowy zakres i sposób wykonania przedmiotu umowy określa specyfikacja warunków zamówienia, zwana dalej „SWZ”, wraz z załącznikami i ewentualnymi zmianami, modyfikacjami, wyjaśnieniami, które są załącznikami do umowy i stanowią jej integralne części. Na przedmiot zamówienia składają się: 1) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej w skład której wchodzą: a) projekt architektoniczno – budowlany z zagospodarowaniem terenu, wielobranżowe projekty techniczne i wykonawcze zgodnie z przepisami techniczno – budowlanymi, normami i wytycznymi w tym zakresie, b) projekty czasowej organizacji ruchu na czas trwania robót, c) projekt stałej organizacji ruchu; d) szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - STWiOR); e) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia; f) uzgodnienie dokumentacji projektowej z właścicielami i gestorami wszystkich sieci uzbrojenia terenu, wystąpienie o uzgodnienia branżowe i wszystkie niezbędne opinie i uzgodnienia konieczne do uzyskania decyzji umożliwiających wykonanie robót, przekazanie Zamawiającemu kopii wystąpień z kompletem materiałów wymaganych przez poszczególne instytucje do uzyskania uzgodnień; g) pozyskanie we własnym zakresie wszystkich koniecznych materiałów do sporządzenia kompletnej dokumentacji projektowej w tym m.in. map do celów projektowych, badań geotechnicznych, warunków przyłączenia do sieci (jeżeli będą konieczne) oraz uzgodnienia projektowanych rozwiązań z odpowiednimi instytucjami (jeżeli będą konieczne); h) przekazanie Zamawiającemu całości opracowanej dokumentacji w formie papierowej i cyfrowej oraz uzyskanie akceptacji Zamawiającego wykonanej dokumentacji - akceptacja projektu przez Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za błędy projektowe lub niezgodności projektu ze stanem istniejącym; i) uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i przekazanie Zamawiającemu wszelkich decyzji i zezwoleń koniecznych do dopuszczenia Inwestycji do użytkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana) j) uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia / pozwoleń na budowę (o ile będzie potrzebne) oraz innych pozwoleń lub zgłoszeń jeżeli będą wymagane; k) przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie dla wszystkich projektów; 2) wykonanie robót budowlanych wg opracowanej dokumentacji projektowej w tym również: a) opracowanie oraz dostarczenie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, b) sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, c) dokonanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego wszelkich zgłoszeń i uzgodnień oraz uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i przekazanie Zamawiającemu wszelkich ostatecznych i bezwarunkowych decyzji i zezwoleń koniecznych do dopuszczenia Inwestycji do użytkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie (jeżeli będzie wymagana), d) przekazanie Zamawiającemu Inwestycji do użytkowania, e) opracowanie harmonogramu rzeczowo – finansowego robót budowlanych, f) zrealizowanie robót budowlanych w oparciu o zatwierdzoną dokumentację oraz prawomocna decyzje o pozwoleniu na budowę lub brak sprzeciwu do realizacji robót budowlanych na podstawie zgłoszenie; g) przeprowadzanie pomiarów kontrolnych w trakcie realizacji robót w tym robót zanikających oraz po zakończeniu robót i przedstawianie wyników badań do akceptacji przez Zamawiającego lub ustanowionego Inspektora nadzoru w odpowiedniej specjalności. Przedmiot zamówienia określają: Projektowane Postanowienia Umowy (PPU) – załącznik nr 6 do SWZ. Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) – załącznik nr 9 do SWZ. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia środki w wysokości 13.996.692,75 zł brutto