2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup pojazdu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tursku Małym
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu z napędem 4 x 4 (zabudowa kontenerowa) oraz z układem wodno-pianowym dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tursku Małym. 2. Zamawiający wymaga, aby samochód był fabrycznie nowy i nie używany. 3. WYMAGANIA sprzętowe i warunki techniczne przedmiotu zamówienia zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik 1 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył do oferty wypełniony załącznik „opis przedmiotu zamówienia” podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Nie załączenie w/w opisu bądź nie wykazanie, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wszystkie wymagania wskazane przez Zamawiającego będzie skutkować odrzuceniem oferty. 5. Pojazd musi posiadać najpóźniej w dniu odbioru ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnienia bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007r., Nr 143 poz. 1002 z późn. zm.). 6. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia: - podwozie (obejmujące swoim zakresem również silnik, podzespoły mechaniczne / elektryczne / elektroniczne) – min. 24 miesiące, max. 48 miesięcy, - zabudowa pożarnicza – min. 24 miesiące, max. 48 miesięcy. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego, potwierdzonego protokołem odbioru końcowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w rozdz. IV SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 703089-2024
Interne Kennung: SO.271.313.2024.SOZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu z napędem 4 x 4 (zabudowa kontenerowa) oraz z układem wodno-pianowym dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tursku Małym. 2. Zamawiający wymaga, aby samochód był fabrycznie nowy i nie używany. 3. WYMAGANIA sprzętowe i warunki techniczne przedmiotu zamówienia zostały określone w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik 1 do SWZ. 4. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca załączył do oferty wypełniony załącznik „opis przedmiotu zamówienia” podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Nie załączenie w/w opisu bądź nie wykazanie, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wszystkie wymagania wskazane przez Zamawiającego będzie skutkować odrzuceniem oferty. 5. Pojazd musi posiadać najpóźniej w dniu odbioru ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnienia bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007r., Nr 143 poz. 1002 z późn. zm.). 6. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w niniejszym zamówieniu. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających, iż te materiały i urządzenia odpowiadają opisanym przez Zamawiającego. 7. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia występuje wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie określeniem minimalnych parametrów i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać materiały użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza realizację zamówienia poprzez zastosowanie materiałów równoważnych. Zamawiający przez podanie nazw własnych produktów, określa minimalne parametry techniczne, cechy użytkowe oraz jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie urządzeń, estetyka itp.) jakim powinny odpowiadać materiały równoważne, aby spełniały stawiane wymagania. 8. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp – Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykazanie równoważności winno odbyć się w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp. Udowodnienie tej okoliczności powinno nastąpić w ofercie. 9. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przy pomocy określonych norm, aprobat czy specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca powinien w ofercie, przy pomocy dokumentów wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymogi wynikające ze wskazanych norm lub odpowiednich specyfikacji technicznych. 10. Użycie w SWZ lub załącznikach wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako przedmiotowego środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku gdy dany wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi lub kryteria określone w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub w wymaganiach związanych z realizacją zamówienia. 11. Użycie w SWZ lub załącznikach etykiety oznacza, że zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez Zamawiającego etykiety. W przypadku gdy Wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez Zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, Zamawiający, w terminie przez siebie wyznaczonym akceptuje inne przedmiotowe środki dowodowe, w szczególność i dokumentację techniczną producenta, o ile dany Wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 12. Zamówienie jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.5. „Gospodarowanie zasobami wody i przeciwdziałanie klęskom żywiołowym” Priorytet 2. „Fundusze Europejskie dla środowiska” Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Wymagania dodatkowe: 13. Zamawiający przekazuje wraz z SWZ wszelką dokumentację niezbędną do realizacji zamówienia, w związku z czym nie przewiduje możliwości ani konieczności jej sprawdzenia przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego. 14. Wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia: - podwozie (obejmujące swoim zakresem również silnik, podzespoły mechaniczne / elektryczne / elektroniczne) – min. 24 miesiące, max. 48 miesięcy, - zabudowa pożarnicza – min. 24 miesiące, max. 48 miesięcy. Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego, potwierdzonego protokołem odbioru końcowego.