149647-2026 - Wettbewerb
Polen – Maschinen für die industrielle Zubereitung oder Herstellung von Lebensmitteln oder Getränken – Dostawa kompletnej linii rozlewniczej do rozlewu wody mineralnej w butelki szklane, wraz z transportem, montażem i uruchomieniem dla Rozlewni Wód Mineralnych i Leczniczych Spółki Akcyjnej „Uzdrowisko Krynica-Żegiestów” w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa kompletnej linii rozlewniczej do rozlewu wody mineralnej w butelki szklane, wraz z transportem, montażem i uruchomieniem dla Rozlewni Wód Mineralnych i Leczniczych Spółki Akcyjnej „Uzdrowisko Krynica-Żegiestów” w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4.
BeschreibungDostawa kompletnej linii rozlewniczej do rozlewu wody mineralnej w butelki szklane, wraz z transportem, montażem i uruchomieniem” dla Rozlewni Wód Mineralnych i Leczniczych Spółki Akcyjnej „Uzdrowisko Krynica-Żegiestów” w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4.
Interne KennungZP-271-4/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42215000 Maschinen für die industrielle Zubereitung oder Herstellung von Lebensmitteln oder Getränken
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: „Dostawa kompletnej linii rozlewniczej do rozlewu wody mineralnej w butelki szklane, wraz z transportem, montażem i uruchomieniem” dla Rozlewni Wód Mineralnych i Leczniczych Spółki Akcyjnej „Uzdrowisko Krynica-Żegiestów” w Krynicy Zdroju, ul. Nowotarskiego 9/4. Założenia Zamawiającego: 1. WYDAJNOŚĆ EFEKTYWNA: 10 000 butelek/h (330ml). 2. ROZLEWANY PRODUKT: Woda mineralna niegazowana i gazowana (naturalnym dwu-tlenkiem węgla). 3. Zawartość CO2: 0,5 - 4,5 g/l. 4. Temperatura rozlewanego produktu: 9-17°C. 5. Typ opakowania: Butelka szklana zwrotna. 6. Pojemności butelek: 330ml (wys. 230 mm x śr. 60 mm) i 700ml (wys. 256,5 mm x śr. 84 mm) 7. Typ zamknięcia: Koronowe (26mm) i ROPP (28mm). 8. Etykietowanie: Etykieta – Kontretykieta – Krawatka – Zimny klej. 9. Pakowanie: Skrzynka plastikowa 4x6 (400x300x275) – „plaster miodu” oraz skrzynka 4x3 (400x300x346). 10. Paletyzacja: Palety EURO 1200x800. 11. Maszyny w całości nowe. 12. Każda maszyna wyposażona w części formatowe dla butelek o poj.: 330 ml i 700 ml. 13. Sterowanie maszyn PLC: wszystkie maszyny na jednakowym software z homologacją na rynek europejski 14. Części z homologacją na rynek europejski 15. Do wykorzystania przewidziano powierzchnię obecnie wykorzystywanej hali, znajdujący się w pobliżu magazyn (częściowo, w sposób optymalny, który zajmie jak najmniejszą jego powierzchnię) oraz łączący je kanał (1500mmx1500mm). Kompletna linia rozlewnicza do rozlewu wody mineralnej w butelki szklane, będzie się składać z następujących maszyn i urządzeń: 1. AUTOMATYCZNA STACJA DEPALETYZACJI SKRZYNEK Z PUSTYMI BUTELKAMI i PALETYZACJI SKRZYNEK Z BUTELKAMI PEŁNYMI 2. ROZŁADOWARKA PUSTYCH BUTELEK ZE SKRZYNEK 3. MYJNIA SKRZYNEK PLASTIKOWYCH 4. NISKOENERGETYCZNA MYJKA BUTELEK ZWROTNYCH 5. INSPEKTOR PUSTYCH BUTELEK 6. IZOBARYCZNA ROZLEWACZKA – ZAKRĘCARKA/KAPSLOWNICA BUTELEK ZWROTNYCH I BEZZWROTNYCH Z PODAJNIKIEM NAKRĘTEK I PODAJNIKIEM KAPSLI 7. INSPEKTOR PEŁNYCH BUTELEK 8.LINIOWY OSUSZACZ BUTELEK 9. ETYKIETARKA 10. DRUKARKA 11. PAKOWACZKA PEŁNYCH BUTELEK W SKRZYNKI 12. SATURATOR 13. CENTRALNY SYSTEM SMAROWANIA TAŚM 14. TRANSPORTERY PUSTYCH I PEŁNYCH BUTELEK ZWROTNYCH 15. TRANSPORTERY SKRZYNEK Z BUTELKAMI PUSTYMI I PEŁNYMI 16. CENTRALNA SZAFA ELEKTRYCZNA DO STEROWANIA PRZENOŚNIKAMI 17. STANOWISKO DO ELIMINACJI BUTELEK Z KAPSLAMI