See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodach: 19 12 19, 15 01 02, 19 05 99, 16 01 03, 17 01 07, 20 01 21*, 20 01 28, 20 01 32, 20 01 33*, 20 01 99, 19 08 02
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów o kodach: 19 12 19, 15 01 02, 19 05 99, 16 01 03, 17 01 07, 20 01 21*, 20 01 28, 20 01 32, 20 01 33*, 20 01 99, 19 08 02. 2. Odpady będą przygotowane przez Zamawiającego do odbioru luzem lub w formie zbelowanej. 3. Usługa powinna być realizowana zgodnie z decyzjami posiadanymi na transport i zagospodarowanie odpadów oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa w tym w szczególności ustawą o odpadach i ustawą Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2024 r. poz. 54 z późn. zm.). 4. Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacji wykonawcy który: 1) posiada ważne pozwolenia na prowadzenie działalności w zakresie odzysku odpadów, o których mowa w ustawie o odpadach. 2) posiada wymagane przepisami prawa decyzje/zezwolenia/wpisy do odpowiednich rejestrów zezwalające na transport odpadów. 3) posiada aktywne konto w elektronicznym systemie BDO, umożliwiające wykonanie niezbędnych czynności związanych z ewidencją odpadów (potwierdzenie KPO). 5. Zamawiający nie dopuszcza zmiany instalacji na etapie realizacji przedmiotu zamówienia z wyjątkiem wystąpienia awarii lub koniecznego przestoju technologicznego na wskazanej instalacji Wykonawca zobowiązany jest w ciągu 48 godzin wskazać za pomocą poczty elektronicznej na adres sekretariat@zzok-belzyce.pl, inną instalację na której będą zagospodarowane odpady i w tym terminie odebrać i przekazać do zagospodarowania. W przypadku wskazania innej instalacji Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć wraz z jej wskazaniem pozwolenie na jej prowadzenie w zakresie objętym przedmiotem zamówienia oraz podstawę do jej dysponowania i wraz z uzasadnieniem konieczności zmiany instalacji. 6. Na każde wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w terminie 7 dni od wezwania – zbiorcze zestawienie danych, zawierające ilości odebranych i przetworzonych odpadów z informacją jakim procesom zostały one poddane. 7. Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu i ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. 8. Koszt załadunku odpadów leży po stronie Zamawiającego. 9. Wykonawca zobowiązany jest do terminowego odbioru i transportu odpadów w miejsce docelowego zagospodarowania nie dłużej niż w terminie 48 h od momentu zgłoszenia odbioru przez Zamawiającego. 10. Realizacja usługi w systemie ciągłym od poniedziałku do piątku w godzinach 630 – 2100 (z uwzględnieniem przerwy technicznej w godz. 1000 – 1030 oraz 1800 – 1830), adekwatnie do awizacji za pomocą poczty elektronicznej email. 11. Zamawiający będzie każdorazowo sporządzał Kartę Przekazania Odpadu za pośrednictwem indywidualnego konta w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami. 12. Zamawiający zobowiązany jest do wystawienia Dokumentu Potwierdzającego Recykling (DPR) dla części 2 zamówienia. 13. W ramach usługi Zamawiający zobowiązany będzie do przestrzegania przepisów BHP, PPOŻ oraz porządku odbioru. 14. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie odbywało się na legalizowanej wadze Zamawiającego i będzie każdorazowo potwierdzane dowodem ważenia. 15. Na podstawie dowodów ważenia wygenerowanych u Zamawiającego oraz potwierdzonych przez instalację Wykonawcy Kart Przekazania Odpadu będzie następowało rozliczenie z Wykonawcą. Skalkulowana przez Wykonawcę cena jednostkowa za 1 Mg będzie podstawą do określenia należności za faktycznie odebraną ilość odpadów w danym miesiącu. Cena jednostkowa będzie zawierała w sobie wszelkie koszty, w tym m.in. koszty transportu i zagospodarowania odpadów. 16. Wykonawca zobowiązany jest potwierdzić Kartę Przekazania Odpadu niezwłocznie po przyjęciu odpadu. 17. Wykonawca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe w wyniku transportu odpadów od chwili ich wydania przez Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach Sp. z o.o. na środek transportowy Wykonawcy do czasu poddania ich i zakończenia procesów zagospodarowania. 18. Wykonawca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania zaniechania swego personelu oraz podmiotów, którymi się posłużyło do wykonania przedmiotu zamówienia. 19. Z chwilą przekazania odpadów na środek transportowy, Wykonawca przejmuje wszelkie korzyści i ciężary związane z nimi oraz niebezpieczeństwo ich przypadkowej utraty lub uszkodzenia, w szczególności przejmuje on odpowiedzialność za wydane odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 10 – odpady palne (paliwo alternatywne) powstających w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach Sp. z o.o. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 5000,00 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 300,00 Mg w 2025 roku oraz 1000,00 Mg w 2026 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R12 lub procesem R1 w połączeniu z R5 na poziomie minimum 5%.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Menge: 5 000 Tonnen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania do wielkości 4000,00 Mg po zrealizowaniu zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0002
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie15 01 02
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, pochodzących z selektywnej zbiórki odpadów od właścicieli nieruchomości, zebrane poprzez odbiór bezpośredni u źródła w systemie workowym i pojemnikowym. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 3000,00 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 200 Mg w 2025 roku oraz 800 Mg w 2026 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R12 i procesem R5 na poziomie minimum 30 %.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.2
Menge: 3 000 Tonnen
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania do wielkości 2000 Mg, po zakończeniu realizacji zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0003
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie19 05 99
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie19 05 99 – inne niewymienione odpady (stabilizat) które są wytwarzane w procesie mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów o kodach: 02 01 03, 20 01 08, 20 02 01, 20 03 01. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 8000,00 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 1000 Mg w 2025 roku oraz 5000,00 Mg w 2026 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem unieszkodliwiania D5.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.3
Menge: 8 000 Tonnen
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania do 5000,00 Mg, po zakończeniu realizacji zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0004
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 16 01 03
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 16 01 03 – zużyte opony. W skład opon będą wchodzić następujące rodzaje opon: opony od samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, rowerowe, motocyklowe, dętki, pojedyncze sztuki opon od ciągników, itp. Zamawiający zaznacza, że opony pochodzić będą głównie ze źródeł komunalnych tj. zbiórek realizowanych na terenach gmin, z Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, wysortowanych z odpadów komunalnych dostarczonych przez indywidualne podmioty, nie można zatem wykluczyć jednostkowych zanieczyszczeń znajdujących się w środku opon, takich jak m.in. resztki piasku, wody, drobnych kawałków folii itp. Zgodnie z powyższym należy założyć, że będą to głównie opony od samochodów osobowych, dostawczych, z mniejszym udziałem opon od samochodów ciężarowych i znikomym udziałem opon rolniczych. Zamawiający ze względu na brak przewidywalności dostaw odpadów zaznacza, że informację tę należy traktować jedynie pomocniczo. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 500,00 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 50,00 Mg w 2025 roku oraz 50,00 Mg w 2026 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R3 lub R5 na poziomie minimum 90 %.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.4
Menge: 500 Tonnen
Los: LOT-0005
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 01 07
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 17 01 07 – zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06. Odpady pochodzić będą z gospodarstw domowych dostarczanych do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 2000 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 1000 Mg w 2025 roku oraz 1000 Mg w 2026 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem recyklingu R5 na poziomie minimum 20 %
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.5
Menge: 2 000 Tonnen
Los: LOT-0006
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 21*
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 21* – lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 0,4 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów poziomie 0,1 Mg w 2025 roku, 0,1 Mg w 2026 roku 0,1 Mg w 2027 roku oraz 0,1 Mg w 2028 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R12.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.6
Menge: 0,4 Tonne
Los: LOT-0007
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 200128
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 28 – farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice inne niż wymienione w 20 01 27, pochodzących ze źródeł komunalnych i odbieranych z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 16 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów poziomie 4 Mg w 2025 roku, 4 Mg w 2026 roku, 4 Mg w 2027 roku oraz 4 Mg w 2028 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem unieszkodliwiania D10 lub R1.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.7
Menge: 16 Tonnen
Los: LOT-0008
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 32
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 32 – leki inne niż wymienione w 20 01 31. Odpady te pochodzą ze źródeł komunalnych, zbieranych w aptekach oraz Punkach Zbierania Odpadów Komunalnych. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 8 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów poziomie 2 Mg w 2025, 2 Mg w 2006 roku, 2 Mg w 2027 roku oraz 2 Mg w 2028 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem unieszkodliwiania D10.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.8
Menge: 8 Tonnen
Los: LOT-0009
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 33*
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 20 01 33* – baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wymienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz niesortowane baterie i akumulatory zawierające te baterie. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 2 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 0,05 Mg w 2025 roku, 0,05 Mg w 2026 roku, 0,05 Mg w 2027 roku oraz 0,05 Mg w 2028 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem R12.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.9
Menge: 2 Tonnen
Los: LOT-0010
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex 20 01 99
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie ex 20 01 99 – popioły z gospodarstw domowych. Odpady pochodzą z selektywnej zbiórki odpadów od właścicieli nieruchomości, zebrane poprzez odbiór bezpośredni u źródła w systemie workowym oraz dostarczonych do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 3000 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 700 Mg w 2025 roku oraz 700 Mg w 2026 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem na recyklingu R5 na poziomie minimum 50 %.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.10
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania do 3000 Mg, po zakończeniu realizacji zamówienia podstawowego.
Los: LOT-0011
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 08 02
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 08 02 – zawartość piaskowników. Odpady pochodzą z oczyszczalni ścieków. Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do zagospodarowania to 1000 Mg. Zamawiający zastrzega, że określona ilość odpadów, jest ilością orientacyjną i może ulec zmianie gdzie rzeczywista ilość przekazanego do zagospodarowania odpadu wynikać będzie z zapotrzebowania Zamawiającego. Wykonawca nie może dochodzić żadnych roszczeń z tytułu niezrealizowania w całości bądź w części zadeklarowanej przez Zamawiającego ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w przypadku zagospodarowania odpadów na poziomie 100 Mg w 2025 roku oraz 200 Mg w 2026 roku. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesem D8.
Interne Kennung: ZO.271.1.2025.ECH cz.11
Menge: 1 000 Tonnen