149775-2025 - Wettbewerb
Polen – Abfallcontainer und -körbe – Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne. Gwarancja na pojemniki/kontenery (z wyłączeniem naklejek): min. 36 miesięcy. Miejsce dostawy: Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo sp. z o.o.; Spytkowo 69; 11-500 Giżycko lub baza spółki zlokalizowana w promieniu 40 km od siedziby. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć przedmiot zamówienia w miejsce wskazane przez Zamawiającego, wraz z rozładunkiem, na własny koszt bez obciążania z tego tytułu Zamawiającego dodatkowymi kosztami. Zamówienie składa się z 7 następujących części: Część I: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 60 litrów. Część II: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 120 litrów. Część III: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 240 litrów Część IV: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 360 litrów Część V: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 1100 litrów Część VI:Dostawa kontenerów metalowych fabrycznie nowych na odpady komunalne o pojemności 18m3 oraz 10m3. Część VII: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady drobne. Wykonawca może złożyć oferty częściowe na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu poszczególnych części zamówienia znajduje się w części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 2 pkt 2 u.p.z.p. wprowadza możliwość skrócenia terminu składania ofert do minimum 15 dni. Zgodnie z jego dyspozycją: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: […] 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 u.p.z.p., a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami zlecił Zamawiającemu zadanie zaopatrzenia wszystkich gospodarstw w pojemniki oraz ich bieżącą wymianę. Niniejsze postępowanie ma na celu zapewnić Zamawiającemu pojemniki na wymianę. Wymiana pojemników dokonywana jest w oparciu o składane deklaracje mieszkańców, których wzmożona ilość rozpoczyna się wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego. Zamawiający zobowiązany jest dokonać wymian pojemników począwszy od maja br. Rozstrzygnięcie niniejszego postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem pełnego 35-dniowego terminu na składanie ofert w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert wynika z konieczności zapewnienia mieszkańcom MZMGO pojemników na odpady w odpowiednim czasie. Wobec powyższego zdaniem Zamawiającego zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu jest w pełni uzasadnione. Skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu ma bowiem na celu pilny zakup przedmiotu dostawy, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielenia zamówienia publicznego. Według opinii doktryny przesłanką pilnej potrzeby udzielenia zamówienia mogą być względy społeczne, organizacyjne lub ważny interes zamawiającego. W wyroku z dnia 14 lipca 2023 r., KIO 1844/23, Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu przepisu art. 138 ust. 2 ustawy Pzp z, było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert - w tym również przypadków, które zamawiający mógł przewidzieć lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada zamawiający. Potwierdzenie powyższego znajduje się również w dyrektywie 2014/24/UE, która w motywie 46 wskazuje, że: „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać.” Stan pilnej konieczności nie oznacza jednak wymogu natychmiastowej reakcji np. w celu usunięcia awarii lub katastrofy. Tego rodzaju sytuacje upoważniają zamawiającego do zastosowania procedury negocjacyjnej bez ogłoszenia, przewidzianej w art. 32 dyrektywy 2014/24/UE (tak: A. Sołtysińska, Europejskie prawo zamówień publicznych ( Komentarz, Wolters Kluwer, Warszawa 2016). Skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu nie pozbawia Wykonawców możliwości w nim udziału.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 60 litrów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 60 litrów: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy. np. wg palety 7021; ilość (sztuk): 150 Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 150 Pojemnik na metale i tworzywa sztuczne; kolor żółty np. wg palety RAL 1021; ilość (sztuk): 150 Pojemnik na szkło; kolor zielony np. wg palety RAL 6011; ilość (sztuk): 150 Pojemnik na papier; kolor niebieski np. wg palety RAL 5005; ilość (sztuk): 150 Parametry techniczne kontenerów: 1. Pojemniki o pojemności 60 l. 2. Pojemniki fabrycznie nowe, nieużywane, z pokrywą, przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonane metodą wtryskową z polietylenu niskociśnieniowego wysokiej gęstości. 4. Pojemniki o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporne na chemikalia, promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury. 5. Wyposażone w uchwyty transportowe i załadunkowe. 6. Pokrywa płaska, wyposażona w uchwyt do unoszenia. 7. Przetłoczenia na pokrywie. 8. Na pokrywie wytłoczone ,,NIE WRZUCAĆ GORĄCEGO POPIOŁU" 9. Przetłoczenia na ścianach korpusu pojemnika 10. Przystosowane do trwałego montażu urządzenia do identyfikacji w systemie RFID (chip) w gnieździe chipowym zlokalizowanym w grzebieniu pojemnika. 11. Przystosowane do rozładunku mechanicznego za pomocą standardowych urządzeń wyładowczych z listwą grzebieniową. 12. Dwukołowy system jezdny. 13. Wyposażone w cichobieżne koła o średnicy minimum 200 mm, osadzone na zamkniętej metalowej osi. Koła z możliwością wielokrotnego montażu/demontażu. 14. Kolor jednolity na całym pojemniku. 15. Wykonane zgodnie z normą EN-840 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 16. Posiadają certyfikat RAL GZ 951/1 lub inny certyfikat wydany przez uprawnioną do tego jednostkę certyfikującą potwierdzający zgodność produktu z wymaganiami technicznymi i procedurami normy RAL GZ 951/1 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 17. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny 18. Znak jakości CE wytłoczony na pojemniku. 19. Możliwość sztaplowania pojemników. Do transportu dopuszcza się demontaż kół i osi i umieszczenie ich w sztaplowanym słupku. 20. Gwarancja na pojemnik ( z wyłączeniem naklejki): min. 36 miesięcy. 21. Na każdym pojemniku naklejka opisująca zasady segregacji odpadów przyklejona do przedniej ściany pojemnika, wymiary naklejki: ok. 20x30cm, odporna na warunki atmosferyczne, trwale przyklejona. Projekt graficzny stanowi załącznik do niniejszej SWZ. 22. Każdy pojemnik wyposażony w urządzenie do identyfikacji w systemie RFID ( chip) zamontowany w dedykowanym gnieździe w listwie grzebieniowej po lewej stronie pojemnika ( widok stojąc naprzeciwko pojemnika) Chip powinien działać w częstotliwości 134,2 kHz. Dokumenty, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z każdą dostawą pojemników: 1. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma RAL-GZ 951/1 2. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma EN 840 3. Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny 4. Deklaracja zgodności CE W przypadku dokumentów w obcym języku wymaga się dołączenia tłumaczenia w jęz. polskim Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025 część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach i w trybie opisanym w SWZ. Obejmuje możliwość zwiększenia ilości zamawianych pojemników (60 litrów) o: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy. np. wg palety 7021; ilość (sztuk): 50 Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 50 Pojemnik na metale i tworzywa sztuczne; kolor żółty np. wg palety RAL 1021; ilość (sztuk): 50 Pojemnik na szkło; kolor zielony np. wg palety RAL 6011; ilość (sztuk): 50 Pojemnik na papier; kolor niebieski np. wg palety RAL 5005; ilość (sztuk): 50 Zamawiający skorzysta z przewidzianego prawa opcji w momencie gdy zrealizowanie podstawowego zakresu ilościowego nie wyczerpie potrzeb Zamawiającego. Zastosowane prawo opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, nie wymaga zmiany umowy. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę x (pojemników) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie do 6 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy lub w momencie wyczerpania się ilości sztuk pojemników przewidzianych w ramach prawa opcji, w zależności które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. Więcej informacji w SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 120 litrów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 120 litrów: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy np. wg palety RAL 7021; ilość (sztuk): 1500 Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 1500 Pojemnik na metale i tworzywa sztuczne; kolor żółty np. wg palety RAL 1021; ilość (sztuk): 50 Pojemnik na szkło; kolor zielony np. wg palety RAL 6011; ilość (sztuk): 100 Pojemnik na papier; kolor niebieski np. wg palety RAL 5005; ilość (sztuk): 100 Parametry techniczne kontenerów: 1. Pojemniki o pojemności 120 l. 2. Pojemniki fabrycznie nowe, nieużywane, z pokrywą, przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonane metodą wtryskową z polietylenu niskociśnieniowego wysokiej gęstości. 4. Pojemniki o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporne na chemikalia, promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury. 5. Wyposażone w uchwyty transportowe i załadunkowe. 6. Pokrywa płaska, wyposażona w uchwyt do unoszenia. 7. Przetłoczenia na pokrywie. 8. Na pokrywie wytłoczone ,,NIE WRZUCAĆ GORĄCEGO POPIOŁU" 9. Przetłoczenia na ścianach korpusu pojemnika 10. Przystosowane do trwałego montażu urządzenia do identyfikacji w systemie RFID (chip) w gnieździe chipowym zlokalizowanym w grzebieniu pojemnika. 11. Przystosowane do rozładunku mechanicznego za pomocą standardowych urządzeń wyładowczych z listwą grzebieniową. 12. Dwukołowy system jezdny. 13. Wyposażone w cichobieżne koła o średnicy minimum 200 mm, osadzone na zamkniętej metalowej osi. Koła z możliwością wielokrotnego montażu/demontażu. 14. Kolor jednolity na całym pojemniku. 15. Wykonane zgodnie z normą EN-840 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 16. Posiadają certyfikat RAL GZ 951/1 lub inny certyfikat wydany przez uprawnioną do tego jednostkę certyfikującą potwierdzający zgodność produktu z wymaganiami technicznymi i procedurami normy RAL GZ 951/1 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 17. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny 18. Znak jakości CE wytłoczony na pojemniku. 19. Możliwość sztaplowania pojemników. Do transportu dopuszcza się demontaż kół i osi i umieszczenie ich w sztaplowanym słupku. 20. Gwarancja na pojemnik ( z wyłączeniem naklejki): min. 36 miesięcy. 21. Na każdym pojemniku naklejka opisująca zasady segregacji odpadów przyklejona do przedniej ściany pojemnika, wymiary naklejki: ok. 20x30cm, odporna na warunki atmosferyczne, trwale przyklejona. Projekt graficzny stanowi załącznik do niniejszej SWZ. 22. Każdy pojemnik wyposażony w urządzenie do identyfikacji w systemie RFID ( chip) zamontowany w dedykowanym gnieździe w listwie grzebieniowej po lewej stronie pojemnika (widok stojąc naprzeciwko pojemnika) Chip powinien działać w częstotliwości 134,2 kHz. Dodatkowe wymagania: 1. Pojemnik BIO a. wyposażony w zintegrowany uchylny ruszt odcieków i system wentylacji bocznej. Dokumenty, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z każdą dostawą pojemników: 1. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma RAL-GZ 951/1 2. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma EN 840 3. Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny 4. Deklaracja zgodności CE W przypadku dokumentów w obcym języku wymaga się dołączenia tłumaczenia w jęz. polskim. Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025 część II
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach i w trybie opisanym w SWZ. Obejmuje możliwość zwiększenia ilości zamawianych pojemników (120 litrów) o: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy. np. wg palety 7021; ilość (sztuk): 500 Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 500 Zamawiający skorzysta z przewidzianego prawa opcji w momencie gdy zrealizowanie podstawowego zakresu ilościowego nie wyczerpie potrzeb Zamawiającego. Zastosowane prawo opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, nie wymaga zmiany umowy. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę x (pojemników) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie do 6 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy lub w momencie wyczerpania się ilości sztuk pojemników przewidzianych w ramach prawa opcji, w zależności które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. Więcej informacji w SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 240 litrów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 240 litrów: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy np. wg palety RAL 7021; ilość (sztuk): 300 Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 100 Pojemnik na metale i tworzywa sztuczne; kolor żółty np. wg palety RAL 1021; ilość (sztuk): 100 Pojemnik na szkło; kolor zielony np. wg palety RAL 6011; ilość (sztuk): 100 Pojemnik na papier; kolor niebieski np. wg palety RAL 5005; ilość (sztuk): 100 Parametry techniczne kontenerów: 1. Pojemniki o pojemności 240 l. 2. Pojemniki fabrycznie nowe, nieużywane, z pokrywą, przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonane metodą wtryskową z polietylenu niskociśnieniowego wysokiej gęstości. 4. Pojemniki o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporne na chemikalia, promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury. 5. Wyposażone w uchwyty transportowe i załadunkowe. 6. Pokrywa płaska, wyposażona w uchwyt do unoszenia. 7. Przetłoczenia na pokrywie. 8. Na pokrywie wytłoczone ,,NIE WRZUCAĆ GORĄCEGO POPIOŁU" 9. Przetłoczenia na ścianach korpusu pojemnika. 10. Przystosowane do trwałego montażu urządzenia do identyfikacji w systemie RFID (chip) w gnieździe chipowym zlokalizowanym w grzebieniu pojemnika. 11. Przystosowane do rozładunku mechanicznego za pomocą standardowych urządzeń wyładowczych z listwą grzebieniową. 12. Dwukołowy system jezdny. 13. Wyposażone w cichobieżne koła o średnicy minimum 200 mm, osadzone na zamkniętej metalowej osi. Koła z możliwością wielokrotnego montażu/demontażu. 14. Kolor jednolity na całym pojemniku. 15. Wykonane zgodnie z normą EN-840 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 16. Posiadają certyfikat RAL GZ 951/1 lub inny certyfikat wydany przez uprawnioną do tego jednostkę certyfikującą potwierdzający zgodność produktu z wymaganiami technicznymi i procedurami normy RAL GZ 951/1 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 17. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny 18. Znak jakości CE wytłoczony na pojemniku. 19. Możliwość sztaplowania pojemników. Do transportu dopuszcza się demontaż kół i osi i umieszczenie ich w sztaplowanym słupku. 20. Gwarancja na pojemnik ( z wyłączeniem naklejki): min. 36 miesięcy. 21. Na każdym pojemniku naklejka opisująca zasady segregacji odpadów przyklejona do przedniej ściany pojemnika, wymiary naklejki: ok. 20x30cm, odporna na warunki atmosferyczne, trwale przyklejona. Projekt graficzny stanowi załącznik do niniejszej SWZ. 22. Każdy pojemnik wyposażony w urządzenie do identyfikacji w systemie RFID ( chip) zamontowany w dedykowanym gnieździe w listwie grzebieniowej po lewej stronie pojemnika ( widok stojąc naprzeciwko pojemnika) Chip powinien działać w częstotliwości 134,2 kHz. Dodatkowe wymagania: 1. Pojemnik BIO a. wyposażony w zintegrowany uchylny ruszt odcieków i system wentylacji bocznej. Dokumenty, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z każdą dostawą pojemników: 1. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma RAL-GZ 951/1 2. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma EN 840 3. Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny 4. Deklaracja zgodności CE W przypadku dokumentów w obcym języku wymaga się dołączenia tłumaczenia w jęz. polskim. Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025 część III
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach i w trybie opisanym w SWZ. Obejmuje możliwość zwiększenia ilości zamawianych pojemników (240 litrów) o: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy. np. wg palety 7021; ilość (sztuk): 100 Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 50 Zamawiający skorzysta z przewidzianego prawa opcji w momencie gdy zrealizowanie podstawowego zakresu ilościowego nie wyczerpie potrzeb Zamawiającego. Zastosowane prawo opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, nie wymaga zmiany umowy. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę x (pojemników) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie do 6 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy lub w momencie wyczerpania się ilości sztuk pojemników przewidzianych w ramach prawa opcji, w zależności które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. Więcej informacji w SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 360 litrów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 360 litrów: Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 200 Pojemnik na metale i tworzywa sztuczne; kolor żółty np. wg palety RAL 1021; ilość (sztuk): 100 Pojemnik na szkło; kolor zielony np. wg palety RAL 6011; ilość (sztuk): 100 Pojemnik na papier; kolor niebieski np. wg palety RAL 5005; ilość (sztuk): 100 Parametry techniczne kontenerów: 1. Pojemniki o pojemności 360 l. 2. Pojemniki fabrycznie nowe, nieużywane, z pokrywą, przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonane metodą wtryskową z polietylenu niskociśnieniowego wysokiej gęstości. 4. Pojemniki o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporne na chemikalia, promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury. 5. Wyposażone w uchwyty transportowe i załadunkowe. 6. Pokrywa płaska, wyposażona w uchwyt do unoszenia. 7. Przetłoczenia na pokrywie. 8. Na pokrywie wytłoczone ,,NIE WRZUCAĆ GORĄCEGO POPIOŁU" 9. Przetłoczenia na ścianach korpusu pojemnika. 10. Przystosowane do trwałego montażu urządzenia do identyfikacji w systemie RFID (chip) w gnieździe chipowym zlokalizowanym w grzebieniu pojemnika. 11. Przystosowane do rozładunku mechanicznego za pomocą standardowych urządzeń wyładowczych z listwą grzebieniową. 12. Dwukołowy system jezdny. 13. Wyposażone w cichobieżne koła o średnicy minimum 200 mm, osadzone na zamkniętej stalowej osi. Koła z możliwością wielokrotnego montażu/demontażu. 14. Kolor jednolity na całym pojemniku. 15. Wykonane zgodnie z normą EN-840 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 16. Posiadają certyfikat RAL GZ 951/1 lub inny certyfikat wydany prze uprawnioną do tego jednostkę certyfikującą potwierdzający zgodność produktu z wymaganiami technicznymi i procedurami normy RAL GZ 951/1 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 17. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny 18. Znak jakości CE wytłoczony na pojemniku. 19. Możliwość sztaplowania pojemników. Do transportu dopuszcza się demontaż kół i osi i umieszczenie ich w sztaplowanym słupku. 20. Gwarancja na pojemnik ( z wyłączeniem naklejki): min. 36 miesięcy. 23. Na każdym pojemniku naklejka opisująca zasady segregacji odpadów przyklejona do przedniej ściany pojemnika, wymiary naklejki: ok. 20x30cm, odporna na warunki atmosferyczne, trwale przyklejona. Projekt graficzny stanowi załącznik do niniejszej SWZ. 21. Każdy pojemnik wyposażony w urządzenie do identyfikacji w systemie RFID ( chip) zamontowany w dedykowanym gnieździe w listwie grzebieniowej po lewej stronie pojemnika (widok stojąc naprzeciwko pojemnika) Chip powinien działać w częstotliwości 134,2 kHz. Dokumenty, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z każdą dostawą pojemników: 1. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma RAL-GZ 951/1 2. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma EN 840 3. Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny 4. Deklaracja zgodności CE W przypadku dokumentów w obcym języku wymaga się dołączenia tłumaczenia w jęz. Polskim. Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025 część IV
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach i w trybie opisanym w SWZ. Obejmuje możliwość zwiększenia ilości zamawianych pojemników (360 litrów) o: Pojemnik na BIO; kolor brązowy np. wg palety RAL 8025; ilość (sztuk): 100 Zamawiający skorzysta z przewidzianego prawa opcji w momencie gdy zrealizowanie podstawowego zakresu ilościowego nie wyczerpie potrzeb Zamawiającego. Zastosowane prawo opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, nie wymaga zmiany umowy. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę x (pojemników) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie do 6 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy lub w momencie wyczerpania się ilości sztuk pojemników przewidzianych w ramach prawa opcji, w zależności które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. Więcej informacji w SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 1100 litrów.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady komunalne o pojemności 1100 litrów: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy np. wg palety RAL 7021; ilość (sztuk): 200 Pojemnik na metale i tworzywa sztuczne; kolor żółty np. wg palety RAL 1021; ilość (sztuk): 50 Pojemnik na papier; kolor niebieski np. wg palety RAL 5005; ilość (sztuk): 100 Parametry techniczne kontenerów: 1. Pojemniki o pojemności 1100 l. 2. Pojemniki fabrycznie nowe, nieużywane, z pokrywą, przeznaczone do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych. 3. Wykonane metodą wtryskową z polietylenu niskociśnieniowego wysokiej gęstości. 4. Pojemniki o dużej wytrzymałości mechanicznej, odporne na chemikalia, promieniowanie UV oraz niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym niskie temperatury. 5. Wyposażone w uchwyty transportowe i załadunkowe. 6. Pokrywa płaska, wyposażona w uchwyt do unoszenia, przetłoczenia na pokrywie. 7. Na pokrywie wytłoczone ,,NIE WRZUCAĆ GORĄCEGO POPIOŁU" 8. Przetłoczenia na ścianach korpusu pojemnika. 9. Przystosowane do trwałego montażu urządzenia do identyfikacji w systemie RFID (chip) w gnieździe chipowym zlokalizowanym w grzebieniu pojemnika. 10. Przystosowane do rozładunku mechanicznego za pomocą standardowych urządzeń wyładowczych z tylnym wysięgnikiem podnoszącym oraz listwą grzebieniową. 11. Czterokołowy system jezdny. 12. Wyposażone w cichobieżne koła minimum o średnicy 200 mm, wyposażone w hamulce 2 przednich kół. 13. Kolor jednolity na całym pojemniku 14. Wykonane zgodnie z normą EN-840 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 15. Posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny 16. Znak jakości CE wytłoczony na pojemniku. 17. Posiadają certyfikat RAL GZ 951/1 lub inny certyfikat wydany przez uprawnioną do tego jednostkę certyfikującą potwierdzający zgodność produktu z wymaganiami technicznymi i procedurami normy RAL GZ 951/1 (znak zgodności wytłoczony na pojemniku). 18. Możliwość sztaplowania pojemników. 19. Gwarancja na pojemnik ( z wyłączeniem naklejki): min. 36 miesięcy. 24. Naklejka opisująca zasady segregacji odpadów przyklejona do przedniej ściany pojemnika, wymiary naklejki: ok. 45x30cm, odporna na warunki atmosferyczne, trwale przyklejona. Projekt graficzny stanowi załącznik do niniejszej SWZ. 20. Każdy pojemnik wyposażony w urządzenie do identyfikacji w systemie RFID ( chip) zamontowany w dedykowanym gnieździe w listwie grzebieniowej po lewej stronie pojemnika ( widok stojąc naprzeciwko pojemnika) Chip powinien działać w częstotliwości 134,2 kHz. Dodatkowe wymagania: 1. Pojemnik na odpady zmieszane a. Ułatwienie korzystania z pojemnika przez dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, tj. pokrywa wyposażona w dodatkową mniejszą pokrywę /lub/ dzieloną pokrywę /lub/ klapę w pokrywie. 2. Pojemnik na odpady Bio a. Ułatwienie korzystania z pojemnika przez dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, tj. pokrywa wyposażona w dodatkową mniejszą pokrywę /lub/ dzieloną pokrywę /lub/ klapę w pokrywie. 3. Pojemnik na papier a. Ułatwienie korzystania z pojemnika przez dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, tj. pokrywa wyposażona w dodatkową mniejszą pokrywę /lub/dzieloną pokrywę /lub/ klapę w pokrywie. 4. Pojemnik na metale i tworzywa sztuczne a. Ułatwienie korzystania z pojemnika przez dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, tj. pokrywa wyposażona w dodatkową mniejszą pokrywę /lub/ dzieloną pokrywę /lub/ klapę w pokrywie. 5. Pojemnik na szkło a. Ułatwienie korzystania z pojemnika przez dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, tj. pokrywa wyposażona w dodatkową mniejszą pokrywę /lub/ dzieloną pokrywę /lub/ klapę w pokrywie. Dokumenty, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć wraz z każdą dostawą pojemników: 1. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma RAL-GZ 951/1 2. Certyfikat potwierdzający wykonanie pojemnika zgodnie z norma EN 840 3. Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny 4. Deklaracja zgodności CE W przypadku dokumentów w obcym języku wymaga się dołączenia tłumaczenia w jęz. Polskim. Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025 część V
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach i w trybie opisanym w SWZ. Obejmuje możliwość zwiększenia ilości zamawianych pojemników (1100 litrów) o: Pojemnik na odpady zmieszane; kolor grafitowy. np. wg palety 7021; ilość (sztuk): 100 Zamawiający skorzysta z przewidzianego prawa opcji w momencie gdy zrealizowanie podstawowego zakresu ilościowego nie wyczerpie potrzeb Zamawiającego. Zastosowane prawo opcji nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, nie wymaga zmiany umowy. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach takich jak zamówienie podstawowe. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego liczbę x (pojemników) w ramach przedmiotowego uprawnienia Zamawiającego. Termin wykonania zamówienia objętego prawem opcji nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia przesłania zawiadomienia do Wykonawcy. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji w okresie do 6 miesięcy, licząc od dnia zawarcia umowy lub w momencie wyczerpania się ilości sztuk pojemników przewidzianych w ramach prawa opcji, w zależności które ze zdarzeń nastąpi wcześniej. Więcej informacji w SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa kontenerów metalowych fabrycznie nowych na odpady komunalne o pojemności 18m3 oraz 10m3
Beschreibung: Dostawa kontenerów metalowych fabrycznie nowych na odpady komunalne o pojemności 18m3 oraz 10m3. 1) Kontener metalowy o pojemności 18m³ - 22 sztuki Kolor: ciemny szary np. wg palety RAL 7015 2) Kontener metalowy o pojemności 10m³ - 16 sztuk Kolor: ciemny szary np. wg palety RAL 7015 Parametry techniczne kontenerów: 1. Kontener metalowy o pojemności 18m3 – 22 szt. a. Kontener nowy, nieużywany. b. Kontener otwarty . c. Kontener przystosowany do urządzeń hakowych - wysokość haka 1200 mm. d. Kontenery mają być wykonane za stali o grubości min: spód 4mm, boki 3 mm. e. Min. pojemność wewnętrzna kontenera: 18 m³. f. Długość maksymalna pojemnika bez ucha zaczepowego: 4m. g. Szerokość maksymalna pojemnika: 2,45m. h. Rozstaw płóz: 1020mm. i. Płozy wykonane z ceownika otwartego od wewnątrz. j. Wszystkie elementy ruchome muszą być wyposażone w smarowniki. k. Kontener ma być zabezpieczony antykorozyjnie przez malowanie farbą podkładową i nawierzchniową. l. Kolor kontenera: ciemny szary np. wg palety RAL 7015 m. Kontener wyposażony w: → Drzwi dwuskrzydłowe otwierane na boki. → Dwie rolki najazdowe o średnicy 160 mm. → Wzmocnione ściany . → Centralne zamknięcie. → Plandekę z systemem zwijającym mocowana linką gumową do haczyków umieszczoną wzdłuż dłuższej ściany kontenera → Haczyki na ścianach służące do zamocowania plandeki. → Minimum jedną poprzeczkę łączącą ściany boczne kontenera.. 2. Kontener metalowy o pojemności 10m3 – 16 szt. a. Kontener nowy, nieużywany. b. Kontener otwarty . c. Kontener przystosowany do urządzeń hakowych - wysokość haka 1200 mm. d. Kontenery mają być wykonane za stali o grubości min: spód 4mm, boki 3 mm. e. Min. pojemność wewnętrzna kontenera: 10 m³. f. Długość maksymalna pojemnika bez ucha zaczepowego: 3,55 m. g. Szerokość maksymalna pojemnika: 2,45m. h. Rozstaw płóz: 1020mm. i. Płozy wykonane z ceownika otwartego od wewnątrz. j. Rozstaw wewnętrzny między rolkami najazdowymi: 118 – 120 cm. k. Rozstaw zewnętrzny między rolkami najazdowym nie większy niż 156 cm. l. Rolki najazdowe obniżone względem płóz o 3 cm. m. Wszystkie elementy ruchome muszą być wyposażone w smarowniki. n. Kontener ma być zabezpieczony antykorozyjnie przez malowanie farbą podkładową i nawierzchniową. o. Kolor kontenera: ciemny szary np. wg palety RAL 7015 p. Kontener wyposażony w: → Drzwi dwuskrzydłowe otwierane na boki. → Dwie rolki najazdowe o średnicy 160 mm. → Wzmocnione ściany. → Centralne zamknięcie. → Plandekę z systemem zwijającym mocowana linką gumową do haczyków umieszczoną wzdłuż dłuższej ściany kontenera → Haczyki na ścianach służące do zamocowania plandeki. Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025 część VI
Los: LOT-0007
Titel: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady drobne.
Beschreibung: Dostawa fabrycznie nowych pojemników na odpady drobne 1) Pojemnik na długie świetlówki – 6 szt. 2) Pojemnik na żarówki i małe świetlówki – 6 sztuk 3) Skrzyniopaleta z wiekiem – 18 sztuk 4) Pojemnik na odpady niebezpieczne – 12 sztuk 5) Beczki na odpady spożywcze – 18 sztuk Parametry techniczne: 1. Pojemnik na długie świetlówki – 6 szt. a. Pojemnik do przechowywania i transportu zużytych świetlówek b. Pojemnik nowy, nieużywany. c. Pojemnik metalowy d. Pojemnik wykonany ze spawanej stali o grubości min. 2mm e. Minimalne wymiary pojemnika 160 cm x 50 cm x 80 cm. f. Wyposażony w pokrywę górną z zawiasami z mechanizmem blokującym g. Możliwość transportowania pojemnika za pomocą wózka paletowego h. Możliwość składowania piętrowego 2. Pojemnik na żarówki i małe świetlówki - 6 szt. a. Pojemnik do bezpiecznego przechowywania i transportu zużytych świetlówek i żarówek b. Pojemnik nowy, nieużywany. c. Pojemnik wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego d. Minimalne wymiary pojemnika 150 cm x 50 cm x 50 cm. e. Wyposażony w pokrywę górną zabezpieczoną mechanizmem blokującym f. Możliwość transportowania pojemnika za pomocą wózka paletowego g. Możliwość składowania piętrowego 3. Skrzyniopaleta z wiekiem – 18 szt. a. Skrzyniopaleta do przechowywania akumulatorów, farb, lakierów b. Pojemnik nowy, nieużywany c. Wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego HDPE d. Minimalne wymiary zewnętrzne pojemnika 120 cm x 100 cm x 79 cm. e. Minimalna pojemność skrzyniopalety: 680 litrów f. Minimalna nośność: 500 kg g. Skrzynia szczelna h. Wyposażony w pokrywę górną z zawiasami , pasami ograniczającymi i. Możliwość transportowania pojemnika za pomocą wózka paletowego j. Możliwość składowania piętrowego 4. Pojemnik na odpady niebezpieczne – 12 szt. a. Pojemnik do przechowywania baterii, leków, igieł z iniekcji b. Pojemnik nowy, nieużywany c. Pojemnik wykonany w technologii wtryskowej z polietylenu d. Pojemnik o pojemności 120 litrów e. Wyposażony w otwór wrzutowy f. Wyposażony w zamek trójkątny zabezpieczający przed dostaniem się osób niepowołanych g. Wyposażony w dwa gumowe kółka o średnicy 20 cm. h. Pojemnik zgodny z normą PN-EN 840 i. Kolor pojemnika: żółty 5. Beczki na odpady spożywcze – 18 szt. a. Beczka na odpady spożywcze typu olej jadalny, odpady kuchenne b. Beczka nowa, nieużywana c. Wykonana z polietylenu d. Minimalna pojemność 120 litrów e. Beczka wyposażona w szczelną pokrywę z uszczelką i pierścieniem zabezpieczającym uniemożliwiającym rozlanie/rozsypanie się zawartości Szczegółowy opis poszczególnych części przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części II SWZ.
Interne Kennung: 2730/2025 część VII