See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i sukcesywne dostawy leków do Apteki Szpitalnej OCZ w Ostrzeszowie
Beschreibung: Zakup i sukcesywne dostawy leków do Apteki Szpitalnej OCZ w Ostrzeszowie.
Interne Kennung: OCZ/ZP-4/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywne dostawy leków do Apteki Szpitalnej OCZ w Ostrzeszowie. 2. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzą Produkty lecznicze, które uzyskały pozwolenie na podstawie: Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską. Stan na dzień 1 stycznia 2021 r.(z późn.zm.). Wykazu zawierającego dane zgodne z wpisami do Rejestru Produktów Leczniczych dopuszczonych do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej, który prowadzony jest przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych, Produktów Biobójczych na podstawie art.28 ust 2 w związku z ust1 Ustawy z dnia 6.09.2001 r. Prawo Farmaceutyczne Prawo Farmaceutyczne ( Dz. U. z 2022 r., poz. 2301 z późn. zm.), ustawy z dnia 20 maja 2010 r o wyrobach medycznych (Dz. U. 2022, poz. 974) w ilości i asortymencie określonych w formularzu cenowym. 3. W grupie zamienników mogą znajdować się leki ,,równoważne" w zakresie: a) leki o tej samej nazwie międzynarodowej, dawce, postaci farmaceutycznej, która nie powoduje powstania różnic terapeutycznych, b) dopuszcza się stosowanie postaci farmaceutycznych zamiennie takich jak: tabletki, tabletki powlekane, drażetki, kapsułki, fiolki, ampułki, ampułko - strzykawki, butelki, flakony (wyjątkiem jest: nie zamieniać leków w fiolkach będących opakowaniami wielodawkowymi na leki w ampułkach oraz tabletek o modyfikowanym uwalnianiu na tabletki/drażetki/kapsułki). c) gramatury postaci płynnej 100 g - 100 ml i odwrotnie, ilości jednostkowe w opakowaniu 28 tabletek-30 tabletek w przeliczeniu do całego opakowania, zaokrąglając w górę d) Wykonawca dostarczy towar w uzgodnionych opakowaniach, na których powinny być widoczne fabrycznie oznaczenia tzn. rodzaj, nazwę, datę produkcji, datę ważności serię, nazwę i dane, w tym adres producenta, zgodnie z wystawioną w celu realizacji umowy i sprzedaży towaru z fakturą. Do każdego opakowania preparatu czasowo dopuszczonego do obrotu w RP Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć ulotkę w języku polskim i dopuszczenie do obrotu na terenie RP przez Ministra Zdrowia. e) Zamawiający informuje, iż ilekroć w SWZ i jej załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, nazw własnych, patentów lub pochodzenia to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy "typu lub równoważny". Oznacza to, że dopuszcza się zaoferowanie wyrobów spełniających wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe, co najmniej takie jak wskazane w dokumentacji przetargowej, zapewniające bezpieczeństwo stosowania. f) Zamawiający nie wyraża zgody na zaoferowanie suplementów diety lecz wyłącznie produktów zarejestrowanych w Rejestrze Produktów Leczniczych. g) Przedmiot Zamówienia musi posiadać okres ważności nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia dostarczenia produktu. h) wskazane aby leki o tej samej nazwie międzynarodowej i postaci (typu ampułki, fiolki, ampułko-strzykawki) pochodziły od jednego producenta w ramach danego pakietu. i) W przypadku, jeżeli żądany przez Zamawiającego lek nie jest już produkowany lub jest tymczasowy brak produkcji, a nie ma innego leku równoważnego, którym można by było go zastąpić należy wycenić ten lek podając ostatnią cenę sprzedaży oraz uwagę o jego braku. Informację należy podać z zaznaczeniem nr pakietu i pozycji. 4. Opakowania leków proponowane przez Wykonawcę będące wielokrotnością przedmiotu zamówienia, nie mogą być opakowaniami bezpośrednimi. Opakowanie takie musi umożliwić podzielenie leku na ilości zgodne z przedmiotem zamówienia w SWZ i posiadać informacje: nazwę, dawkę, postać, nr serii, datę ważności i nie przyczyniać się do zmiany gwarantowanej przez producenta jakości leku, np. blistry. Dopuszcza się zmianę wielkości opakowania handlowego przedmiotu zamówienia niż podaną w SWZ. Ilość opakowań odpowiednio przeliczyć tak, aby liczba sztuk była zgodna z SWZ oraz przeliczyć do dwóch miejsc po przecinku. 5. Płyny infuzyjne - zamawiający wymaga opakowania w butelkach stojących z dwoma portami (Wyjątek - Płyny produkowane tylko w butelkach bez portów lub w workach). 6. Dostawa leków do miejsca: Magazyn Apteki Szpitalnej w godz. od 8.00 do 12.00 w dni robocze. Dostawy winny być realizowane transportem Wykonawcy. 7. Apteka nie ma możliwości przyjmowania dostaw na paletach (przyjmowania i zwrotu palet). Apteka przyjmuje do magazynu leki w kartonach lub pojemnikach.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 2
Interne Kennung: Część nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 3
Interne Kennung: Część nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 4
Interne Kennung: Część nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 5
Interne Kennung: Część nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 6
Interne Kennung: Część nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet 7
Interne Kennung: Część nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8
Interne Kennung: Część nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet 9
Interne Kennung: Część nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 10
Interne Kennung: Część nr 10
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 11
Interne Kennung: Część nr 11
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 12
Interne Kennung: Część nr 12
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 13
Interne Kennung: Część nr 13
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 14
Interne Kennung: Część nr 14
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 15
Interne Kennung: Część nr 15
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 16
Interne Kennung: Część nr 16
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet 17
Interne Kennung: Część nr 17
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet 18
Interne Kennung: Część nr 18
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet 19
Interne Kennung: Część nr 19