See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ledningsmateriel til fjernvarme
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af ledningsmateriel til fjernvarme samt en option på køb af ad hoc-opgaver på montering af svejsemuffer for Ordregiver.
Interne Kennung: S2024-01236
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44163120 Fernheizungsleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44163200 Rohrformteile, 44163240 Rohrverbindungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ledningsmateriel til fjernvarme - Delaftale 1: Rør og fittings + tilbehør
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at forlænge rammeaftalen i op til 48 mdr. af en eller flere gange på uændret vilkår. I optionsperioden har både Ordregiver og Leverandøren mulighed for at opsige rammeaftalen med 6 måneders varsel til udgangen af en måned. Rammeaftalen kan således tidligst ophøre den 30.09.2029, dog med forbehold
Los: LOT-0002
Titel: Ledningsmateriel til fjernvarme - delaftale 2 : Rullerør + tilbehør
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af ledningsmateriel til fjernvarme - Rullerør + tilbehør
Interne Kennung: 2