2. Verfahren
Verfahren
Titel: System Indywidualnej Segregacji Odpadów umożliwiający kontrolę selektywnej zbiórki w zabudowie wielorodzinnej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: implementacja Systemu Indywidualnej Segregacji wraz z dostawą narzędzi umożliwiających kontrolę selektywnej zbiórki w zabudowie wielorodzinnej i zarządzanie tym systemem oraz wykonaniem niezbędnych robót budowlanych. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również uzyskania przez Wykonawcę wszelkich wymaganych uzgodnień (dopuszczeń) pozwoleń etc. Wynikających z obowiązujących przepisów prawnych dla tego rodzaju przedsięwzięcia umożliwiających rozpoczęcie technicznego użytkowania systemu będącego przedmiotem zamówienia. (System pozwoli na usprawnienie takiego obszaru Gospodarki Odpadami jak: realizacja obowiązku segregowania odpadów u źródła wytwarzania poprzez dynamiczne zwiększenie masy odpadów selektywnych przy jednoczesnym zmniejszeniu masy odpadów zmieszanych, kontrola jakości odpadów, aby stały się surowcami wtórnymi, zarządzanie odbiorem odpadów – możliwość przejścia z systemu harmonogramowego na dynamiczne trasy odbioru. Inwestycja w SISO odpowiada aktualnym wyzwaniom, które stoją przed gminami w zakresie Gospodarki Odpadami tj. zarządzanie zgodnie z hierarchią postępowania odpadami. Urządzenia mechaniczne tworzące System są wykonane w 90% z surowców, które podlegają recyklingowi. Rozwiązanie ma na celu podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców, zapewnić wzrost w zakresie skuteczności recyklingu odpadów. System informatyczny zlokalizowany jest w jednej serwerowni w Polsce ma ograniczyć ilość energii elektrycznej potrzebnej do jego utrzymania. Budowanie wiedzy nt. ilości i rodzaju odpadów wytwarzanych indywidualnie w gospodarstwach domowych wpływa na świadomość przyszłych wyborów konsumenckich, a co za tym idzie na ograniczanie ich ilości. Wprowadzenie systemu pozwoli na: zlikwidowanie anonimowości i zbiorowej odpowiedzialności w zabudowie wielorodzinnej, podniesienie masy odpadów selektywnie zbieranych, podniesienie poziomu segregacji w gospodarstwach domowych, podniesienie poziomu jakości wysegregowanych odpadów poprzez kontrole jakości, zbudowanie wiedzy na temat masy i rodzaju odpadów gromadzonych w zabudowie wielorodzinnej, poprzez legalizowany pomiar ważenia, optymalizację ilości miejsc gromadzenia odpadów komunalnych oraz częstotliwości odbiorów odpadów komunalnych poprzez pomiar poziomu zapełnienia pojemnika. Realizacja projektu przyczynia się do tworzenia korzystnych warunków dla zrównoważonego rozwoju i ma na celu stopniowe uzyskiwanie przez miasto właściwych poziomów wskaźników odzysku i recyklingu odpadów, a tym samym zmniejszenia ilości odpadów składowanych na składowisku czy poddawanych procesom utylizacji termicznej)
Vorherige Bekanntmachung: 397078-2024
Interne Kennung: BPI.271.2.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35121300 Sicherheitsbeschläge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31600000 Elektrische Ausrüstung, 45262410 Baustahlmontagearbeiten für Gebäude, 45000000 Bauarbeiten, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 71321000 Technische Planungsleistungen für maschinen- und elektrotechnische Gebäudeanlagen
5. Los
Los: LOT-0001