151498-2026 - Wettbewerb
Polen – Recycling von Siedlungsabfällen – (02) Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 – BIOSUSZ
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: (02) Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 – BIOSUSZ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy - sukcesywne przekazanie Wykonawcy przez Zamawiającego odpadów sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.)/załączniku IA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1157 z dnia 11 kwietnia 2024 r. w sprawie przemieszczania odpadów, zmiany rozporządzeń (UE) nr 1257/2013 i (UE) 2020/1056 oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 1013/2006, przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje: 1) część nr 1 – stanowiącą frakcję 0-80 mm wydzieloną w procesie mechanicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i poddaną następnie procesowi biologicznego przetwarzania z wykorzystaniem procesów biologicznego suszenia oraz procesowi mechanicznego przetwarzania, w ilości 9600 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać z warunków magazynowych oraz z zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych systemu wagowego), jednak nie mniej niż 1000 Mg (minimum świadczenia). Opakowanie Odpadów: Odpady luzem 2) część nr 2 – stanowiącą frakcję 0-80 mm wydzieloną w procesie mechanicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i poddaną następnie procesowi biologicznego przetwarzania z wykorzystaniem procesów biologicznego suszenia oraz procesowi mechanicznego przetwarzania, w ilości 9600 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać z warunków magazynowych oraz z zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych systemu wagowego), jednak nie mniej niż 1000 Mg (minimum świadczenia). Opakowanie Odpadów: Odpady luzem 3. Odbiór Odpadów: 1) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. 2) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 16 Mg, 3) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: a) waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton b) odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m c) załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się „od góry” 4) Po zważeniu pojazdu załadowanego Odpadami, Zamawiający wystawiać będzie dokument wydania z magazynu. 5) Zamawiający sporządzać będzie Kartę Przekazania Odpadów [KPO] dla każdej partii Odpadów odbieranej z prowadzonego przez niego zakładu przez transport Wykonawcy. Karty te będą wystawiane zgodnie z Ustawą o odpadach. Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju Odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 6) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1157 z dnia 11 kwietnia 2024 r. w sprawie przemieszczania odpadów, zmiany rozporządzeń (UE) nr 1257/2013 i (UE) 2020/1056 oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 1013/2006. Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia.
Interne Kennung: IZP/02/2026/biosusz
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ 1 - (02) Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 – BIOSUSZ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest - na warunkach opisanych w umowie, która zostanie zawarta pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, SWZ oraz w ofercie Wykonawcy - sukcesywne przekazanie Wykonawcy przez Zamawiającego odpadów sklasyfikowanych pod kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11. Odpady mogą zostać poddane wyłącznie procesom odzysku R1 i/lub R12, zgodnie z określeniem oznaczenia tych procesów w ustawie o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.)/załączniku IA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1157 z dnia 11 kwietnia 2024 r. w sprawie przemieszczania odpadów, zmiany rozporządzeń (UE) nr 1257/2013 i (UE) 2020/1056 oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 1013/2006, przy czym przez „poddanie procesowi odzysku” rozumie się rozpoczęcie i zakończenie tego procesu. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje: część – stanowiącą frakcję 0-80 mm wydzieloną w procesie mechanicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i poddaną następnie procesowi biologicznego przetwarzania z wykorzystaniem procesów biologicznego suszenia oraz procesowi mechanicznego przetwarzania, w ilości 9600 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać z warunków magazynowych oraz z zastosowanych rozwiązań technicznych i technologicznych systemu wagowego), jednak nie mniej niż 1000 Mg (minimum świadczenia). Opakowanie Odpadów: Odpady luzem 3. Odbiór Odpadów: 1) Przekazanie i odbiór Odpadów następować będzie wyłącznie na podstawie i zgodnie z pisemnymi [forma pod rygorem nieważności] zamówieniami jednostkowymi Zamawiającego kierowanymi do Wykonawcy i doręczanymi pocztą elektroniczną, określającymi ilość Odpadów oraz termin, w którym Zamawiający oczekuje ich odbioru. 2) Zamawiający będzie składał zamówienia jednostkowe, gdy zgromadzona przez niego ilość Odpadów, która ma być odebrana w jednym dniu będzie wynosiła minimum 16 Mg, 3) Wykonawca będzie odbierał Odpady przy zachowaniu następujących wymagań infrastruktury technicznej w zakładzie Zamawiającego: a) waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren zakładu Zamawiającego nie może przekraczać 18 ton b) odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m c) załadunek odpadów przekazywanych luzem odbywa się „od góry” 4) Po zważeniu pojazdu załadowanego Odpadami, Zamawiający wystawiać będzie dokument wydania z magazynu. 5) Zamawiający sporządzać będzie Kartę Przekazania Odpadów [KPO] dla każdej partii Odpadów odbieranej z prowadzonego przez niego zakładu przez transport Wykonawcy. Karty te będą wystawiane zgodnie z Ustawą o odpadach. Wykonawca odpowiedzialny będzie za potwierdzanie przez Prowadzącego Instalację, w której prowadzony będzie proces odzysku, masy i rodzaju Odpadów określonej w każdej Karcie Przekazania Odpadów wystawionej przez Zamawiającego, zgodnie z Ustawą o odpadach. 6) Jeżeli przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy sporządzane będą dokumenty określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/1157 z dnia 11 kwietnia 2024 r. w sprawie przemieszczania odpadów, zmiany rozporządzeń (UE) nr 1257/2013 i (UE) 2020/1056 oraz uchylenia rozporządzenia (WE) nr 1013/2006. Dokumenty będą sporządzane zgodnie z wymaganiami w/w Rozporządzenia.
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1 - IZP/02/2026/BIOSUSZ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W związku ze zmienną dynamiką przetwarzania odpadów w okresie trwania umowy, w przypadku zwiększenia wytwarzania strumienia Odpadów, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. 2. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości Odpadów przekazanych Wykonawcy w celu dokonania ich odzysku do 30% ilości wskazanej w zamówieniu podstawowym, tj. do wysokości 2880 Mg dla każdej z części. 3. W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego zawiadomienia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. Zamawiający przekaże Wykonawcy ww. zawiadomienie w terminie co najmniej 7 dni roboczych przed planowanym rozpoczęciem realizowania odbioru Odpadów ujętych w prawie opcji. 4. Prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe. Cena jednostkowa podczas realizacji prawa opcji będzie taka sama jak przy realizacji zamówienia podstawowego. Realizacja zakresu zamówienia objętego prawem opcji nie powoduje zmiany umowy i nie wymaga zawarcia aneksu. 5. Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać w części. Nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 6. Dla ustalenia ostatecznej wartości opcji zamawiający weźmie pod uwagę ceny jednostkowe wskazane w ofercie.
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ 2 - (02) Usługa sukcesywnego odbioru, transportu oraz zagospodarowania odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 – BIOSUSZ
Interne Kennung: CZĘŚĆ 2 - IZP/02/2026/BIOSUSZ