See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie całego strumienia stałych odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Kamienica Polska oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Odbieranie, transport i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kamienica Polska w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania
Vorherige Bekanntmachung: 843274-2025
Interne Kennung: ZP.271.3.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia jest: 1. Odbieranie, transport i zagospodarowanie (odzysk lub unieszkodliwienie) odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Kamienica Polska w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2025 r. poz. 733), ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa śląskiego. II. Wykonawca w ramach umowy będzie zobowiązany do: 1. Dostarczania kompletu worków (niebieskie, żółte, zielone i brązowe o pojemności 120 l po 3 sztuki z każdego koloru oraz 2 sztuki worków o pojemności 120 l na odzież/tekstylia) do selektywnej zbiórki w terminie 7 dni, licząc od dnia przekazania przez Zamawiającego szczegółowego wykazu nieruchomości, z których odbierane będą stałe odpady komunalne. Kolejne dostawy odbywać się będą podczas odbierania odpadów, zgodnie z harmonogramem wywozu w ilości odpowiadającej odebranym workom. Zamawiający wymaga aby Wykonawca zapewnił dodatkowe worki dla mieszkańców, którzy zgromadzą większą ilość odpadów segregowanych. Dostęp do takich worków zapewniony będzie przez Wykonawcę w siedzibie Urzędu Gminy Kamienica Polska. 2. Wyposażenia w terminie 7 dni od podpisania umowy Przychodni Lekarskiej i Ośrodka Zdrowia w pojemniki do selektywnego zbierania przeterminowanych leków. 3. Wyposażenia w terminie 7 dni od podpisania umowy PSZOK w kontenery i pojemniki III. Liczba nieruchomości, z których będą odbierane odpady komunalne -1822, liczba osób wskazanych w deklaracjach -4897 wg stanu na dzień 08.12.2025r. Mieszkańcy/właściciele nieruchomości zostali wyposażeni przez Zamawiającego w pojemniki do gromadzenia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, pojemniki do gromadzenia bioodpadów oraz pojemniki na popiół. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych planowana do odbioru i zagospodarowania w okresie od 1 marca 2026 r. do 31 marca 2027 r. wynosi: - nieruchomości zamieszkałe - 2170,00 Mg, w tym: 1370,00 Mg selektywnie zebranych odpadów komunalnych i 800,00 Mg niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, oraz z PSZOK - 50,00 Mg selektywnie zebranych odpadów komunalnych. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera: Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) zał. nr 10 Umowa na usłgi -PROJEKT Szczegółowy