151648-2025 - Ergebnis
Polen – Industrielle Maschinen – Elementy układu technologicznego do procesów mycia i rozdrabniania.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Elementy układu technologicznego do procesów mycia i rozdrabniania.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są elementy układu technologicznego do procesów mycia i rozdrabniania: 1. Podajnik taśmowo-łańcuchowy typu ''Z'' 2. Podajnik taśmowy sortowniczy wraz z zabudową w formie kabiny 3. Podajnik taśmowy wznoszący odbierający wraz z buforem materiału 4. Wanna wstępnego mycia 5. Podajnik ślimakowy podwójny 6. Układ do ujednorodnienia materiału po myciu zasadniczym 7. Wanna separacyjno-flotacyjna 8. Bufor magazynujący 9. Podesty serwisowe i konstrukcje wsporcza kabli. 10. Szafa elektryczna - układ sterowania 2. Elementy układu technologicznego muszą być nowe. Zamawiający w ramach tego postępowania nie dopuszcza zakupu urządzeń używanych. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert częściowych. 3. Przeznaczenie technologiczne: Wskazane elementy układu technologiczne wchodzą w skład instalacji recyklingu odpadowej folii opakowaniowej z tworzyw sztucznych, w ramach procesów technologicznych rozdrabniania i mycia. Elementy te przeznaczone będą jako: a) elementy podawcze przed procesem rozdrobnienia - rozdz. II pkt.1 ppkt. a)1),2),3) Zapytania ofertowego nr 06/NFOŚ/2024 z dnia 27.08.2024r. b) element odbiorowy po procesie rozdrabnia – rozdz. II pkt.1 ppkt. a 4) Zapytania ofertowego nr 06/NFOŚ/2024 z dnia 27.08.2024r. c) pozostałe to elementy układu technologicznego do procesu mycia 4. Warunki pracy: Elementy układu technologicznego zamontowany będzie w hali produkcyjnej na posadzce wykonanej w technologii betonowej b) Cykl pracy – całoroczny, zmianowy c) Temperatura otoczenia pracy w przedziale od 1 do 40 °C 5. Materiał podlegający procesowi mycia dynamicznego i redukcji wilgoci: a) na etapie procesów podawczych przed rozdrobnieniem folia odpadowa głównie LDPE, LLDPE oraz z udziałem folii wielowarstwowych oraz folii PP, PS i PA. Grubość folii w przedziale od 20 do 200 mikronów. b) na etapie procesów mycia ( po rozdrobnieniu) folia odpadowa w postaci płatków głównie LDPE, LLDPE oraz z udziałem folii wielowarstwowych oraz folii PP, PS i PA. Grubość folii w przedziale od 20 do 200 mikronów. Wielkość orientacyjna płatków o wymiarach ok. 70x70 mm Szczegółowe informacje w zapytaniu ofertowym dostępnym na stronie: www.eco-world.com.pl/zapytania.html
Vorherige Bekanntmachung: 518414-2024
Interne Kennung: 06/NFOŚ/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42995000 Reinigungsmaschinen, 42924720 Dekontaminationseinrichtungen, 42914000 Recyclingvorrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Specyfikacja: 1. Podajnik taśmowo-łańcuchowy typu ''Z'' a) Długość robocza pozioma załadunkowa min. 2,0 m. b) Długość robocza wznosząca 6,5 m. c) Długość robocza pozioma wyładowcza 1,0m (łabędzia szyja) d) Taśma progowa z kątownikiem stalowym H-60. e) Taśma poprzecznie zbrojona stabilizowana o gr. 12 mm f) Szerokość robocza 1200 mm g) Łańcuch rolkowy P-100/ P-125 h) Koło zębate napędowe Ø 300-330 mm i) Koło zębate zwrotne Ø 300-330 mm j) Kropelkowe smarowanie łańcucha. k) Łożyska główne UCT,UCP Ø 60 mm. l) Naciąg śrubowy M30. m) Konstrukcja z stali czarnej, Malowanie RAL n) Konstrukcja wsporcza typu HEB z stali czarnej Ocynkowana lub równoważne w zakresie zabezpieczenia o) Burty z blach o grubości min. 3 mm. p) Wysokość burt części wznoszącej min 500 mm. q) Napęd przenośnika walcowo stożkowy OMP 112/ 5,5 - 7,5 kW 2. Podajnik taśmowy sortowniczy wraz z zabudową w formie kabiny a) Długość robocza pozioma 9,0 m., wraz z koszem zasypowym na wejściu materiału b) Taśma płaska poślizgowa EP400/3 3+0 c) Szerokość robocza 1200 mm d) Bęben napędowy Ø 220 mm- bieżnikowany e) Bęben zwrotny Ø 220 mm f) Naciąg śrubowy M22. g) Konstrukcja z stali czarnej h) Konstrukcja wsporcza z elementów hutniczych lub profili zamkniętych. i) Burty o wysokości 100 mm, grubość 2 mm z stali nierdzewnej + podpory poduszkowe do wygodnego sortowania. j) Bramka do kontroli frakcji podawczej w celu wykrycia METALI. k) Prędkość przenośnika 0,8-1,0 m/s l) Kabina sortownicza 3. Podajnik taśmowy wznoszący odbierający wraz z buforem materiału a) Długość robocza pozioma min. 3,5 m. b) Długość robocza wznosząca 5,0 m. c) Taśma progowa poślizgowa XE400/3 3+0 d) Progi poprzeczne. Dzielone H-40 wulkanizowane na gorąco e) Szerokość robocza 800 mm f) Bęben napędowy Ø 275 mm- bieżnikowany- z funkcją magnetyczną g) Bęben zwrotny Ø 275 mm h) Naciąg śrubowy M22. i) Konstrukcja z stali czarnej, a konstrukcja wsporcza z elementów hutniczych lub profili zamkniętych. j) Burty o wysokości 250 mm, grubość min. 2 mm. k) Prędkość przenośnika 0,8-1,0 m/s l) Bufor materiału z funkcją dozowania 4. Wanna wstępnego mycia a) Wymiary zewnętrzne - dł./szer./wys. (mm) 8500/4127/3800 b) Wymiary niecki dł./szer./wys. (mm) 8000/3000/2500 c) Podajnik ślimakowy odbioru odpadu poziomy Ø (mm) 2 x 400 d) Podajnik ślimakowy odbioru odpadu wewnętrzny Ø (mm) 1 x 500 e) Podajnik ślimakowy odbioru materiału Ø (mm) 2 x 500 f) Mieszadła topiące materiał – górne – ilość min. 7 sztuk g) wanna w całości wykonana z stali nierdzewnej h) podwójne łożyskowanie ślimaka poziomego i) koryta ślimaków z blachy o gr. min. 3 mm j) niecka wanny z blachy o gr. min. 3 mm k) burty zabezpieczające powyżej górnej krawędzi mieszadeł l) klapa rewizyjna – dostępu m) zawory do spuszczania wody min. 4 cale. 5. Podajnik ślimakowy podwójny (wznoszący) a) Długość robocza- 5000 mm b) Średnica Ø mm 2 x 450 c) Grubość pióra 5 mm d) Grubość koryta min 3mm e) Napęd Motoreduktor 2 x SB110 f) Dno koryta wypełnione sitem, układ „jodła” z możliwością wymiany. g) Odpływ wody Ø 160-200 mm 6. Układ do ujednorodnienia materiału po myciu zasadniczym a) Długość robocza 3000 mm b) Średnica wirnika 600 mm c) Oś wirnika z stali czarnej. d) Łopaty wirnika półkoliste z blachy hardox ( lub równoważnej w zakresie parametrów funkcjonalnych) – wymienne. e) Cała obudowa z stali gat. 1.4301 lub równoważnej w zakresie parametrów funkcjonalnych f) Na całej długości pracy wirnika sito z blachy perforowanej Ø 3 mm. g) Min. cztery miejsca podawania wody. h) Klapa do czyszczenia plus rewizje boczne i) Napęd pasowy 5 szt. j) Moc silnika głównego w przedziale od 30 do 40 kW. k) Prędkość wirnika w przedziale od 650 do 800 obr/min. Ważne : Zamawiający w ramach tego zadania dopuszcza także zamiennie zakup mokrego granulatora o prędkości obrotowej min. 400 obr./min , długości wirnika min. 1500 mm i średnicy wirnika min. 600 mm. Napęd poprzez silnik elektryczny o mocy maks.130 kW. 7. Wanna separacyjno-flotacyjna a) Wymiary zewnętrzne dł./szer./wys. (mm) 8500/4127/3800 b) Wymiary niecki dł./szer./wys. (mm) 8000/3000/2500 c) Podajnik ślimakowy odbioru odpadu poziomy Ø (mm) 2 x 400 , Moc (kW) 2 x 4 Motoreduktor SB130 d) Podajnik ślimakowy odbioru odpadu wewnętrzny Ø (mm) 1 x 500 1 x 400, Moc 2 x 4kW Motoreduktor SB130 / SB110 e) Podajnik ślimakowy odbioru materiału Ø (mm) 2 x 500 Moc (kW) 4,0 f) Mieszadła rotacyjne w ilości min. 7 sztuk g) wanna w całości wykonana z stali nierdzewnej h) koryta ślimaków z blachy o gr. min. 3 mm i) niecka wanny z blachy o gr. min. 3 mm j) klapa rewizyjna – dostępu k) zawory do spuszczania wody min. 4 cale. 8. Bufor magazynujący z funkcją dozowania materiału a) Zasobnik wykonany w konstrukcji stalowego prostopadłościanu o pojemności roboczej min. 28 m3. b) Dno buforu jako przenośnik taśmowy c) Wymiary robocze (długość 8,0 m, szerokość 2,3 m) d) Zabudowa ścian bocznych na wysokość min. 2,2 m. e) Zabudowa ścian bocznych z blachy nierdzewnej gr. min. 2 mm. f) Zabudowa dachu – sufitu zbiornika blachy pełne. g) Zabudowa odprężenia na wysokość 0,6 m – drobna siatka uniemożliwiająca wydostawanie się płatka. h) System regulujący wysokość strumienia materiału z niezależnym napędem. i) Konstrukcja wsporcza z elementów hutniczych – cynkowana lub zabezpieczona antykorozyjnie 9.Podesty serwisowe i konstrukcje wsporcza kabli. a) Łączna długość ok 60 mb ( 48 mb podestu plus 12 mb schodów) b) Podesty serwisowe: szerokość robocza 800 mm c) Wypełnienie krata typu WEMA d) Stopnie schodowe przemysłowe OCYNK. e) Cała konstrukcja oraz barierki z stali czarnej OCYNK. f) Schody wejściowe OCYNK g) Konstrukcja wsporcza kabli 10. Szafa elektryczna - układ sterowania- Szczegółowe informacje w zapytaniu ofertowym w rozdziale III. pkt 10. Zapytania ofertowego nr 06/NFOŚ/2024 z dnia 27.08.2024r. - Szczegółowe informacje w zapytaniu ofertowym dostępnym na stronie: www.eco-world.com.pl/zapytania.html
Interne Kennung: 6/NFOŚ/2024